Batuhan Gaziantep'te!
Sezona güçlü bir kadro ile girmenin hesaplarını yapan Gaziantepspor, Beşiktaş´tan Serdar Kurtuluş´un ardından genç golcü Batuhan´ı 1 yıllığına kiralık olarak aldı.

Gaziantepspor’un Hollanda’nın Arnhem kentine bağlı Honderloo kasabasında yaptığı kampı ziyaret eden ve dün oynanan FC Rapid Bükreş maçını izleyen Gaziantepspor Külübü Başkanı İbrahim Kızıl, gol yollarında sıkıntı yaşamamak için, bir süredir çalışma yaptıkları, teknik direktör Jose Coucerio’nun da görüşleri doğrultusunda Beşiktaş’ın genç golcüsü Batuhan’ı bir yıllığına kiraladıklarını söyledi.
Batuhan ve kulübü ile tüm şartlarda anlaştıkları, futbolcunun omuzundaki sakatlık nedeniyle şu anda İstanbul’da doktor kontrolünde bulunduğunu ifade eden Kızıl, "Aslında Batuhan, Hollanda kampına katılacaktı. Ancak sakatlığı nedeniyle şu anda doktor kontrolünde tedavisi sürüyor. Bana 28’inde Gaziantep kampına katılmasının daha iyi olacağını söyledi. Ben ve hocamız uygun gördü. Sezon öncesi ne eksiğimiz varsa hepsini gidermeye çalışıyoruz. Batuhan’ı başka külüpler de istiyordu ama biz aldık. Batuhan’dan gerekli sözleri aldım. Bize çok faydalı olacak" diye konuştu.
Gaziantepspor’da transferin sona ermeyeceğini, ancak fayda sağlayabilecek futbolcuların peşinde olduğunu anlatan Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü: "Transferde başka gelişmeler de yaşanabilir. Bakıyoruz, araştırıyoruz. Çok kalite futbolcular aldık. Aldığımız genç oyuncular hep milli takım düzeyinde futbolcular. Bu sezon çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Ben bu şehre en iyisini yaşatacağım. Hedefimiz doğrultusunda inşallah karoya daha iyi takviyeler yapıyoruz. Zaten mevcut kadro Türkiye’nin gıptayla baktığı bir takım. Kimseden birşey istediğimiz yok. Manevi destek istiyoruz. "
Bu arada, yeni sezon hazırlıklarına devam eden Gaziantepspor, çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Kırmızı-siyahlı ekip dün oynanan ve 3-1 kaybedilen FC Rapid Bükreş maçının ardından bu sabah yeniden çalışmalara başladı.
Golden Tulip Victoria Otel’in tesislerinde teknik ekip Jose Coucerio, Jesus Quinito, Antonio Miguel, Samuel Pedroso ve kaleci antrenörü Jorge Silva yönetiminde yapılan antrenman, ısınma koşusu ve kondisyon çalışmasıyla başladı. Hafif sakatlıkları bulunan futbolcular ayrı çalışma yaparken, Coucerio bazı futbolcularıyla ayrı ayrı ilgilendi ve sahada neler yapmaları gerektiğini uygulamalı olarak anlattı. Artırmalı koşunun ardından çift kale maç yapıldı ve antrenman stretching çalışmasıyla tamamlandı.
Teknik direktör Coucero antrenman öncesinde futbolcuları ile toplantı yaparak hataları değerlendirdi.​

Yukarı Alt