Kardeşler benim derslerim pek iyi değil ama kötüde değil iyiye yakın orta 8.sınıf öğrencisiyim ve bilgisayar programcılı veya muhendısı olmak istiyorum meslek lisesinden olunuyormu yada Normal bi lisden gide bilirmiyim Bilen birisi varmı?

galatasarayfaruk demiş ki:
Kardeşler benim derslerim pek iyi değil ama kötüde değil iyiye yakın orta 8.sınıf öğrencisiyim ve bilgisayar programcılı veya muhendısı olmak istiyorum meslek lisesinden olunuyormu yada Normal bi lisden gide bilirmiyim Bilen birisi varmı?
bunu offtopice açsaydın keşke :roll:

Bilgisayar Meslek Liseleri var gitmedim diye ağlamıştım.Normal liseden mezun olup istediğin üniversiteye girebilirsin ama bilgisayar mühendisliği çok yüksek puanlar.Ayrıca harp okullarına girip ordada bilgisayar okuyabilirsin.Ama harp okulunda okuduktan sonra harp personelisin o kdr.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sadece beni iyi dinle ne neden diye sorma uzun da yazmayacağım.

düz liseye git hemen öss ye hazırlan ve sıkı bir çalışma yapıyorsun ardından sınavlara giriyorsun ve 2 yıllık bilgisayar programcılığı kazanmaya bakıyorsun bir sürü ilde bölüm mevcut ve derslerini sıkı takip edip php kısmına ağırlık veriyorsun sonrasında bir .net kursu patlatıyorsun kaba tabirle 2 milyar net maaş ile süppoo işlere giriyorsun.

kısaca :
2 yıllık bilgisayar programcılığı + .net kursu

extraloob demiş ki:
sadece beni iyi dinle ne neden diye sorma uzun da yazmayacağım.

düz liseye git hemen öss ye hazırlan ve sıkı bir çalışma yapıyorsun ardından sınavlara giriyorsun ve 2 yıllık bilgisayar programcılığı kazanmaya bakıyorsun bir sürü ilde bölüm mevcut ve derslerini sıkı takip edip php kısmına ağırlık veriyorsun sonrasında bir .net kursu patlatıyorsun kaba tabirle 2 milyar net maaş ile süppoo işlere giriyorsun.

kısaca :
2 yıllık bilgisayar programcılığı + .net kursu
Hımm dersler Çokmu ağır

Morwena

Buralıyım
* Ancak bu işte çok çalışmalı ve hergün yeni şeyler öğrenmeye özen göstermelisin ...

Şu anda mühendisliğin tek yolu Düz liseden mezun olmak.

Ama yeni bir düzlenleme yapıyor milli eğitim bakanlığı, katsayıları eşitleyecekler ve meslek lisesinden de girilebilecek mühendisslik fakultelerine.

Arkdaşlar Benım oksden kaç puan almam lazım bi meslek lisesinden teknık bolumune gitmem için?
Admın sen cwp verırsen iyi olcak güzel anlatmısın

Arkdaşlar Benım oksden kaç puan almam lazım bi meslek lisesinden teknık bolumune gitmem için?
Admın sen cwp verırsen iyi olcak güzel anlatmısın
meslek lisenn teknik bölümü yok zaten sadece TEknik liseler var
ben 311 puanla girdim 311 bin kez pişman oldum aklın varsa düz liseye git hemen bu yıl değiştiriyorum liseyi :wink1:

Dostum eğer 8. sınıftaysan çok şanslısın şimdiden Php, Asp,Html vs. öğrenmeye bak bütün yazını php ile geçirirsen yalayıp yutarsın phpyi...

Tamamda yalayıp bitirsem nolcakı ne iş olana sağlıcak dıploma olmadıktan sonra?

Clawless

Öğreniyorum
ben sağlık meslekte okuyorum ama kesinlikle üniversitede yazılım mühendisliği vb. bölüm seçeceğim, olmazsa kursuna falan gideceğim ama kesinlikle bilgisayarla ilgili bir mesleğim olsun istiyorum küçüklüğümden beri bilgisayarın her tarafını kurcalamaışımdır hayalim buydu hep ama sağlık mesleğe düştüm ve ailem değiştirmedi okulumu.. :)

Ailelerin bilinçsiz yönlendirmesi kötü sonuçlara yol açıyor. Şahsen bir kaç öğrencim var, çocuklar biz babadan böyle gördük , amelelik yapıcaz diyorlar başka birşey söylemiyorlar. Niye liseye geldiğniiz dediğimde ise biz okumayacaktık ailemiz zorla gönderdi gibi yanıtlar alıyorum. Ülkemizde ki eğitim ve öğretim henüz muasır medeniyetler seviyesine ulaşamadı.

Güzellerim benim, aileniz istediğniz bölüme karşımı çıkıyor. Elbet bir bildikleri vardır. Körü körüne karşı çıkmazlar.Ama siz onları hatalı ve yanlış düşünüdüğünü idda ediyorsanız. Yapacağınız en güzel şey onlara tepki göstermek olmasın. Gidin bir müdür muavinine yada sınıf öğretmeni, rehperlik hocanız varsa o dahha uygundur. Alın arkanıza gidin velinizin yanına güzelce konuşun, ortada buluşun. Elbet doğru yolu bulacaksınız.

Geç kalanlarda vardır aranızda. Ama asla pişman olmayın. Hayalinizde ki mesleğe sahip olmadıysanız.Şu an ki mesleğinize sahip çıkın ve Lâıkiyle yerine getirin. Biraz fazla konuştum ama ihtiyacı olanlar varsa bu yazımı okusunlar.
Nasihat verenide sevmem vermemde. Bu sadace bilgilendirme ^^

Yukarı Alt