Elimde bir char var. Bard cleric e çevirmeyi düşünüyorum. Ama bazı şüphelerim var. Bard cleric kasmış ya da bilgili olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
1) Aynı seviyedeki bir wizard ve bardın atak farkı nedir? Nuker ile de kıyaslaybilirsiniz.
2) Pt bulamadım ve solo kasıyorum diyelim. Tambourları aktif olarak kullanabilir miyim?
3) Bu charla pvp yapılmaz ama oldu da yapıyorum. Cleric haricinde bardın kendine özel bir pvp taktiği var mıdır?( Olmadığını sanıyorum çünkü pek skill yok.)

1.Levelindeki mobu en az 2 de alırsın ama sen 2 skill kullana kadar wizard 1 skill kullanıyo zaten
2.Sürekli kapanır ama kullanabilirsin(bot yeniler)Bence tek attığın moblara gitsen daha iyi olur.Hem daha seri kasarsın
3.PVP de şansı hiç yok.Ama pt kurduysan partidekilere çok büyük destek sağlarsın

Bard daha çok yardımcı bir classtır. PvP yada PvE'ye pek gelmez. Ama PvP, PvE ve Unique kesme şansım olsun dersen Rogue+Cleric önerebilirim. Şahsen ben kastım ve kullandım. Çok memnundum. Oyunu bıraktığım için bıraktım charımı. Yoksa iyidir Rogue + Cleric :nod:

1) Wizarda göre daha hızlı atack yapar ama wizard kadar güçlü vuramayacağından wizardın tek vuruşta öldürdüğü moblara sen daha fazla vuruş yapmak zorunda kalabilirsin.Taxi için wizarddan daha hızlıdır.(Eğer pt yaratıklarına tek atıyorsan)
2) Canavarlardan biri saldırırsa tambour deaktif oluyor diye hatırlıyorum.
3) Ben hiç görmedim,duymadım. makara:

Kitty

Kesinlikle açmalısın tabii illa uniquemi kesmeliyim serverın birincisi olmalıyım gibi ego sorunların yoksa :] wizarddan daha az vurur bardlar ama daha hızlıdır ve cleric de olursan wizlerin asla sahip olamayacağı defansa sahip olursun.
tambourlar çoğu cahil kısmının bildiği gibi hemen kapanmaz,prism(prizma) adlı büyüyü açarak bunu 10 vuruş üstüne çıkarabilirsin.
pvp taktiği yok ama en azından ezik wizler gibi görünmez olup alçakça pvp yapmaktan iyidir.
Kesinlikle bard açmanı öneririm.niye mi?çünkü 110 lvda %50 atak ve defansa sahip olursun tambour ve danslar sayesinde ve cleric sayesinde kendine süper bi defans da katabilirsin :D

Heather demiş ki:
Kesinlikle açmalısın tabii illa uniquemi kesmeliyim serverın birincisi olmalıyım gibi ego sorunların yoksa :] wizarddan daha az vurur bardlar ama daha hızlıdır ve cleric de olursan wizlerin asla sahip olamayacağı defansa sahip olursun.
tambourlar çoğu cahil kısmının bildiği gibi hemen kapanmaz,prism(prizma) adlı büyüyü açarak bunu 10 vuruş üstüne çıkarabilirsin.
pvp taktiği yok ama en azından ezik wizler gibi görünmez olup alçakça pvp yapmaktan iyidir.
Kesinlikle bard açmanı öneririm.niye mi?çünkü 110 lvda %50 atak ve defansa sahip olursun tambour ve danslar sayesinde ve cleric sayesinde kendine süper bi defans da katabilirsin :D
Ben de prism olayını merak ediyordum. Prism sayesinde atak aldığım halde birkaç vuruş tambour dayanacağını biliyordum ama tam sayısını bilmiyordum.

Cevap vermiş ve verecek arakadaşlara da söyleyeyim char yan char olacak yani pvp tarzı ortamlara çok girmeyecek. İşlevi kendini kasmak, taxi yapmak ve fw olacak. Ama yine de charın diğer durumlardaki gücünü bilmek istiyorum.

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim charımı barda çevirmek konusunda kararsızım.

Kendi konumu uplamaktan nefret ediyorum ama mecburum. Yardıma ihtiyacım var. Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

1=Wizarda göre atak'ı düşük fakat vurma hızı kat kat yüksektir.Ama atack skill sorunu var orası ayrı :P
2=Ptsiz kalacağını pek sanmıyorum o buildle fakat diyelimki kasıyosun tambourları pek kullanamassın.
3=Fw,Guild war vs. de yanında bir bard daha olursa o pt ölüm makinasına dönüşür :P Pvpde yapabileceklerin sınırlı fakat clericle yapacaksan bless spel,recovry basarsın can alma skilleri var clericin onu kullanırsın son vuruşuda pure offering ile yaparsın,block gelmesse şayet büyük ihtimal ölür adam.Bard ile yapmayı planlıyorsan doğru yolda değilsin ama adama yakın olmaya çalış alan skilini vurduğunda değsin diye :P

Extrowe demiş ki:
1=Wizarda göre atak'ı düşük fakat vurma hızı kat kat yüksektir.Ama atack skill sorunu var orası ayrı :P
2=Ptsiz kalacağını pek sanmıyorum o buildle fakat diyelimki kasıyosun tambourları pek kullanamassın.
3=Fw,Guild war vs. de yanında bir bard daha olursa o pt ölüm makinasına dönüşür :P Pvpde yapabileceklerin sınırlı fakat clericle yapacaksan bless spel,recovry basarsın can alma skilleri var clericin onu kullanırsın son vuruşuda pure offering ile yaparsın,block gelmesse şayet büyük ihtimal ölür adam.Bard ile yapmayı planlıyorsan doğru yolda değilsin ama adama yakın olmaya çalış alan skilini vurduğunda değsin diye :P
Öncelikle yorum için sağol.
3)Zaten clericle pvp yapacaktım(tabi eğer pvpye gidersem, muhtemelen gitmem) ama olur da biri bard kasmıştır birşeyler biliyordur diye sordum. summer1:

Maynard__

Bilgiliyim
MainMagic demiş ki:
1.Levelindeki mobu en az 2 de alırsın ama sen 2 skill kullana kadar wizard 1 skill kullanıyo zaten
2.Sürekli kapanır ama kullanabilirsin(bot yeniler)Bence tek attığın moblara gitsen daha iyi olur.Hem daha seri kasarsın
3.PVP de şansı hiç yok.Ama pt kurduysan partidekilere çok büyük destek sağlarsın
'' Nokta ''

110 lv yeni gelmişti sanırsam.. ama birazda geçmişti jangan cavede kasılabiliyordu charlar..bladerim vardı yakınlarda kasan 1-2 bard oluyordu bazen. rahatsız edici düzeyde ks yapabiliyordu ama fazlası değil..çokta rahat kasıyorlardı ptleri giantları umursamadan..şahsen ben olsam değiştirirdim canım çok feci bard cleric istiyor.satın alma yaşını geçmeseydim alırdım yada yapardım kesinlikle :cry: genede bi kış tatilinde birşeyler yapasım var..

Bard Cleric Kasmaya Yeni Başladım Bu Konuda Deneyimi Olan Bir Kaç Arkadaşlımla Konuştum. Öncelikle Wizarddan daha Seri vuruyor. Pt lerde Çok Kolay yer Buluyor Çünkü Partilerde Ya Bard Ya Cleric Aranır Sizde İkiside var :wink1:
Eline Bi Sox Alırsan Pvp De İntlere tek Strlere 2 Atarsın Diyen Arkadaşlarım Oldu
Unique Konusunda İse Solo Lard Yarkan Kesenler Gördüm.
YouTube de Harb_Baby Diye aratırsan Bi Bard Var Fikir Vermende Etkili Olur Diye Düşünüyorum

Yukarı Alt