Bülent Korkmaz, oyuncuyken böyle maçları çok oynadığını söyledi.

İşte Korkmaz'ın açıklamaları;

"Her anlamda bu maça hazırız ve her takıma olduğu gibi Hamburg’a da saygı duyuyoruz. Biliyoruz ki yine Almanya’da bir çok vatandaşımız olacak. Bu da bizim için avantaj. Bu avantajı en iyi şekilde kullanıp, Türkiye’deki kendi saha ve seyircimiz önüne avantajlı bir skorla dönmek istiyoruz."

Meira'yla ilgili soruları da yanıtlayan Korkmaz; "Öncelikle tabii ki Meira’ya Galatasaray’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Benim için Galatasaray’da görev alan her oyuncu değerlidir. Tabii ki sahaya 11’e 11 çıkacağız. Bizim de kendimize göre planlarımız var ve o planları her türlü şartta hazırlayıp sahaya süreceğiz” dedi.

"BEN GALATASARAY FUTBOL TAKIMININ TEKNİK DİREKTÖRÜYÜM"

Karl Heinz Feldkamp'ın Hamburg’u favori göstermesini de değerlendiren genç teknik direktör; "Ben Galatasaray futbol takımının teknik direktörüyüm. Sayın Kalli ise kulübün teknik danışmanıdır. Herkesin kendine göre düşünceleri olabilir, bu da doğaldır. Ama bizim ekip olarak düşüncemizde bu turu geçmek var. Hamburg’u ben ve yardımcılarım seyretti. Ümit Özat’tan da telefonla bilgiler aldık. Biz maça takım ve beyin olarak hazırız. Takım olarak, yürek ve düşünce olarak oynayan ve oynamayan her oyuncumla, Türkiye ve buradaki tüm vatandaşlarımız için sahada bunu göstereceğiz ve avantajlı bir skorla İstanbul’a döneceğimize inanıyoruz." dedi.

"GALATASARAY HEP KAZANMAYA OYNAR"

Korkmaz, eksiklerin çokluğu ile ilgili bir soruyu "Galatasaray forması kiminle temsil edilirse edilsin her zaman kazanmaya oynar. 11 kişi sahaya çıkacağımıza göre buna hazırız demek oluyor. Yanımda olacak yedeklerimle birlikte komple hazırız, bizi televizyonda ve tribünde destekleyen insanlar oldukça da bütünüyle hazırız demektir. Yani her şekilde hazırız. Ben hayatım boyunca hiçbir mazeretim arkasına sığınmadım. Her zaman ve şimdi de gerçeklerle yüzleşiyorum. Benim için her oyuncu çok değerli ve kalitelidir. Sahaya 11-11 çıkacağımız için hiçbir mazeret gösteremem. Takımım da gösteremez." şeklinde cevapladı.

"AVRUPA'DA NASIL OYNAYACAĞIMIZI BİLİYORUZ"

Bursaspor maçındaki kötü futbolu ile ilgili bir soruya "Peki o zaman ben de size Hamburg’un Mönchengladbach takımıyla yaptığı maç bu maçla aynı şekilde olur mu diye sorarım" şeklinde cevap veren Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; "Türkiye ligi ile Avrupa farklı. Biz Avrupa’da nasıl oynayacağımızı çok iyi biliyoruz. Konuşmamın başında da söylediğim gibi biz her şekilde hazırız.

"BASKI BENİM İÇİN SORUN DEĞİL"

Oyunculuk döneminde böyle maçları çok oynadığını belirten Bülent Korkmaz; "Fatih hocama da, Mustafa hocama da saygı duyuyorum. Çok katkıları oldu Türk futboluna. Benim de amacım Türk futboluna katkımın olması ve takımımla başarılı olmak.. Ben futbolcuyken de baskıya alışkındım, o yüzden baskı benim için sorun teşkil etmiyor. Sezon boyunca eksik oyuncular, cezalılar, sakatlar olacaktır. Bu normal.. Ancak önemli olan takımın bütünlüğü, birlik beraberliğidir. Ben sakat veya cezalı oyuncuma eksik gözüyle bakmıyorum. Tabii ki olmalarını isterdim. Önemli olan dimdik ayakta kalmak güçlü olmaktır. Bunu ekibimde de görüyorum ve böyle konuşuyorum. Her zaman güçlü ve ayakta olmak zorundasınız. Biz de öyle yapıyoruz" dedi.

Yukarı Alt