1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Basın umrunda değil!

1. BrendiBelle

BrendiBelle Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Galatasaray'da 1-1'lik Antalyaspor maçı sonrası yine eleştiri oklarının ucunda kalan Skibbe, basının ne yazıp yazmayacağını düşünmediğini ifade etti. Sorunlarının gol atamamak olduğunu ifade eden Alman teknik adam, takımıyla çalışamamaktan da yakındı ve Lincoln'e mesaj gönderdi!

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Antalyaspor maçından hiç düşünmedikleri bir sonuçla ayrıldıklarını belirterek, ''Bu skordan hiç memnun değiliz'' dedi.

Skibbe, karşılaşmadan sonra düzenlediği basın toplantısında ''Bizim hiç hoşumuza gitmeyen, maç öncesinde ve maç sonunda düşünmediğimiz bir skor oldu. Eğer elinize geçen fırsatları değerlendiremezseniz, ya da şans sizden yana değilse buna benzer puan kaybedebilirsiniz. Yaptıklarımız yetmedi, şansın da bizden yana olmaması nedeniyle bu akşam hoşumuza gitmeyen bir sonuç aldık'' diye konuştu.

Özellikle ilk yarıda çok hata yaptıklarını dile getiren Alman teknik adam, şöyle devam etti:
    ''Pas hataları yaptık, top kullanırken, sürerken hatalarımız oldu. Kendi yarı sahamızda topu kaybettiğimizde rakibe birkaç pozisyon verdik. Gol pozisyonunda Kewell'in, bundan önce Arda'nın ve Ayhan'ın ufak tefek hataları vardı. Buna benzer ufak hatalar nedeniyle rakibe pozisyon verdik. İkinci yarı daha iyiydik, çok pozisyona girdik ama çok vakit kaybettik. Bu skordan hiç memnun değiliz, daha iyisini yapıp bu maçı almalıydık.''

-''LINCOLN'DEN İYİ OYUN BEKLİYORUM''-
    Skibbe, Lincoln'ün yedek kalması ile ilgili bir soru üzerine de, ''Lincoln, Steaua Bükreş karşısında iyi oynayamadı. Kayseri'de ve bugün ilk 11'de çıkmadı. Ben Lincoln'ün oyununu görmek istiyorum, oynamamaya tepki vererek, kendisini gösterip, kendisini daha iyi hale getirip, o sahada yerini almasını bekliyorum. Kendi kendisini harekete geçirmesini istiyorum. Oyuna girdikten sonra son derece güzel pozisyon buldu, fakat değerlendiremedi. Lincoln'ün ilerleyen günlerde takıma yeniden döneceğini ve faydalı olacağını düşünüyorum'' diye yanıt verdi.

Bellinzona maçıyla ilgili bir soru üzerine Skibbe, ''Hataları oyuncularımla paylaşmamız, bunları konuşmamız çok önemli. Geçtiğimiz haftalarda milli takım arasıyla birçok oyuncumuz ile ayrı kaldık. Önümüzdeki günleri iyi çalışarak değerlendirmeliyiz. Bellinzona maçıyla forma girmeliyiz'' dedi.

Maç sonunda canlı yayında ise bu sonuçtan neyi sorumlu tuttuğu sorusuna yanıt veren Skibbe, “Futbol maçında suçlu olmaz. Birçok şans ele geçirdik maçta ama fırsatları kullanamadık ve maç 1-1 bitti, üzgünüz” diye konuştu.

Skibbe, “yarından itibaren medya tarafından eleştirileceksiniz, neler düşünüyorsunuz” şeklindeki soruya ise; “Ben işin bu kısmı ile ilgili değilim. Bazen bir teknik adam olarak medyada kendi istediğinizden daha çok yer alıyorsunuz. Ama medyanın söylediklerini de sürekli akılda tutmak ve hayatımızı buna göre yönlendirmek zorunda değiliz. Artık özellikle önümüzdeki haftayı düşünmeliyiz . UEFA Kupası’nda oynayacağımız Bellinzona maçı çok önemli ve bu maçı düşünmeliyiz.” şeklinde görüş bildirdi.

Takımın sorununun ne olduğunu da açıklayan başarılı teknik adam; “Her şeyden önce gol atamıyoruz. Bunu bu maçta da hissettik. Bir de takımımızda eksikler çok fazlaydı. Hep birlikte antrenman yapmama sıkıntısı çektik. Hafta içinde 10-11 oyuncumuz takımla olamadı. Kısa süre çalışabildik. Hep birlikte çalıştığımızda daha başarılı olabiliriz” ifadelerini kullandı.

Kendisini hayal kırıklığına uğratan bir futbolcu olup olmadığı sorusuna da yanıt veren Skibbe; “Bunun konuşulması gereken yer burası değil” derken;“Bunu oyuncularla tartışmalı ve ne yapıp ne yapamadıklarını onlarla konuşmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

Galatasaray, Bellinzona maçının hazırlıklarına yarın basına kapalı yapacağı idmanla sürdürecek