Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Başbakan'a Twitter'da ‘notayyip’ eylemi

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesi twitter, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ilginç bir eyleme sahne oluyor.

Sitede kullanıcıların en çok girdiği sözcüklerin yer aldığı “Trending: Worlwide” listesine “notayyip” sözcüğünü sokmayı amaçlayan eylemciler, yazdıkları her “tweet”e (Kullanıcın 140 karakteri geçmeyen kişisel iletisi) “#notayyip” ekliyor.

Tüm dünyada en çok konuşulan ilk 10 kelimenin yer aldığı listeye Tweeter’a üye olan Başbakan Erdoğan karşıtı bir grup Türk kullanıcının ‘tweetlerinden’ bazıları şöyle:

sez_genie: “Makul ve mantıklı bir insan olduğuna dair tek bir emare bulamadığım için #notayyip”

sirilsiklanmaz: “Çömelen değil, Atatürk gibi siperde atının üzerinde dimdik durabilecek, cesur bir başbakan istiyorum. #NOtayyip”

SafakOnen: Hiçbiri senin çocukların gibi yan gelip yatmadılar Recep bey..#NOtayyip”

SonHece: Padişahlığı adalet saydığı için ..#NOtayyip”

GRUBUN AMACI

Twitter bildiğimiz gibi, son dönemin en popüler sosyal imleme aygıtı. Bu aygıt içerisinde 140 karakter ile her isteyen fikirlerini, düşüncelerini ..vb. paylaşmaktadır.

Twitter’ın Trending topics isimli bir bölümü var. Bir dönem bu konuları yerelleştirmeye çalıştılarsa da, en azından şu an için, yerel “trend”ler arasında Türkiye bulunmuyor. Buna karşın dünya çapındaki konu trendlerinde (Worldwide Trending Topics) içerisinde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Bey kelimeleri 3. ve 4. sıralarda yer almıştı. Dizinin final bölümü olmasından dolayı Aşk-ı Memnu, yine dünya çapındaki konu trendlerinde (Worldwide Trending Topics) 1. sırada yer almıştı…

Buradan yola çıkarak, Türkiye’de konuşulan ortak bir konunun Twitter’ın bu listesinde yer alabildiğini görmüş olduk. Böylece, #notayyip kelimesini twitlerimize ekleyerek (kelimenin ne olduğunun pek de önemi yok aslında bu noktada, önemli olan aynı kelime yazılarak bu sıralama içerisine sokabilmemiz) tepkimizi tek bir ağızdan hem de küresel bir şekilde duyurabileceğimiz inancındayız.

Bu noktada girişilen bu eylem için, boşa kürek çekmek, internetten tepki vermek, klavye delikanlılığı…vb. pek çok tepki gelecektir. Ancak, kimseden de zaten kalkıp “Twitter’da beni istemiyorlar, gideyim bari” demesini beklemiyoruz. Yalnızca, “Bu ülkede tepkisi olan, istemeyen birileri var ve bunun da bilinmesini istiyoruz" düşüncesini göstermektir amacımız.

İsteyen yazsın, istemeyen yazmasın. Kişisel bir tercihtir. Ancak, bakalım her haberde tepki gösterdiğimiz şeylere karşı, yarı-gerçek bir tepki için ne kadar kişi toplanabileceğiz? "

extraloob demiş ki:
bir dönemleri kaldı sonrasında büyük operasyon yapılacaktır.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Ahhh ahhh niye yediremiyorlar niye hazmedemiyorlar bu adamı anlamıyorum. Sadece gülüyorum ki her türlü iddasına girerim bugun seçim yapılsa %30+ ile yine Tayyip Erdoğan yani AKP seçilir. Yani bu demek oluyor ki önümüzdeki dönemde de ne kadar şanslıyız ki böyle giderse tekrar AKP iktidar olacak nese:

PS : :wink1:

Toxicated demiş ki:
Ahhh ahhh niye yediremiyorlar niye hazmedemiyorlar bu adamı anlamıyorum. Sadece gülüyorum ki her türlü iddasına girerim bugun seçim yapılsa %30+ ile yine Tayyip Erdoğan yani AKP seçilir. Yani bu demek oluyor ki önümüzdeki dönemde de ne kadar şanslıyız ki böyle giderse tekrar AKP iktidar olacak nese:

%30 alırsa ana muhalefet olur hacım ^^ Koalisyon iktidarı kurulur.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
hmzsnmz demiş ki:
Toxicated demiş ki:

Neyse işte yani, sonuç olarak %30+ alır :P

Toxicated demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:
Toxicated demiş ki:

Neyse işte yani, sonuç olarak %30+ alır :P
Sonra kaçıp gidecekler zaten . Ondan sonra bi 25 30 yıl bunların adamlarını göndermeye uğraş. Debelensin dursun güzel ülkemin vatandaşları.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
E bro aynı şey şimdi de oluyor. Bunlar hala öncekilerin adamlarını gödermeye uğraşıyorlar :lol: Bunlardan sonra gelen de AKP adamlarını gönderip kendi adamlarını dizecek sonra derin devlet işlerine devam ..

Toxicated demiş ki:
E bro aynı şey şimdi de oluyor. Bunlar hala öncekilerin adamlarını gödermeye uğraşıyorlar :lol: Bunlardan sonra gelen de AKP adamlarını gönderip kendi adamlarını dizecek sonra derin devlet işlerine devam ..
Ulen nereye koyacak adamlarını daha koyacağına koydu koyamadığını sattı :lol: Neyse sevmem ben siyaset falan forumda takıl sen.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
hmzsnmz demiş ki:
Toxicated demiş ki:
Ulen nereye koyacak adamlarını daha koyacağına koydu koyamadığını sattı :lol: Neyse sevmem ben siyaset falan forumda takıl sen.
:mrgreen:

sanki sırf twitterda eleştiriliyomus gibi :lol:

Tayipciğim bi tanedir taşlayın bakalım ağacları meyveleri düşer belki adamı 7/24 Tv kanlarında sitelerde eleştiriyolar adam seçimde nal toplatıyor eyer başka 1 parti iktidar olucak özellikle chp 1 tane alehine haber yaptırmaz hacı tayibim 1 tanedir canımdır kanımdır Tayip 4ever kasımpaşalı derler ona :lol:

Mopneet

Adama şarkı yaptılar, ana avrat söve söve, hala anlamadı ya...

Trezeguet demiş ki:
Dağdaki teröristi dağdan indirip 10dk'da yargılatan zihniyete oy felan veremem :twisted:
idam etse şeriatçı olur ama :coffee:

Yukarı Alt