Beşiktaş'ın dişine göre
UEFA'daki temsilcimiz Beşiktaş'ın grup kuraları çekildi. Siyah-beyazlılar, L Grubu'nda Porto, CSKA Sofya ve Rapid Wien'le eşleşti.
Helsinki'yi eleyerek UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmayı başaran Beşiktaş'ın gruplardaki rakipleri belli oldu.
Monaco'daki kura çekiminde Beşiktaş, Porto, CSKA Sofya ve Rapid Wien'le eşleşti.
A GRUBU: Juventus, Manchester City, Salzburg, Lech Poznan
B GRUBU: Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Rosenborg, Aris
C GRUBU: Sporting Lizbon, Lille, Levski Sofya, Gent
D GRUBU: Villarreal, Brugge, Dinamo Zagreb, PAOK
E GRUBU: AZ Alkmaar, Dinamo Kiev, BATE Borisov, Sheriff
F GRUBU: CSKA Moskova, Palermo, Sparta Prag, Lausanne
G GRUBU: Zenit, Anderlecht, AEK, Hajduk Split
H GRUBU: Stuttgart, Getafe, Odense, Young Boys
I GRUBU: PSV Eindhoven, Sampdoria, Metalist Kharkiv, Debrecen
J GRUBU: Sevilla, Paris Saint Germain, Borussia Dortmund, Karpaty Lviv
K GRUBU: Liverpool, Steaua Bükreş, Napoli, Utrecht
L GRUBU: Porto, Beşiktaş, CSKA Sofya, Rapid Wien
MAÇ TAKVİMİ
UEFA'nın bu yıl değişen statüsü gereği 4 takımlı 12 grupta maçlar çift devreli lig usulü oynanacak ve ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura çıkacak.
1. HAFTA: 16 Eylül, 2. HAFTA: 30 Eylül, 3. HAFTA: 22 Ekim, 4. HAFTA: 4 Kasım, 5. HAFTA: 1/2 Aralık, 6. HAFTA: 15/16 Aralık
UEFA'daki temsilcimiz Beşiktaş'ın grup kuraları çekildi. Siyah-beyazlılar, L Grubu'nda Porto, CSKA Sofya ve Rapid Wien'le eşleşti.
Helsinki'yi eleyerek UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmayı başaran Beşiktaş'ın gruplardaki rakipleri belli oldu.
Monaco'daki kura çekiminde Beşiktaş, Porto, CSKA Sofya ve Rapid Wien'le eşleşti.
A GRUBU: Juventus, Manchester City, Salzburg, Lech Poznan
B GRUBU: Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Rosenborg, Aris
C GRUBU: Sporting Lizbon, Lille, Levski Sofya, Gent
D GRUBU: Villarreal, Brugge, Dinamo Zagreb, PAOK
E GRUBU: AZ Alkmaar, Dinamo Kiev, BATE Borisov, Sheriff
F GRUBU: CSKA Moskova, Palermo, Sparta Prag, Lausanne
G GRUBU: Zenit, Anderlecht, AEK, Hajduk Split
H GRUBU: Stuttgart, Getafe, Odense, Young Boys
I GRUBU: PSV Eindhoven, Sampdoria, Metalist Kharkiv, Debrecen
J GRUBU: Sevilla, Paris Saint Germain, Borussia Dortmund, Karpaty Lviv
K GRUBU: Liverpool, Steaua Bükreş, Napoli, Utrecht
L GRUBU: Porto, Beşiktaş, CSKA Sofya, Rapid Wien
MAÇ TAKVİMİ
UEFA'nın bu yıl değişen statüsü gereği 4 takımlı 12 grupta maçlar çift devreli lig usulü oynanacak ve ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura çıkacak.
1. HAFTA: 16 Eylül, 2. HAFTA: 30 Eylül, 3. HAFTA: 22 Ekim, 4. HAFTA: 4 Kasım, 5. HAFTA: 1/2 Aralık, 6. HAFTA: 15/16 Aralık