Arrow arkadaşlar ben bilgisayarımın göbeğindeki fanı ses çıkardığı için değiştirmeye karar verdim fakat fanlar hakkında bi bilgim olmadığı için karar veremedim fiyat 20 ytl ye kaadar olabilecek pek ses yapmayyan iyi bi fan yada iyi bir fanın özelliklerini bilen varsa yardım eederse sevinirim Idea Arrow

arkadaşlar bilen yokmu ya da varsa sölemeyen mi var bilen varsa cevap versin artık bıktım bundan göbekteki fanımı değiştirrcem başta dediğim gibi kapaktakini değil ses göbekten geliyor nasıl bir fan almalıyım bilenler yardım pls!!! headbang2ft9

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
iyi bir fan şöyle olur.

fiyat/performans oranı en ideal olmalıdır.
rpm ayarlanabilir olmalı.
rpm yüksek olmalı.
db düşük olmalı.
bakır yapraklı olmalı.
üzerinde bir büyük boyutta fanı olmalı.
marka olarak coolermaster + zalman tavsiye ederim.

ayrıca fanı ses çıkartıyor diye değiştirmeye gerek yok. fanın gövdesinde markası ile ilgili bir etiket vardır. o etiketi kaldırınca fanın ses çıkaran yeri gözüküyor. oraya biraz makina yağı dökersen çıkarmaz. Cool

birde coolermaster 4ever

eger fanı sadece ses için deiştirior isen olabildigince büyük fan almaya ve rpm in ayarlana bilme özelliğine bak.fanın büyük olması daha az dönüş ile daha cok sogutmayı sağlar ve daha az ses cıkarır.cünkü küçük bir fanın atıyorum 3000 rpm le sogutacagını büyük bir fan 2300 gibi bir dönüş hızı ile yapabilir.ayarlı olmasının amcı ise geceleri rpm i biras düşürerek gecenin sessizliğinde o sesi daha da azaltmıs olursun extraokk

Yukarı Alt