Beşiktaş'ta Ataman dönemi bitti
Beşiktaş Cola Turka antrenörü Ergin Ataman, yönetimle karşılıklı olarak anlaşarak görevinden ayrıldığını açıkladı.

Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka ile sezon içinde oynattığı basketbolla adından söz ettiren, ancak siyah-beyazlı takımla kupa heyecanı yaşayamayan antrenör Ergin Ataman, siyah-beyazlı takımla yollarını ayırdı.
Beşiktaş Cola Turka'da 1 sezon görev alan Ataman, yaptığı yazılı açıklamada, ''Bir sezon boyunca görev yapmış olduğum Beşiktaş Cola Turka takımı antrenörlüğünden, yönetimle görüş birliğine vararak ayrılma kararı aldım'' dedi.
Ataman, açıklamasında, Avrupa'da ve Türkiye'de son derece heyecan verici ve verimli geçen bu sezonda kendisine destek olan başta Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, şube sorumlusu Şeref Yalçın ve şube direktörü Hasan Bozkurter'e teşekkür ederek, ''Tüm ekip arkadaşlarıma, ilk günden son güne kadar bize destek olan Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Beşiktaş basketbol takımını Avrupa'nın ve Türkiye'nin önemli bir takımı haline getirmenin gururunu yaşarken, böylesine başarılı bir sezonu küçük detaylarla ve büyük şansızlıklarla kupasız kapatmanın üzüntüsünü de Beşiktaş camiasıyla paylaşıyor, bu sezon başlattığımız bu büyük hamlenin önümüzdeki yıllarda kupalarla süslenip, devam etmesini temenni ediyorum'' diye konuştu.
Ergin Ataman, İtalya ve İspanya'nın yanı sıra Türkiye'den de bir kulüpten teklif aldığını dile getirerek, ''Hafta sonuna kadar kararımı vereceğim. Duruma göre 30 Mayıs Cuma günü İtalya'ya görüşmeler yapmak üzere gidebilirim'' dedi.
Beşiktaş Cola Turka, antrenör Ergin Ataman yönetiminde Beko Basketbol Ligi'nin normal sezonunu lider olarak tamamlarken, play-off yarı final serisinde Türk Telekom'un 3-1 gerisinde kalarak elenmişti. Siyah-beyazlı takım, bu sezon Avrupa'da ULEB Kupası'nda başarılı bir sezon geçirmesine rağmen sekizli finalde ezeli rakibi Galatasaray Cafe Crown'a elenerek yarı final şansını kaçırdı.

Yukarı Alt