Batuhan: Sadece Beşiktaş!
Beşiktaş'ın genç golcüsü Batuhan, futbolu siyah-beyazlı takımda bırakmak istediğini söyledi. Kendisini bildiği günden beri Beşiktaşlı olduğunu ifade eden Batuhan, ''Beşiktaşlıyım ve bana 'Git' demedikleri sürece gitmem'' diye konuştu.
- Resim Silinmiş.
Beşiktaş'ın genç oyuncusu Batuhan Karadeniz, futbolu bırakana kadar siyah-beyazlı takımda oynamak istediğini belirtti.
Batuhan, Futbol Federasyonu'nun aylık Tamsaha Dergisi'nde yer alan röportajında, konumundaki birçok oyuncunun Avrupa hedefi olabileceğini belirterek, ''Ama benim ilk ve son hedefim Beşiktaş'ta oynamak. Ben futbolu bırakana kadar Beşiktaş formasını giymek istiyorum. Beşiktaşlıyım ve bana 'Git' demedikleri sürece gitmem'' dedi.
Siyah-beyazlı oyuncu, sadece Beşiktaş'ı sevdiğini ve takımında oynamak istediğini vurgulayarak, ''Kariyer açısından bakıldığında ise Beşiktaş'ta ve Milli Takım'da oynamak da kariyer için yeterli. İyi oynadığınız zaman o kadar kulüp sizi istediğinde kariyeriniz ortaya çıkar'' görüşünü dile getirdi.
Genç oyuncu, kendisini bildiği günden beri Beşiktaşlı olduğunu ifade ederek, geçmiş dönemde İngiltere'nin Manchester City takımının kendisini transfer etmek istemesi konusunda ise, ''Beşiktaş'ta kalmak istediğim için gitmedim. Bir de Manchester City ile bir turnuvaya katılmıştım. Borussia Dortmund ile yarı final oynuyorduk. Bir gol attım ve tekmeliğimin altından Beşiktaş şapkasını çıkardım. İsteseydim oraya Manchester City şapkası da koyabilirdim. Ama ben Beşiktaşlı olduğumu göstermek istedim. Tekrar söylüyorum, ben ancak kulübüm beni göndermek isterse giderim. Manchester City beni defalarca istedi, ama kulübüm fikrimi sorduğunda gitmek istemediğimi bildirdim'' dedi.

''SAĞLAM BENİ DOĞRU YÖNLENDİRİYOR''

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile ilişkisine değinen siyah-beyazlı oyuncu, ''Bana neler yapmayacağım konusunda nasihatlerde bulunuyor. Mesela 'Şunu yapmak istediğini biliyorum, ama yapma, çünkü senin için zararlı' diyor. Bunu hem saha içi, hem de saha dışı konularda yapıyor. Beni her zaman doğru biçimde yönlendiriyor. Zaten söylediklerini uyguladıktan sonra bazı şeylerin olumlu yönde değiştiğini görüyorum. Bende çok şeyleri değiştiren bir teknik adam. 1991 doğumlu bir oyuncuyu (A) takıma alarak bana ne kadar güvendiğini de gösterdi'' dedi.
Ligde Fenerbahçe ile ilk yarıda yapılan maçta Higuain'e vermediği pas konusundaki soruyu da Batuhan, ''Kesinlikle görmediğim için vermedim. Gökhan Gönül'ü, kaleci Volkan'ı ve bir oyuncuyu daha geçtim. O sırada kale bomboştu. Öyle bir pozisyonda ister istemez kaleye kilitleniyorsunuz. Sağınıza solunuza bakamazsınız. Hele bir golcü kale boş olduğu zaman kimseye pas vermez. Ben de şut attım, ama ayağımı yere vurdum. Eğer ayağımı yere vurmasam o pozisyon gol olacak ve bugün bunlar konuşulmayacaktı'' yanıtını verdi.

''CEBİMDE 4 YTL VARDI, DERBİYİ İZLEYEMEDİM''

Galatasaray ile yaptıkları derbi maçında da duygulu anlar yaşadığını kaydeden Batuhan Karadeniz, ''Çünkü bir sene önce Galatasaray-Beşiktaş derbisini dışarıda bir yerde izlemem gerekiyordu. Dev ekranda maç izlemek için 5 YTL lazımdı. Ama benim cebimde 4 YTL vardı. Adama '1 YTL'yi sonra getiririm, içeri girmeme izin ver' dedim ama müsaade etmedi. Televizyondan bile izleyemediğim derbide bir yıl sonra oynamak gözlerimi yaşarttı'' dedi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt