İnternet cafedeki abiye gösterdim hata harddisc anakart ya da powerda diyo.Yardım edin lütfen. Bilgisayar açılıyo anakart ekranında donuyo..

The47

Bilgiliyim
power supply'da hata olsa hiç açılmaz. direkt olarak dondugundan dolayı hdd ile alakası yoktur. sorununuz anakartta. büyük ihtimalle veri yolları zarar görmüştür.

The47 demiş ki:
power supply'da hata olsa hiç açılmaz. direkt olarak dondugundan dolayı hdd ile alakası yoktur. sorununuz anakartta. büyük ihtimalle veri yolları zarar görmüştür.
ne yapmam gerek hacım ???

A

Anonymous

Guest
ramlerini kontrol et eğer anakart ekranında donuyorsa ya ramlerin gitmiş demektir herhangi bir hata alıyorsan
BOOt gibi harddiskin gitmiş demektir powerda problem olsa hiç açılmaz
birde kablolarını iyi kontrol et harddisk kablosu cıktıysa ondanda yapar

The47

Bilgiliyim
AngeLicMoon demiş ki:
The47 demiş ki:
ne yapmam gerek hacım ???
Eger garantisi varsa bilgisayarı servise verin yoksa yeni bir anakart alın zira anakart tamiri yapmak prof servis olmadan imkansız gibi bişeydir :coffee:

ama sorununuzn anakartta olduguna eminim çünkü aynı sorunu bende yaşadım en başta bilgisayarı açtıktan 1 saat sonra donuyordu gittikçe bu süre daraldı en son bilgisayarı açtıktan 10 saniye sonra donuyordu.

CappaBaron demiş ki:
ramlerini kontrol et eğer anakart ekranında donuyorsa ya ramlerin gitmiş demektir herhangi bir hata alıyorsan
BOOt gibi harddiskin gitmiş demektir powerda problem olsa hiç açılmaz
birde kablolarını iyi kontrol et harddisk kablosu cıktıysa ondanda yapar
kabloları kontrol ettim hacım biri hafif çıkık gibiydi taktım onu yine aynı hata felan almıyorum anakart ekranında donuyo. F8 ve F12 ye basıyorum Dvd roomu seçip format atmaya çalışıyorum kur denetliyo diyo ordan sonra siyah bi ekran geliyo öyle kalıyoo :S:S:S

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Dediğin gibi anakart ekranında donuyorsa sorunun hdd ile bir alakası yok.HDD hatası siyah ekranda harddisk error tarzı olur.Eğer bip sesi çıkartıyorsa sayıp google'dan arat.Çıkmıyorsada bios pilini çıkartıp tekrar tak öyle dene.

Kemalist demiş ki:
Dediğin gibi anakart ekranında donuyorsa sorunun hdd ile bir alakası yok.HDD hatası siyah ekranda harddisk error tarzı olur.Eğer bip sesi çıkartıyorsa sayıp google'dan arat.Çıkmıyorsada bios pilini çıkartıp tekrar tak öyle dene.
bios pili nerde bilmiyorum. Ama bi ara bip sesi hiç susmadı fişi çektim anca öyle susmuştu ama bir kereliğine oldu.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
AngeLicMoon demiş ki:
Kemalist demiş ki:
bios pili nerde bilmiyorum. Ama bi ara bip sesi hiç susmadı fişi çektim anca öyle susmuştu ama bir kereliğine oldu.
Saat piline benzer anakartın üstündedir.Sürekli kesintisiz bip sesi ram hatasıdır bu arada.

Kemalist demiş ki:
AngeLicMoon demiş ki:
Kemalist demiş ki:
Saat piline benzer anakartın üstündedir.Sürekli kesintisiz bip sesi ram hatasıdır bu arada.
sadece bir kere verdi sürekli bip sesini. Şimdi eve gidip senin söylediğin şeyi deneyecem üstad. Birşey araştırdım bios pilini çıkartınca tekrar ayarları girmek gerekiyormuş o nasıl oluyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Last know good ekranı çıkıyor , enter'a basıyorsun :)

Kemalist demiş ki:
Last know good ekranı çıkıyor , enter'a basıyorsun :)
hocam bios pilini çıkarttım pc açıldı işin gücün rast gelsin senin. Yanmda olsan öperdim amma brdan gönderiyim. :muck:
şuan bios pili takılı değil. Tekrar takmak zorunda mıyım ??? Saat yanlış gösteriyo. Galiba bios pilinden kaynaklı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Hayırlı olsun hacım ^^

Bios pili olmadan nasıl açtın ki :S Gerçi hiç denememiştim :) Tekrar takman gerekir diye düşünüyorum , bios default ayarlarına dönmüştür zaten bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Kemalist demiş ki:
Hayırlı olsun hacım ^^

Bios pili olmadan nasıl açtın ki :S Gerçi hiç denememiştim :) Tekrar takman gerekir diye düşünüyorum , bios default ayarlarına dönmüştür zaten bir sorun olacağını zannetmiyorum.
Eyvallah kardeşim benim :)
Valla açıldı bilmiyorum geri taktım ve normal bir şekilde bilgisayarım açıldı. Sen olmasaydın 80-100 lira girerdi galiba bize işin gücün :D rassss

sorun harddiskte bende kablosunu cıkarmıstım harddiskin anakart ekranı geldikten sonra acılmamıstı . kabloları kontrol et olmazsa yanmıstır zaten hdd.

^ zeki.

eğer pili takmazsanız saat ayarları kafayı yiyor ve ayarlar kaydedilmiyor diye biliyorum, onun dışında bir etkisi yok.

kardesim eger bip sesi geliyorsa demekki sorun ram dedir eger gelmiyorsa sorun bios pilindedir eger bios pilin biterse veya cok az enerjisi kalirsa bilgisayar bios calismadigi icin donar eeger bios pilini degistirdigin halde ayni sorunu yasiyorsan anakarti degistir.

Takımı
Fenerbahce
Konu çözüleli yıllar olmuş. Bios sıfırlanmış olay bitmiş daha neyin davası ? :) 2011 deki konuyu hortlatmak nedir abi ya :D

Yukarı Alt