Beşiktaş ile Sivasspor hazırlık maçında 2-2 berabere kaldı. Beşiktaş formasıyla ilk maçına çıkan yeni transfer Simao Sabroza, takımı adına bir gol kaydetti.

Spor Toto Süper Lig'de ikinci yarı için çalışmalarını Antalya'da sürdüren iki ekip, hazırlık maçında karşı karşıya geldi.

42. dakikada sağdan Abdurrahman'ın ceza alanı içine yerden gönderdiği topu Erman düzgün bir vuruşla filelere gönderdi ve Sivasspor 1-0 öne geçti.

60. dakikada Simao'nun soldan kullandığı korner atışında ceza alanı içinde topa yükselen Nobre'nin kafa vuruşunda meşin yuvarlak filelere gitti: 1-1

64. dakikada soldan çizgiye ginen Quaresma, topu ceza alanı içine gönderdi. Altı pas içindeki Simao'nun vuruşunda top ağlarla buluştu: 2-1

67. dakikada Sivasspor'da sağdan ceza alanına ortalanan topa kafayla vuran Hayrettin, meşin yuvarlağı filelere göndererek 2-2'lik eşitliği sağladı.

Hazırlık mücadelesi olmasına rağmen iki ekip arasındaki karşılaşma, sertlikler nedeniyle gergin geçti.

İkinci yarıda 58. dakikada bir pozisyon sonrası Sivassporlu Hayrettin Beşiktaşlı Ferdandes'e tepki gösterince, iki takım futbolcuları arasında gerginlik yaşandı.

Beşiktaşlı futbolcu Nobre, 19. dakikada Sivasspor'da Sedat'a yaptığı faulden sonra sarı kart görünce, rakip futbolcuların sert oynadıklarını buna karşılık cezalandırılmadıklarını savunarak, hakeme tepki gösterdi.

Nobre, "Sen görmüyor musun, Kadir 5 faul yaptı sen kart vermiyorsun" dedi.

Nobre, 36. dakikada Sedat'ın Ernst'e arkadan yaptığı sert müdahalede de hakeme neden kart göstermediğini sordu.

Simao ilk maçına çıktı

Beşiktaş formasıyla ilk maçına çıkan yeni transfer Simao Sabroza, ilk yarıda rakibin oyun sertliğine ayak uyduramayınca üretkenlikten uzak kalırken, ikinci yarıda daha etkili bir performans sergiledi ve takımı adına bir gol kaydetti.

Portekizli futbolcu, 10. dakikada Sivasspor'da gole giden Cihan'ın önündeki topu kritik bir noktada kesip gol tehlikesini önleyerek dikkati çekti.

Simao, 60. dakikadaki Beşiktaş'ın golünde sol köşeden korner atışını kullanarak Nobre'ye asist yaptı.

İkinci yarıda oyuna giren Fernandes ve Almeida da takımlarıyla ilk maçlarına çıktı.

CNNTURK.COM

haberin orjinali için alttaki linke tıklayınız
http://www.cnnturk.com/2011/spor/futbol/01/07/besiktas.yeni.transferiyle.sahaya.cikti/602431.0/index.html

EnDZoNe

Sabırızlıkla lig maçlarını bekliyorum . Bu ön çalışma gibi olmuş neticenin önemi yok bana göre.Önemli olan İnönünün havasını koklamış olmaları :dance:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
EnDZoNe demiş ki:
Sabırızlıkla lig maçlarını bekliyorum . Bu ön çalışma gibi olmuş neticenin önemi yok bana göre.Önemli olan İnönünün havasını koklamış olmaları :dance:

aynen katılıyorum ^^

guti-simao-q7-almedia

bu dörtlü öttürür ligi seneye defans ve orta saha takviyesi yapılırsa :detective:

EmmaW

kasapsporla yapılan maçta fernandes süper oynamış bende anlatıma baktımda çok etkiliymiş şu inönüdeki 3. hafta karabük maçına gidiyorum umarım hiç biri sakat olmazda şu kadroyu seyrederim :)
ernst-fernandes
simao-guti-q7
almeida

Yukarı Alt