batuknight ın dediği şu şekilde doğru olabilir itemin dosyası varsa o gönderiliyorusa ama bence bilgiler geçiyo bana öle geldi
batuknight ın dediğinin doğru olması için her itemin dosayasının olması ve trade atarken o dosyayı karşı tarafın dowload etmesi
knight da guard gelmeden insan tradesi kapalı geziyodu mesela ben

bugün internet sitelerindeki resimlerin arkasında trojen yükleticek komutu yerleştirilebildiğini bilmeyen kişiler item ilede bilgisayarınıza trojen gönderileceğini bilmezler sonuç şudur açık sizin pc nizden değil joymax in açığıdır joymax bir port açıp sizinle exchange yapmasını sağlamaktadır bazı akıllılarda o portu kullanarak sizin bilgisayarınıza trojen i çakmaktadır yani o yüzden sürekli global atıyor gm ler güvenmediğiniz kişilerle exchange yapmayın... yaparsanız char hacklanirse bizden değildir diyor açığı kapatmak yerine böyle bir çözüm bulmuşlar yani uyarıyı yaptım günah benden gitti diyorlar itemle trojen yollanabilir bunu demek istiyorum veri alış verişi yapıyorsun bunun boyutu yada ne oldugu önemlimi zaten trojen olarak gönderdiği item değil itemi verirken arada sana trojenide kakaliyor nasıl olsa sen orada butona basarken kabul etmiş sayılıyorsun portları kapatmak çözüm değil tek çözüm sağlam bir virus programı yüklemek mesela bende kaspersky var aktifken bir kaç kez başıma geldi mesela exchange kabul ettim bana ayni ip üzerinden direk trojen gönderildi ve kaspersky bunu farkettiği gibi sro_client.exe geçersiz işlem yürüttü ve system e bulaşan virus delete oldu bunu başınıza gelmeden anlayamazsınız daha önceki bu sebebten dolayı çaldırdığım charımda cabası legend 3 te bu açık kapndımı kapanmadımı bilmiyorum fakat exchange ile bilgisayarınıza otomatik paylaşım veriyorsunuz bilgisayarınıza firewall kurarsanız sro ya giremezsiniz sro ya olan engeli kaldırırsanız hiçbir değeri kalmaz o zaman zaten viruse otomatik yol vermiş olursunuz en iyisi bilgisayariniza giris cikis yapan bütün dosyalari tarayabilen ve anında mudahale eden bir antivirus programı kullanmanız yararınıza olacaktır tabi exchange özelligini kullanıyorsanız kullanmiyorsaniz gerek yok :) umarım bilgilendirme yeterli olur

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
batuknight demiş ki:
exchargeyle trojen yolluyorlar bende az uz biliyorum bunu karşıdakine vereceğin iteme tojen koyuyon karşıdaki itemi alınca yollamış oluyon en iyisi stal kurdurup alman.
iteme trojen nasıl konsun item sana gelmiyor ki silkroad ın db sindeki senin çarına gidiyor sen sadece sro_client la onu görüntülüyorsun :lol:

A

Anonymous

Guest
Stres demiş ki:
bugün internet sitelerindeki resimlerin arkasında trojen yükleticek komutu yerleştirilebildiğini bilmeyen kişiler item ilede bilgisayarınıza trojen gönderileceğini bilmezler sonuç şudur açık sizin pc nizden değil joymax in açığıdır joymax bir port açıp sizinle exchange yapmasını sağlamaktadır bazı akıllılarda o portu kullanarak sizin bilgisayarınıza trojen i çakmaktadır yani o yüzden sürekli global atıyor gm ler güvenmediğiniz kişilerle exchange yapmayın... yaparsanız char hacklanirse bizden değildir diyor açığı kapatmak yerine böyle bir çözüm bulmuşlar yani uyarıyı yaptım günah benden gitti diyorlar itemle trojen yollanabilir bunu demek istiyorum veri alış verişi yapıyorsun bunun boyutu yada ne oldugu önemlimi zaten trojen olarak gönderdiği item değil itemi verirken arada sana trojenide kakaliyor nasıl olsa sen orada butona basarken kabul etmiş sayılıyorsun portları kapatmak çözüm değil tek çözüm sağlam bir virus programı yüklemek mesela bende kaspersky var aktifken bir kaç kez başıma geldi mesela exchange kabul ettim bana ayni ip üzerinden direk trojen gönderildi ve kaspersky bunu farkettiği gibi sro_client.exe geçersiz işlem yürüttü ve system e bulaşan virus delete oldu bunu başınıza gelmeden anlayamazsınız daha önceki bu sebebten dolayı çaldırdığım charımda cabası legend 3 te bu açık kapndımı kapanmadımı bilmiyorum fakat exchange ile bilgisayarınıza otomatik paylaşım veriyorsunuz bilgisayarınıza firewall kurarsanız sro ya giremezsiniz sro ya olan engeli kaldırırsanız hiçbir değeri kalmaz o zaman zaten viruse otomatik yol vermiş olursunuz en iyisi bilgisayariniza giris cikis yapan bütün dosyalari tarayabilen ve anında mudahale eden bir antivirus programı kullanmanız yararınıza olacaktır tabi exchange özelligini kullanıyorsanız kullanmiyorsaniz gerek yok :) umarım bilgilendirme yeterli olur

bak dosTum ne ho$ anLatmı$

Stres demiş ki:
Bu Oyunu Yaklaşık 18 saat Oynuyorum..Gm in güvenmediklerinizle exchange yapmayın dediğinide hiç görmedim..

Bunu yüksek ihtimal şöyle yapıyolar...

1-Exchange atıyolar iki pc arasında etkileşim odluğu için ip yi bulabiliyorsun nasıl mı netstat -n bunla değilsede bazı programlar buluyor..
2-İp ini buldu ve adsline gircek burda ağbağlantılarımdan adsl ine giriyor genelde şifreler hep aynıdır...
3-Adsl den tüm portlarını açıyor...
4-Bir trojan programı ile açık portdan pcine sızıyor ve tüm şifrelerini alıyor...

Emin değilim ama bence böle yapıyolar ve bunu yapması 5 dk sını almaz...

Hiç denmedim belki bende yaparım:D

_KaCakK_ demiş ki:
Stres demiş ki:
Bu Oyunu Yaklaşık 18 saat Oynuyorum..Gm in güvenmediklerinizle exchange yapmayın dediğinide hiç görmedim..
Adamlar Kendi Açıgını Söylemezlerki :curtain:

bence exhange yaptığın kişi ile iki pc arasında ki güvenlik duvarı kalkıyor ( bu durumda sizde trojen gönderebilirsiniz... ), bilgisayarınıza erişmesi durumunda güvenlik duvarı o kişiyi uygun gördügü için engellemiyor..

bu benim görüşüm tabi ki.. bunu nasıl yapıyolar bilmiyorum! aynı olay MSN de dosya transferi esnasında, güvenlik duvarını diger pc için kaldırıyordu ve bu şekilde de trojen gönderebiliyorlardı... şu anda yeni windows live kullananlar bilir dosya transfer etmek bazen sinir bozucu oluyor ki buda tamamen bizim güvenligimiz için..

ayrıca dosya sisteminiz win32 olduğu sürece trojen kaçınılmazdır... bu durumdan korunmanın tek yolu win32 dosyalarını emulatör yazılımları ile çalıştırmaktır ki bu durumda akla gelen tek yazılım Linux oluyor silkroad'ı desteklermi bilmiyorum desteklerse botla oyuna girebilirmisiniz onuda bilmiyorum..

vista ya da windows 7 kullanabilirsiniz dosya sistemleri win32 olmasına ragmen güvenlik düzeyi çok yüksek...

slwestr demiş ki:
evt arkadaşlar o exhangeyi yollayın hemen ' başlat-çalıştır a girip oraya cmd yazın
ve daha sonra karşınıza komut sistemi çıkacak oraya da ' netstat -n ' yazın bunu yazdığınızda exhange attığınız kişinin ıp numarası gelecek ıp numaralarının en sonunda ESTABLISHED yazan yer onun ıp nosudur.ama başlat-çalıştıra girdiğinizde srodan başka hiç bir uygulamanın yada ınternet sayfasının açık olmaması gerekir. karşıdakinin ıp numarasını aldığnızda herhangi bi program sayesinde onun pc sine giriyoruz ve trojanı yerleştriyoruz ondan sonra saten herşey mail adresimize geliyor. (yerleştirdiğimiz trojanın ismini ve ıp numarası sayesinde karşı pc ye girmenin programlarını siz bulun o kadarını söyleyemem :D)...
hehe :) çk zekisin ya.. bu kadar zekiysen ben sana ip adresimi vereyim bilgisayarıma baglanacagın programıda yükleyeyim gel torjen yerleştir.. :)

Arkadaşlar işin açıkçası şöyle bir hacker küçük ama etkili bir spy yazıyor sadece sro için ve gerçekten çalışıyor nasıl diceksiniz şöle adam bu yazdığı dosyayı sro klasöne atıyor sonra oyunda stal veya exc den adamdan item gold ws aldıysanız direk o program spy kopyalıyor sizin silkroad klasörüne anivirüslerde yakalayamıyor ve siz oyundan çıkıp tekrar girdimi ilk önce hacker in pc sine bağlanıyorsunuz ve ordan serwere bağlanıyorsunuz bu süreç içinde girmiş olduğunuz id pw ilk önce hacker in eline geçiyor yani sonra soyuldum falan felan 5k pls die dolanıoz işin sonu bu işte:D:D:D:D

Not: bu açık kapatılalı uzun bir süre oluyor:wink1:

mcoktay16 demiş ki:
la itemle trojan mı yollanır :) oradaki maksat ip adresini almak portları açıksa yapabilirsin ancak n- stat
katılıyorum =) bilişim dünyasında yeni bir boyut iteme trojan gömme :beer: :beer: :D

Öncelikle başlat çalıştır cmd netstat -n yontemi ile bağlantısını goruceğiniz yegane şey sizin kendi bilgisuyarınız ile joymax serverı arasındaki baglantısıdır yani IP sini görüp görebliceğiniz yegane şey -Joymx servarıdır-

Item exchange talebini ilettiginiz zaman siz ve karşıdaki bilgisayar joymax serverına bağlanırsınız koydugunz item ve karşıdaki tarafın itemi confirm e basıldıgı ada serve geçici belegine yüklenir ve approve secenegi ile gecici bellekten silinerek karşı tarafa kopyalanır aynı anda sizdeki itemde sizin server-side bilgilerinizin olduğu kısımdan silinmiş olur böylece exchange gerçekleşir.

Bir hackerin sırf exchange ile cmd netstat açıp sizin ip nizi bulabilmesi mumkun değildir çünkü exchange Joymax serverına 2 tarafında birbirleri arqasında hiçbir noktada bilgi alışverişi yapmadan gerçekleştirdiği olaydır exchange yolu ile hacklenmenin tek yolu hackerin Joymax servarına girip exchange esanasında serverın ilgili bolunmune bağlanmış IPlerden sizinkini bulmasıdır her ne kadar zor gozuksede yetenekli ve imkanları olan bir hacker için kolay bir iştir.

Üzücü olan o ki Silkroad Online oyunun her bir kısmını server-side yapmış olan Joymax server guvenliği bakımından acınacak durumdandır kazandığı paraları güvenliği geliştirmek oyunculara daha kaliteli hizmet sunmak için harcayan firmaların aksine, Joymax oyuncularını daha çok nasıl sömürebilir bunun yollarını arıyor. Joymax ın yöneticileri bu anlayışlarını değiştirmediği sürece daha bi çok kullanıcı çok yazikki mağdur duruma düşmeye devam edicektir.

Saygılarımla.

Yukarı Alt