Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Mekan : İstanbul / Bakırköy / Capacity

Film : Barcelona Barcelona
VICKY-CRISTINA-BARCELONA.jpg

Film Özeti :
Woody Allen’ın “Maç Sayısı” ile başlayıp, “Cassandra’nın Rüyası” ile hız kazanan suç serisi üzerimizde öyle garip bir etki yarattı ki, karşımıza çıkan her yeni Woody Allen filminden şok edici bir hamle bekler hale geldik. “Maç Sayısı”nda sınıf atlama hırsının nasıl sarsıcı bir cinayet olayına sebep olduğunu anlatan, “Cassandra’nın Rüyası”nda ise aynı arzuyu yine bir cinayet olayıyla birleştiren Allen’ın “Barselona Barselona”da yeni bir hınzırlık yapması kaçınılmaz görünüyordu. Çünkü “Maç Sayısı” ve “Cassandra’nın Rüyası”nın bol entrikalı ve gerilim dolu gidişatları, bizleri yeni bir şok dalgasına çoktan hazırlamıştı.

Vicky ve Cristina adlı iki genç Amerikalının Barselona’da geçirdikleri yaz tatilini konu alan “Barselona Barselona” karşımıza işte bu beklentilerle çıktı. Konusuna bakıldığında herhangi bir şiddet olayına yatkın olmadığı izlenimini yaratsa da, bu film de eninde sonunda Woody Allen’ın keskin zekası ve engin tecrübesi ile örülmüştü. Bu nedenle de, eğer filmin başlangıcında bir silah görürsek, nihayetinde o silahın patlayacağından kesinlikle emindik. Peki o mermi kimi vuracaktı? Üzerimize yayılan şiddet dalgasının kurbanı bu kez kim olacaktı?

extraloob demiş ki:
Woody Allen'ın tüm kitaplarını okumuş filmlerini izlemiş ve aşk müdavimi bir adam olan extra bu filmi duyarda gitmez mi hemen kaptık biletleri ve koştuk filme, filmin pert olacağını önceki filmlerinden ve kitaplarından zati biliyordum ama alışkanlık işte gitmemek olmaz hele ki filmde bir ressam varsa asla kaçırılmazdı. Oturduk salon ufak ama konforluylu filmi seyre daldık başlarda Amelia çakması bir film bekliyordum ilk müzikler aksan ve konuşmalar tam o tarzdı lakin 5-10 dk. geçtikten sonra Woody kendi tarzını ortaya koydu bu noktada tebrik ediyorum ama film olarak notum ancak 3.1/10 olacaktır gitmeye değmez ne müzik ne mekan ne de konu vardı gayet boş bir film olmuş

İşte ben bunu seviyorum ya yavaş yavaş tarzım buna kayıyor. Her yaptığımı post etmeden duramıyorum :D :beer:

Film olaraksa adını ilk defa duydum ama duymadığımada deymiş :)

Yukarı Alt