Bilgisayarı Mouse ve Klavye İle Acmak

Bilgisayarınızı Mouse veya Klavyeden Açın!!(Programsız) Arkadaşlar Bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan en yaygın yöntem power düğmesine basmaktır. Ancak bu olay size zor geliyor ya da bilgisayarınızı çalıştırmak için farklı yöntemler arıyorsanız iste size bir kaç yöntem...
Bu yöntemlerle bilgisayarınızı Mouse sağ tuşu ya da klavyeden girilen bir parola ile çalıştırmanız mümkün.

* Bütün bu ayarlar için önce BIOS a girmemiz gerekecek. Bunun için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basın. (Kimi bioslarda F'2 ve F10 da olabilir) (laptoplarda ctrl + alt + pause)

* BIOS da INTEGRATED PERIPHERALS bölümüne girin ve Power On Functionayarini bulun.

* Burada genel olarak Button Only seçeneği seçilidir. Bu kısmı Mouse Right yapmanız halinde artik bilgisayarınız Mouse veya klavyeden açılacaktır. Kaynakwh:

* Bir diğer alternatif ise bu bölümü Password olarak ayarlarsanız KB Power On Password" kısmında belirttiğiniz herhangi beş karakterlik bir parola ile makinenizi açabilirsiniz. Kolay gelsin hiçbir yan tesiri yok kesinle.Power dugmesı calısmayan arkadaslarım ıcın super benımkı bozulduda :)

işin gercegı fazla bılmıyordum arkadasım aracılıgyla bırazda olsa benı bu dertten kurtardı :) hala yaptırmadım bakalım mouse ve klavye ne zaman bozulacak :) tesekkurler bılgın ıcın

Takımı
Galatasaray
DaRKWaTcH demiş ki:
Not: Her Bios aynı değildir.Bilgisayar hakkında bir bilginiz yoksa bios'u kurcalamayınız...
bios'tan voltajlarla oynamadığın sürece yaptığın yanlışları anakarttan bios pili çıkartarak default ayarı elde edebilirsin :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Nina Ricci demiş ki:
DaRKWaTcH demiş ki:
Not: Her Bios aynı değildir.Bilgisayar hakkında bir bilginiz yoksa bios'u kurcalamayınız...
bios'tan voltajlarla oynamadığın sürece yaptığın yanlışları anakarttan bios pili çıkartarak default ayarı elde edebilirsin :)

voltajda oynasan pili çıkartıp kısa devre yaptırdığında gene sıfırlanır taa ki sen voltaj ayarlarını yaparken bir donanımı yakmazsan bios öyle korkulacak birşey değildir hatta hiçbirşey değildir bios'ta tek şundan korkacaksınız bios version update ederken işte bu sıkıntıdır bios bozulursa chip'i çıkartıp çalışan bir chip bulmanız gerekecektir.

Nina Ricci demiş ki:
DaRKWaTcH demiş ki:
Defult ayarlarmı ahh ahh bende yaptım aynı şeyi.Ses kartını tanımaz oldu.Defult ayarlar berbat birşey birsürü donanımı tanımıyor güncellemede hata yaparsanız anakartınıza veda ediyorsunuz.
Bro işlem gayet basit fakat ben bile bir bilgisayarcı olarak bazı Bios larda boot ayarını bile bulmaya zorlanıyorum.Demek istediğim şuydu.Biosta yapılacak bazı hataların geri dönüşü malesef olmuyor.Bizim türk halkıda malum bayaaa meraklı.Bi değiştireyim ne olacak der aaa overclock ile hızımmı artıyormuş der yapmaya kalkar olan ona olur.Bu yüzden yazdım zaten.Yoksa bu işlemde birşey yok.Başka bir yeri kurcalamamaları gerekir :rolleyes1:
Ps: Zaten kolay kolay bozulmazda bellimi olur bizim milletin işi makara:

Ve bunu eklemeden edemeyeceğim.Kardeşim sizde pis kokan ayağınızla kıllı parmağınızla açmayın şu kasayı.Bizimkine niye birşey olmuyor :P

Teknik servis arkadaşlarımla konuştum ama bir sorun çıkmaz dediler herşey bilgili bir insan dahilinde yapılırsa dediler hiç bir şekilde bir sorun olmaz dediler :) Ne kadar doğru bilmiyorum . ^^

Yukarı Alt