1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

BBO (Bunları bilmesenizde olur)


 1. E.Cartman

  E.Cartman Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  9 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.130
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Pc / extraloob.com
  Sporun zevkli yanlarınıda görebileceğimiz bir konu olduğunu düşünüyorum,ekleme yapabilirsiniz.

  1-Fransız Rodez Aveyron takımının uçakla Bastia maçına giderken uçağın kapısının koptuğunu, emniyet kemeriyle bağlı olmayan her şeyin kapıdan dışarı uçtuğunu, buna rağmen pilotun başarılı kumandası ile havaalanına sağ salim indiğini, Rodez takımının bu şoka rağmen maçı 3-0 kazandığını ve tekrar uçakla kendi kentine döndüğünü bilmeseniz de olur.

  [​IMG]

  2-Belçika'nın Anderlecht takımında forma giyen Peter Zettenberg'in, Club Brugge ile oynadıkları maçın en kritik dakikasında çok sıkışıp kimseye söylemeden tuvalete gittiğini, daha sonra da hiçbir şey olmamış gibi sahaya döndüğünü bilmeseniz de olur.


  3-İtalya Milli Takımı ve Milan'ın unutulmaz ismi Paolo Maldini'nin dedesinden babasına, babasından kendisine verilen formayı, şimdi Milan altyapısında oynayan oğluna devrettiğini; onun da babası ve dedeleri gibi sol bek olma yolunda ilerlediğini bilmeseniz de olur.

  [​IMG]

  4-Kamboçya ordusundaki iki askerin, ellerinde bulunan iki patlamamış mayınla futbol oynamaya kalktığını, büyük bir patlamayla ikisinin de öldüğünü, bu iki askerin Kamboçya ordusunun en iyi mayın uzmanları olduklarını bilmeseniz de olur

  5-Biletli ilk Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin 15 Haziran 1923'te Taksim Stadyumu'nda oynanan bir kupa maçı olduğunu, bu maçın da Fenerbahçe 1-0 galipken Galatasaray'ın bir pozisyona itirazı sonucu tamamlanamadığını ve 67. dakikada tatil edildiğini bilmeseniz de olur.

  [​IMG]

  6-Bugün adı Altay ile birlikte anılan Alsancak Stadı'nın, 1914 yılından önceki adının Paniainios olduğunu bilmeseniz de olur.

  7-1950 yılında Brezilya'da oynanan Dünya Kupası'nın adının "Jules Rimet Kupası" olduğunu, bu turnuvaya Türkiye'nin parasızlık nedeniyle gidemediğini, katılan Hindistan Milli Takımı'nın ise çıplak ayakla oynama isteğine izin verilmemesi üzerine maçlara çıkmayarak turnuvadan çekildiğini bilmeseniz de olur.

  [​IMG]