Delgado iddiası!

İspanyol basını takımdan ayrılmayı düşünmeyen Delgado hakkındaki transfer iddialarına devam ediyor! AS gazetesi Espanyol'un Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızının peşinde olduğunu, siyah-beyazlıların ise bu transfer için 5 milyon euro istediğini belirtti!

delgado_as.jpg

İspanya'da yayın yapan AS Gazetesi'nde yer alan iddiada, La Liga ekiplerinden Espanyol'un Delgado transferinde ısrarcı olduğu ifade edilirken, Arjantinli yıldızın da İspanya'ya gitmeye niyetli olduğu ancak Beşiktaş'ın bu transfer için 5 milyon euro istemesinin transferi zora soktuğu savunuldu.

Gazete, Delgado'nun daha fazla mücadelenin olduğu İspanya Ligi'nde oynamayı kafasına koyduğunu bu sebeple Arjantinli yıldızın babası Eduardo Delgado'nun da transfer olayını çözebilmek amacıyla İstanbul'a geleceği belirtildi.

AS Gazetesi, zaten geçtiğimiz sezonun bitiminin ardından Delgado'nun menajerlerinin birçok takımla görüştüğünü de iddia ederken, şu an için en cazip görülen teklifin Espanyol'dan geldiğini ve transferin sonlanması için pazarlıkların devam ettiği vurgulandı.

Gazete son olarak Beşiktaş'ın istediği 5 milyon euroluk bonservis bedelinin aşağı çekilmesinin yüksek olduğunu ve transferin bitebileceğini de okurlarına aktardı.

''Biz takımın savaşçısıyız''

Beşiktaş'ın Çekleri Sivok ve Zapotocny, Türk medyasında ilk kez Sabah için biraraya geldiler: "Bu takım için savaşıp, kazanacağız"

sivok_zapotocny.jpg

Beşiktaş'ın Çek transferleri Tomas Sivok ve Tomas Zapotoncy, Türk medyasında ilk kez SABAH'a konuştular.

Udinese'den transfer edilen iki futbolcu da Beşiktaş Kulübü'nü tercih ettikleri için çok mutlu olduklarını söylediler. Söze ilk başlayan isim Zapotocny oldu. Çek yıldız, "Beşiktaş'ın Çek oyuncularla orta Avrupa futboluna dönmesinin eminim kendince bir sebebi vardır. Brezilyalı futbolcular, daha teknik ama biz daha savaşçı ve takım oyunu oynayan bir anlayışa sahibiz. Ertuğrul Sağlam bu konuda ilk geldiğimizde bizi çok şaşırtan ifadeler kullandı. Sağlam, bireysel yıldızlardan ziyade takımın yıldızlaşmasını istiyor ve bu da bizim fikirlerimizle aynı. Bu bizi çok şaşırttı ve mutlu etti. Şampiyonlukları yıldızlar değil iyi takımlar kazanır" dedi.

SİVOK: İYİ ANLAŞIYORUM
Takımla çok iyi anlaştığını söyleyen Tomas Sivok ise, "Hem İtalyanca, hem İngilizce biliyorum. Kaptan Delgado ve İngilizce bilen tüm arkadaşlarla iyi şekilde anlaştık. Holosko da bize çok yardımcı oluyor. Beşiktaş'ı tercih etmemin nedeni ise şöyleydi: En hızlı ve net teklifi yaptı. Benim istenmem, ihtiyaç duyulmam önemli. Beşiktaş'ı tanıyorum daha küçük yaşlarda genç takımlarda Beşiktaş'a karşı oynadım. Türkiye'de birçok futbolcuyu tanıyorum. Beşiktaş, Avrupa Kupaları'nda oynayan ve tanınan bir takım. Mert Nobre ile geçen idmanda F.Bahçe'de iken karşı karşıya oynadığımız günleri konuştuk" ifadesini kullandı.

4 YILDIR MİLLİ TAKIMDAYIM
Uzun zamandır Çek Milli Takımı formasını giydiğini belirten Sivok sözlerini şöyle sürdürdü: "Son 3-4 yıldır milli takımda oynuyorum. Benim mevkiimde Rosehnal vardı. Oynamam için yapılması gereken bir değişiklik durumu olmadı. Çünkü oynayan arkadaşımız görevini çok iyi yapıyordu. Beşiktaş'ın beni defanstaki problemlerden dolayı transfer ettiğini biliyorum. Takımın iyi bir parçası olacağımı düşünüyorum. Bir takım oyuncusuyum ama bireysel olarak da en üst düzey katkıda sağlamaya çalışırım."

"Kaptan Gökhan olacak"

Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin, İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Engin, "İki futbolcu da bundan böyle Beşiktaş'ta forma giymesi zor. Bence hayırlısı oldu" derken, Gökhan Zan ile anlaşacaklarını ve kaptanlığı ona vereceklerini söyledi!

Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Engin, Avusturya kampında kavga eden İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman'ın aralarında geçmişe dayalı bir kin olduğunu ve her iki futbolcunun da bundan böyle Beşiktaş'ta forma giymesinin zor olduğunu söyledi.

NTV Spor'a konuşan Sinan Engin, kaptanların kavgasından sonra iki futbolcuyu da barıştırmak için elinden geleni yaptığını söyledi. "Bir takımın birinci kaptanı ve ikinci kaptanı böyle yaparsa düşündürücü. Nasıl oynamışlar bunca zaman" diyen Engin, "Bence hayırlısı oldu. Barışmak istiyor musunuz diye sordum. İstemediler. Demek ki beşiktaş'ı istemiyorlar..Affetmeyi düşünmüyoruz. Para cezası verilecek. Menajerliği benden daha iyi kimse yapamaz. Elinde kalem olan bana saldırıyor. İki tane kaptan kavga ediyor. Ne yapalım? Ellerini kollarını mı bağlayalım. 15 dakika kavga ettiler. Ben barıştırayım dedim olmadı. Bana bu işi kimse öğretmesin. Bir tane densiz çıkıp kampın içinden haber veriyor. Ben ne yapabilirm. Gazeteci bana kaynağını söyledi. Ben de affettim. Onların da bu saatten sonra dönmesi zor. Aralarında çok büyük kin var. Ama artık bu noktalandı. Beşiktaş'ın menfaatleri söz konusu. Bu işler öyle kolay. Vazoyu kırdın mı yapıştırsan bile eskisi gibi olmuyor. Kalem elinde diye herkes kendini bu kadar güçlü zannedemez" dedi.

Sivok, Zapatocny ve Seriç transferinin takıma büyük katkı sağlayacağını söyleyen Sinan Engin, lig başlayınca çok farklı bir Beşiktaş izleneceğini belirtti.

SIVOK VE ZAPATOCNY PAHALI DEĞİL
"Lig başlayınca takımımı görecekler. Her yaptığımız iyi" diyen Engin, Sivok ve Zapatocny için bonservis bedelleri 4 yılda ödenecek. Rakamları çok yüksek değil. Colin Kazım'la rakamları aynı. Fazla bir şey söylemek istemiyorum. Sivok milli takımda oynayan futbolcu, almak kolay mı? Al bakalım Servet'i, Arda'yı" diye konuştu.

Gökhan Zan'a kaptanlık vereceklerini açıklayan Engin, tatil sonrası milli futbolcuyla anlaşacaklarını da sözlerine ekledi.

2008-2009 Sezonu Kombine Fiyatları

Beşiktaş'ta 2008-2009 futbol sezonu için kombine kart satışlarına yarın başlanacak. Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, BJK İnönü Stadı'nın yerine yapılacak yeni stat projesiyle ilgili yasal prosedür ve izinlerin alınma sürecinin sürmesi nedeniyle ve taraftarların isteği üzerine, yeni sezon kombine kart satışlarına, BJK İnönü Stadı üzerinden başlanmasını ve gerekli izinler alındıktan sonra maçların Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanmasını kararlaştırmıştı.

Beşiktaş'ın bu sezona mahsus olmak üzere Atatürk Olimpiyat Stadı'nı kullanması halinde kombine kart sahiplerine BJK İnönü Stadı'nda bilet aldıkları yerlerin emsali konumundaki tribünlerden yer verileceği, ayrıca aynı bölgeden bir kombine kartın daha kendilerine bedelsiz olarak sunulacağı bildirildi.

Böylelikle 2008-2009 sezonu için BJK İnönü Stadı'ndan 1 adet kombine kart alan taraftarlar, maçların Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması halinde 2 adet kombine kart sahibi olacak.

Yarın başlayacak olan kombine kart satışlarının 9 Ağustos Cumartesi gününe kadar devam edeceği, 12 Haziran ile 21 Haziran tarihleri arasında eski kombine kart sahiplerine eski yerlerini almak üzere öncelik tanınacağı kaydedildi.

Bu arada Haziran ayı içerisinde kombine kart alanlar kartlarını 1 peşin 5 taksit ile, Temmuz ayı içerisinde kombine kart alanlar kartlarını 1 peşin 4 taksit ile, Ağustos ayı içerisinde kombine kart alanlar ise kartlarını 1 peşin 3 taksit ile alabilecekler.

Kombine kart satışları, BJK İnönü Stadı altında yer alan Kombine Kart Satış Merkezi'nden, 0216 556 98 00 numaralı Biletix Çağrı Merkezi'nden ve ''biletix.com'' internet sitesinden yapılacak.
Kombine kart fiyatları ise şu biçimde açıklandı:

VIP Üst D : 6.500 YTL
VIP Üst B-E : 4.500 YTL
VIP Üst A-F : 2.300 YTL
VIP Alt A-F : 1.800 YTL
VIP Alt B-E : 2.800 YTL
VIP Alt C-D : 3.300 YTL
Numaralı Orta : 2.100 YTL
Numaralı Kenar : 1.550 YTL
Kapalı Üst : 1.200 YTL
Kapalı Alt : 975 YTL
Yeni Açık : 400 YTL
Eski Açık : 350 YTL

Yeni Sezon Kadrosu !

805B3BD60DA17146B68C7585r.jpg

Sivok, Seriç ve Zapotocny'i renklerine bağlayan Siyah-Beyazlılar, transferi büyük ölçüde noktaladı.

İşte 11 :

RÜŞTÜ
SERİÇ
İBRAHİM T.
ZAPOTOCNY
ALİ TANDOĞAN
TELLO
SİVOK
SERDAR Ö.
DELGADO
NOBRE
HOLOSKO

--

Sıkıntı Bitecek mi?
Geçen sezon Beşiktaş en çok savunmasından çekti... Kritik maçlarda yapılan bireysel hatalar nedeniyle sıkıntı yaşayan, birçok karşılaşmaya geride başlayan Siyah-Beyazlılar, sorunu transferle çözmek için kolları sıvamıştı. Çek yıldızlar Zapotocny ve Tomas Sivok’la anlaşmaya varan Siyah-Beyazlılar, defansın soluna da Hırvat Anthony Seriç takviyesi yaptı ve yabancı transferini büyük ölçüde noktaladı.

2 Yabancı Kenarda
Gordon Schildenfeld’i eski takımı Dinamo Zagreb’e geri gönderecek olan Siyah-Beyazlılar, Federico Higuain’i de Arjantin’de bir takıma kiralık verecek. Böylece Beşiktaş’ın yeni sezon kadrosunda Delgado, Bobo, Holosko, Cisse, Tello, Seriç, Sivok ve Zapotocny’yle sekiz yabancı yer alacak. Süper Lig’deki karşılaşmalarda 6+2 yabancı kuralı nedeniyle 2 yabancı kulübede oturacak. UEFA Kupası’nda ise hepsi sahada olacak.

Tandoğan Kalacakiç transferde de görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor. Teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda Ali Tandoğan ile sözleşme yenileneceği öğrenildi. Geçen sezon başında gönderileceği konuşulan tecrübeli oyuncu, sergilediği performansla teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın değişmez isimlerinden olmuştu. Gençlerbirliği’nden alınan Tuna Üzümcü’nün ise kulübeye derinlik katması planlanıyor.

Uğur İnceman Beşiktaş'ta.

Manisaspor orta sahasının başarılı ismi Uğur İnceman da önümüzdeki sezon Beşiktaş forması giyecek.

2 oyuncu verildi

Ve Beşiktaş uzun zamandır peşinde koştuğu Uğur İnceman’ın transferinde dün mutlu sona ulaştı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın ısrarla istediği genç oyuncu için bugüne kadar yapılan bütün girişimler sonuçsuz kalmıştı. Olaya son noktayı Başkan Yıldırım Demirören koydu. Başkan, Manisasporlu yetkililerle yaptığı son görüşmenin ardından işi tatlıya bağladı. Anlaşma gereği, geçen yıl Altay’da oynayan Adem Büyük ile altyapıdan orta saha oyuncusu Mustafa, bonservisleriyle birlikte, Manisaspor Kulübü’ne verildi.

3 yıllık sözleşme

Siyah-Beyazlılar, iki oyuncunun dışında Ege temsilcisine ayrıca 300 bin lira ödeyecek. 3 yıllık sözleşmeye imza atan ve dün Avusturya’ya giderek kampa katılan Uğur İnceman, Beşiktaş’ın bu sezonki 6. transferi oldu. Kara Kartal, bundan önce üç yabancı Tomas Sivok, Anthony Seric ve Tomas Zapotocny’nin yanı sıra, Gençlerbirliği’nden Tuna Üzümcü ile Gaziantepspor’dan Ekrem Dağ’ı almıştı. Genel Menacer Sinan Engin, güçlü ve bir kadro oluşturduklarını belirterek, gerekirse yeni transferler yapabileceklerini söyledi.

belirsizzzzz

Aileden
Bakalım bu sene ilk 5'e girersek şükredicem f5 iyi transferler yaptı ama 6S de şanslı ilk üç şu şekilde olucak demedi demeyin
1-Galatasaray(fenerbahçe)
2-Fenerbahçe(galatasaray)
3-Trabzonspor

Yukarı Alt