selamlar :mrgreen:

okul döneminin ortalarında klasik gitar almıştım başlangıç için, 1 ay kursa gittim dershaneyle birlikte yürümediği için bıraktım. Ama yılmadım tabii kide , hergün 1 saatimi ayırdım kendi çapımda parmak alıştırması yaptım, geçişlerimi hızlandırdım, youtubedan coverları izleye izleye parça öğrendim. Şuan yeterli olmasada iyi bi haldeyim, geçen arkadaşım elektro gitar almış. Gittim çaldım ama pek tatmin etmedi beni. Bass gitarda denemiştim hissettirdiği şey gerçekten çok farklıydı. Şimdi tekrar klasik kursuna başlayıp 2-3 ay devam edeyim diyorum notaları öğrenmem açısından. Sonrada bas gitar alıp bas kursuna devam ediyim diyorum. Ama bazı arkadaşlarım direk bas gitar al bas kursuna yönel diyor, kararsız kaldım. Gitaristimiz varsa forumda yardım edebilirlerse sevinirim ^^

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Bas ile klasik arasinda nasil baglanti kurdun merak ediyorum dogrusu. Klasik gitar kursuna gidip sadece nota ogrenmezsin sequenseslar ile alistirma yaparlar ve gam ogretirler. Bassin telleri kalindir ve ilk ay nota ogrendikten sonra hizlanmaya gecilir alt tellere perdelere inersin sonra ciftli vurus gorursun slap ogrenirsin. Bass istiyorsan klasik kursuna gitmen sana + vermez. Bass cok ayri bir dunya. Studyoda calarken bass tonunu tinisini ayarlamak icin kulaginin bassa alismasi lazim. Calarken sesini duymazsin ve son ton verir amfiyi patlatabilirsin mesela. Sen iyisi mi direk bass gitar al kursa yonel dostum

Wax Whine demiş ki:
Bas ile klasik arasinda nasil baglanti kurdun merak ediyorum dogrusu. Klasik gitar kursuna gidip sadece nota ogrenmezsin sequenseslar ile alistirma yaparlar ve gam ogretirler. Bassin telleri kalindir ve ilk ay nota ogrendikten sonra hizlanmaya gecilir alt tellere perdelere inersin sonra ciftli vurus gorursun slap ogrenirsin. Bass istiyorsan klasik kursuna gitmen sana + vermez. Bass cok ayri bir dunya. Studyoda calarken bass tonunu tinisini ayarlamak icin kulaginin bassa alismasi lazim. Calarken sesini duymazsin ve son ton verir amfiyi patlatabilirsin mesela. Sen iyisi mi direk bass gitar al kursa yonel dostum
bağlantı kurmak banada mantıklı gelmedi ama küçüklükten beri dayatılan bi tabir var "ilk önce klasik öğrenip sonradan diğerlerine geçilir" diye. kulağıma biraz güveniyorum desem yalan olmaz, dinlediğim parçalardaki bass tonlarını ayırt edebiliyorum. bass ve amfiye şuan 1000 lira ayırabilecek bütçem yok, zaten ortada birşey yokken daha klasiği tam çalamazken ailem ikna olup o kadar parayı vermez yani. neyse teşekkürler yorum için

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
2.El alabilirsin mesela. Var oyle alip dda hic kullanmayan insanlar cokcok uygun fiyata satiyorlar ve o kadar pahali bir sey almana gerek yok

Bas gitar çalman için iyi bir plan lazım yoksa yakalanırsan hapisten çıkamazsın. Bizim arkadaşta davul çalmayı denedi fakat yakalandı summer7:

Tamam vurmayın

Wax Whine demiş ki:
2.El alabilirsin mesela. Var oyle alip dda hic kullanmayan insanlar cokcok uygun fiyata satiyorlar ve o kadar pahali bir sey almana gerek yok
cort ab4 alıyım diyorum fiyatı 420 lira gibi birşey. 20w bir amfi istiyorum ucuz ve beni idare edebilecek amfiler ne kadardan başlıyor?

Takımı
Besiktas
Paran varsa git parayla al, günahtır çalıp çırpmak.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Senius demiş ki:
Wax Whine demiş ki:
cort ab4 alıyım diyorum fiyatı 420 lira gibi birşey. 20w bir amfi istiyorum ucuz ve beni idare edebilecek amfiler ne kadardan başlıyor?
Arkadasim washburnun bassini satiyor 400e bir kac kez studyoya gittik ve sahnee cikti cocuk o kadar ustunde cizik yok. 0 icin ve cort icin cok veriyorsun. Ayriyetten 20w gereksiz. 10w ile 300 kisilik sahnede yeterli sesi alirken 20w napacaksin ki Metallica'da cikmiyorsun haci

Wax Whine demiş ki:
Senius demiş ki:
Wax Whine demiş ki:
Arkadasim washburnun bassini satiyor 400e bir kac kez studyoya gittik ve sahnee cikti cocuk o kadar ustunde cizik yok. 0 icin ve cort icin cok veriyorsun. Ayriyetten 20w gereksiz. 10w ile 300 kisilik sahnede yeterli sesi alirken 20w napacaksin ki Metallica'da cikmiyorsun haci
Yeni telefon aldım bi anda 400 lira çıkartıp veremem çalışmam lazım biraz, 10w alıyım öyleyse. Hangi markaları tavsiye edersin başlangıç için bütçeye uygun?

Takımı
Besiktas
@emre

Bro basligi gorur gormez bu gecti aklimdan yazdim, bu arada mac cikisi ektigini hala unutmadim hic konusma sen sin:

@limoncu

:mrgreen:

Yukarı Alt