1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Beyler lütfen dikkat Acaba vatani görevinizi yapıormusunuz

1. HellBoys

HellBoys Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci valla
    Diğer ülkeler (Amerika,Almanya vb.) nasıl bu kadar zengin oluyorlar nasıl bu kadar iyi bir yaşamları var hiç düşündünüzmü?
    Almanyada 18 yaşınakadar çocuklara maaş verilior sebebi nedir?
    Amerikada çocukların yaşamları çok rahat niye hiç düşündünüzmü?
    Orta herşeyin fiyatı neden çok daha ucuz?

Cvp: Adamlar bilinçli, ülkesini kalkındırmak için herşeyi yapıor
    sorumluluklarını biliorlar bu yüzdende kimse kimseye karışmıor
    Adamlar yeniden kullanılabilir çöpleri sağa sola atıp topraklarına zarar vermiorlar
    Herifler bizim gibi bayraklarını alıp donuna sarıp orasına burasına sokup dans etmiorlar göbek atmıorlar küfür etmiorlar
    Adam alıor çöpleri ayrıştırıor yerde bi çöp bile olmaz heryer tertemizdir düşünün bizde milyonlarca pet şişe, pet bardak vb gibi geri dönüştürülebilir şeyler yere atılıor ve topraklarımız kirlenior ayrıca devlet ekonomisine çok büyük darbe oluor yere attığımız her geri dönüştürülebilir çöp hem toprağa zarar hemde devlet ekonomisine
    Adam 10 metre ötesindeki çöpe atmıor çöpünü yere atıor.
    Sora elin gevuru gelior yere bi çöp 1 çöp atıor die oda çöp tenekesi yoktur ondan malumunuz çöp tenekelerini çalıp satıor bizimkiler, hemen dalıolar adama yere çöp atmış die, adam döviz getirior ya bu ülkeye sizden daha çok katkıda bulunuor sorumsuz herifler sorada herşey vatan için die bağırıolar utanmadan ben hepsinin ...... biraz düşünceli bi milletimiz olsa bu türliye bırakın kalkınmayı dünyanın en zengin ülkesi olur
    Aadamlar gidior seni seviorum yazan türk malını almıor replay pls, ı love you, yazan şeyleri alıolar ülkeye zarar veriorlar. ne var üstünde hiç olmassa herkezin anladığı tişörtü alsanız
    sorada gençler gelior yok amerikada şöle rahat yaşam yok böle, lan adamlar sorumluluklarını biliolar. ne zaman ne yapılır hangi yaşta ne yapılır biliolar bizimkiler daha bu yaşta 16 yaşında neler neler yapmak istiolar sorumluluk 0 lan sana kim güvenir kim izin verir kim arkanı kollar
    önce bu vatanı kalkındırmamız lazım yere attığınız her geri dönüştürülebilir çöp türkiyedede üretilipte dışarıdan gelen aldığınız her malzeme sizi vatan hayini yapar
    Zamanında Osmanlıların fransızlara verdiği kapütulasyonlar yüzünden Osmanlı devleti açık pazar oldu yerli endüstrü çöktü ve Osmanlı çöktü bu durum hala aynı hemde o zaman adamlar bilinçliydi genede dev gibi bir ülke çöktü şuan kimse bilinçli değil olanlardada sorumluluk yok adam gelio çöp tenekesini kaçıoror içnideki çöpleri yere atıor yok çöp tenekesini döküor lan ne biçm insansınız yaptığınız şeyin arkasını düşünün sora ona buna yok devleti yönetemedi batırdı vs demeyin. acaba siz üstünüze düşeni yapıormusunuz gidin gezin bakalım sözümola rahat yaşam sürülen ülkeleri bakın bakalım yerde çöp varmı
    Lan burda adam gelior cam şişe yazan çöpe elma armut atıor kağıt atıor teneke atıor sora bunları alıolar bazıları gözden kaçırılıor koskoca makineler bozuluor ee noluo devlete binlerce dolar girior adamın kafası bozuk diye yada gerizekalı die çöpe attığı bu meteryaller neyse uzatmıcam bi düşünün bakalım neler yapıorsunuz vatanınız için
    En azından okulunuzda başarılı olmak bile vatan için bir çabadır

Alıntı felan değildir ha yazanakadar kolum koptıu

2. DukeNukem

DukeNukem Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Paylaşım İçin Teşekkürler..

Birde Başlıgını Küçültür müsün ?

3. HellBoys

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci valla
    Düzelttim

4. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    Üslubuna Dikkat et önce.

sonrasında benm yorumum:

Mantıksız.

@manslayer
    bayraklarını oralarına sokmuyolar

doru bayrakları olan boxer ve dildolar yapıyorlar

@manslayer
    seni seviyorum yazan şeyi almıyorlar

Bizim i love you yazan şeyi almamız Türk üretimcinin suçu. Türk üretici i love you kiss me falan yazan şeyler üretiyor. Gençler ne yapsın alternatifi yok.

@manslayer
    ne zaman ne yapılır hangi yaşta ne yapılır biliolar

Evet çok iyi biliyolar 16 yaşında hardcore home party yapılıyor.((onlar anca filmlerde demeyin amerikada yaşamış ve bizzat amerikalı birçok arkadaşım var))

daha çok yazacak şey var

5. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    +1 :wink1:

6. HellBoys

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci valla
    he yav siz bilirsiniz banane bunları hep general annattı bize

7. HellBoys

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci valla
    Hem birkere O kadar bilsen İngilterede özel olan 13 gün dışında bayrak çıkarmanın yasak olduğunu bilirsin
    hem bikere toplum olarak o kadar sorumsuzuz ki 2 pet şişe sana belki çok küçük gelebilir ama hergün yere en az 5 pet şişe atıorlar bunları ayrıştırsak yılda milyon dolar kazanç eder boşuna para harcamayız hem bitki örtümüz gelişir turizm dahada canlanır

8. Macro

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kendi düşününce insan daha dalgalı oluyor. :D aslında haksız değilsin ama gösterdiğin örnekler yalnış sürekli çöp demişsin. Bilinçsizlik büyük bir gerçek her konuda din, siyaset, ekonomide halkımızın büyük bir bilgisizliği var. Ama birşey için örnek gösterilecekse o örnek kesinlikle Amerika olamaz.

mesela bakınız.
    1-Üniforma serbestliği olarak amerika örnek gösterilir fakat batıdaki birçok eyalet de bunun en sıkı uygulayıcısıdır.

2-Kardeşçe yaşamak için Amerika örnek gösterilir. Fakat bir siyahın başkan olmasını istense (örn. Obama) siyahlar terörist Obamayı öldürün denir.

3-Lüks ve refah için hep Amerika örnek gösterilir fakat yarım saatlik bir genel elektrik kesintisinde insanlar öldürülür evli kadınlara tecavüz edilir hırsızlıklar kol gezer. Demek ki fakir kesim o kadar çok ki bunlar oluyor

daha yazsam 93 e kadar gider (Daha önce yazdım oradan biliyorum)

Ben onun için birşey e örnek göstereceksem Amerika Birleşik Devletleri diyerek direk olarak Amerika yı göstermem göstercek olursam da eyaleti gösteririm :thumbsup:

9. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    hiç okuyasım gelmedi açıkçası.. biraz daha özenerek yazabilirsin :wink1:

10. Macro

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ben ABD için konuşuyorum evet onu da biliyorum ve çok yanlış buluyorum. Bence ülkemizin bayrak konusundaki duyarlılığı gayet iyi.

bkz. Hülya Avşar üzerinde Türk bayrağı olan balona tekme attı ve dava açıldı. Hülya Avşar tazminata mahkum edildi.

not: Benim milli bayrağımı, herşeyim manasına gelen varlığı, sırf semalarda özgürce dalgalansın diye onlarca şehit verilen ay yıldızı 13 gün çıkartılacak sadece dense büyük ayıp olur bence.

11. EFendi

EFendi Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni bir dünya düşünün madenleri işlenmemiş altın ,elmas ve petrol cenneti olan yeni bir dünya.. :coffee:
    avrupa ve asya savaşlardan bitkin düşmüşken herkes güçsüzken böyle bir dünya keşfettiğinizi düşünün .. :oldie:

sadece düşünün .. :muck:

bunun adı Amerika ..

12. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    haklısın :roll:

13. ChrsNYC

ChrsNYC Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ingiltereyi örnek olarak sayma onlar değişik insan (:
    aşırı milliyetci katı kuralları olan bir ada ülkesi ve 1 pound yaklaşık 4 lira...
    ve sömürgeciliklerini unutmayalım :think:

sana sadece şunu söyleyebilirim davulun sesi uzaktan hoş gelir..O yüzden şu daha iyi bu daha güzel gibi sacma bir karşılaştırmada bulunacağımıza elimizdeki imkanları kullanıp en ileriyi hedefe koymamız gerekir tabi bu lafta kalmamalı hepimiz ülkemiz ve kendimiz için gayret göstermeliyz..Ben kendimden başladım bile :thumbsup:

14. HellBoys

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci valla
    ya ben onu demiorum bizde biraz üstümüze düşeni yapsak üstüne düşeni yapana alfım yok tabi

15. SilenTT

SilenTT Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ben katılıyorum amerikanında kötülükleri var ama bence türkiyenin örnek alması gereken ülkelerden... Şu yol kenarında mangal yapan tipler düzelse türkiyede azda olsa kalkınır... ne alaka demeyin o adamlar elma armut ayıo geri dönüşüme o adamlar ''şerefsizin oğlu yapıyo abi'' diyolar onlar Yabancıları kazıklıyolar... bencede türkiyenin kalkınmaya kesinlikle ihtiyacı var
    ama yazım üslubun biraz daha iyi olaiblirdi :wink1: yinede katılıyorum...