Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Beşiktaş'ın yeni transferi Fatih Tekke imza töreninde değerlendirmelerde bulundu.

Fatih Tekke için Akaretler'deki kulüp binasında Beşiktaş Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu ve yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu'nun da yer aldığı imza töreni düzenlendi.

Beşiktaş olarak bu sezon futbola çok iyi yatırımlar yaptıklarını ifade eden Ertun Soğancıoğlu, "Kadromuzdaki eksik yerleri tamamlamak amacıyla futbol komitemiz Fatih Tekke gibi değerli bir oyuncuyu kadromuza kattık. Fatih ile kadromuz daha da güçlenecek. Beşiktaş taraftarı da inşallah takımını şampiyon olarak görecek" dedi.

Cengiz Zülfikaroğlu ise Fatih Tekke gibi değerli bir oyuncuyu kadrolarında görmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Fatih Tekke de, Türkiye'ye geri döndüğü için mutlu olduğunu vurgulayarak, "Bu kadar kısa sürede transfer için çok çaba sarf ettiler. Bu sene Türkiye ve Avrupa'da Beşiktaş'tan büyük bir beklenti var. İnşallah bu büyük beklentiler doğrultusunda ben da takımıma katkıda bulunurum" şeklinde konuştu.

Türkiye'de uzun yıllar Trabzonspor forması giyen ve Trabzonlu olan Fatih Tekke, yöneltilen bir soru üzerine eski takımına karşı olan hislerinin devam ettiğini aktardı.

"BEN TRABZONSPORLUYUM"

Daha önce, Türkiye'ye dönmesi halinde Trabzonspor'da oynamak istediği yönünde yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine Fatih, "Bu doğrudur. Ben Trabzonsporluyum ama bu formayı giydiğim müddetçe, takımıma katkıda bulunmak için bana yakışanı yapacağım. Bu kadronun Avrupa'da başarılı olacağını düşünüyorum. Ben de buna katkıda bulunmaya geldim. İnşallah bunu başarırız" şeklinde konuştu.

Yurt dışında bulunduğu süre içinde basından yeterli ilgiyi görmediği serzenişinde de bulunan Fatih, "Gözden ırak olan, gönülden de ırak oluyor" derken, "UEFA Kupası'nı kaldırdığımızda, bunu maalesef Türk kanalları canlı bile vermedi" şeklinde konuştu.

Hafif bir sakatlığının bulunduğunu ve biraz zamana ihtiyacı olduğunu dile getiren Fatih, "Benim 10-15 gün gibi bir süreye ihtiyacım var. 1,5 ay önce dizimde esneme oldu ve iç yan bağlarımda küçük bir yırtık oluştu. Ama şu anda iyiyim. Birkaç hafta süreye ihtiyacım var. Burada kendimi ispat etmem gerekiyor. Bunun için de elimden geleni yapacağım. Türkiye'de sahalara bıraktığım yerden daha iyi bir durumda geri dönmek istiyorum" diye konuştu.

Siyah-beyazlı takımda 33 numaralı formayı giyecek olan tecrübeli futbolcu, bu seçiminin nedeni olarak, 8 gün sonra 33 yaşına girecek olmasını gösterirken, "Bu nedenle bu numarayı seçtim. İnşallah hem bana, hem de takımıma şans getirir" şeklinde konuştu.

Bu arada askerlik durumuyla ilgili bir soru üzerine de Tekke, "Askerlik durumunda prosedür nedir bilmiyorum ama 1095 günlük hakkım elimde. Ülkeme dönmeyi çok istedim. Ailevi durumlar da bunda etkili oldu" dedi.​

Yukarı Alt