ÖnceLikLe Merhaba.BeyLr ben yeni char acacağm ve ben wizard/Cleric yanLısıyım.Ama biR yandan fazla yatmadan seri kasmak ıstıyorum,forumu ınceledım gezdım arkdsla sürekLı wizard/cleric önermıs bu benım wiz/cl secmemdekı en buyuk etken.Yn skılı bard oLan charın cLerığe göRe daha hızLı kasıLdığı soylenıyoR.Bu bard, cleric arasında kac gun oynar.

Örnek:wiz/bard acan char 1,5 ayda 90 oLmussa

wiz/cl acan char barda goRe ne kadarda 90 yapR.. :detective:

YorumLarınızı bekLıyoRm.. TeşekküR edeRim..

Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
Öncelikle merhaba,
Eğer wizz cleric isen ve hızlı koşma sorun olmaz, parasıyla değil mi alırım diyosan wizz-cleric tercih et.
Ama bard da belei hızlı koşma ve noise uniq.ler için avantajlı. Ama drug of typoon alırsan wizz cleric de en az bard kadar seri kasılır bence.
Son soruna cevap vermeyeceğim zira 90 lvl yapmadım hiç ne kadar zamanda olur bir tahmin yapamam.

HemsehRimdn azda oLsa acıkLayıcı bıR cevap zaman ayıRıp yazdıĞn ıcın tesekküR edeRim..

hep belirtiyorum ben wiz/bard ım ve canavarlar bana dalmıyor hem hızlı gidiyorum hemde dmg yemeden canavar kesiyorum clericte ise bütün canavarlar dalabiliyor ve recovery division fazla koruyamaz hangisi daha iyi hiç dmg yemeden tek atmak mı yoksa her canavardan dmg yiyip 2 canavar birden daldığında yeri öpen mi? bence bard daha hızlı kasar clericten clericte bi bless spell giant kesmene yardımcı oluyor recovery division seni tank yapmaz benim yan mastery bard olsada ben çok rahat giant kesebiliryorum etraf bot kaynıyor biri dalar dalmaz ardından girişiyorum ve itemimi kapıyorum :D(biraz konu dışınada çıktım sanırım ama neyse)

yasar91 demiş ki:
hep belirtiyorum ben wiz/bard ım ve canavarlar bana dalmıyor hem hızlı gidiyorum hemde dmg yemeden canavar kesiyorum clericte ise bütün canavarlar dalabiliyor ve recovery division fazla koruyamaz hangisi daha iyi hiç dmg yemeden tek atmak mı yoksa her canavardan dmg yiyip 2 canavar birden daldığında yeri öpen mi? bence bard daha hızlı kasar clericten clericte bi bless spell giant kesmene yardımcı oluyor recovery division seni tank yapmaz benim yan mastery bard olsada ben çok rahat giant kesebiliryorum etraf bot kaynıyor biri dalar dalmaz ardından girişiyorum ve itemimi kapıyorum :D(biraz konu dışınada çıktım sanırım ama neyse)
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: katılıyorum
Bardla hem seri kasarsın hemde hemde canavarlar seni göremez.Uniqe keserken çok rahatlarsın. Zaten yüksek levellere geldiğinde herkez bi partide kasılmaya çalıştığı için parti içerisinde sana buff basarlar.Ancak agresif canlılar seni görebileceği için noise ile yanıbaşında biten bir canvardan kurtulursun.Hemde lag olduğu zaman cl. görülebileceği için şahadet terleri akıtırsın.Bence bard aç.Nede olsa clerice göre çok daha çabuk 90 olursun

Demişsin ki yatmadan-seri. :mrgreen: Bunların birinden fedakarlık yapman gerekicek. Ama ben cleric yanlısıyım. Neden dersen...

Cleric'te Recovery Divison skilli var. Ölmeni çok büyük ölçüde azaltıyor bu skill. Bless spell var bi Giant Party'de basabilirsin seni ölümsüz kılar. Ayrıca zorlandığında cleric'i eline alıp kendini heal'leyebilirsin. Euro Buff'larınla her partyde kolaylıkla yer bulursun.Clericte bunun gibi birçok yararlı skill var.

Bard'a gelirsek. Bard'da 2 skill sana avantaj sağlar. Noise ve Moving skilleri. Noise skillini basarsan canavarlar sana saldıramaz. Yine de bir party monster keserken çok rahat yatarsın. :wink1: Moving Speed skilli koşu hızını arttırır. Haliyle daha seri kasmanı sağlar. Ama artık koşu hızı problemi drug'lar ile çözüldü.

Sana tavsiyem...Cleric aç. Bas recovery division'ını. Al bi drug onu da bas. Hem yatmadan hem seri kas... :thumbsup:

Yapman Gereken Şey Çok Basit..
Wiz/Bard Olarak Başlıyacaksın Chara..
Bu Şekilde Daha Hızlı Kasarsın.
97Level'den Sonra Bard'ı Kapatıp Cleric Açmaaya Başlayacaksın..
Bunun Sebebi:Bard Daha Hızlı Kasar Fakat FW-Pwp 'de Hızlı Koşma Dışında Bi İşe Yaramaz.Bu Açığı Parasını Verereq Kapatırsın.Cleric ise Canın Az Olduunda Bas Gitsin .Recovery ile Pwp'de Dier Charlara Karşı Üstünlüq Sağlarsın

CeyCey demiş ki:
ÖnceLikLe Merhaba.BeyLr ben yeni char acacağm ve ben wizard/Cleric yanLısıyım.Ama biR yandan fazla yatmadan seri kasmak ıstıyorum,forumu ınceledım gezdım arkdsla sürekLı wizard/cleric önermıs bu benım wiz/cl secmemdekı en buyuk etken.Yn skılı bard oLan charın cLerığe göRe daha hızLı kasıLdığı soylenıyoR.Bu bard, cleric arasında kac gun oynar.

Örnek:wiz/bard acan char 1,5 ayda 90 oLmussa

wiz/cl acan char barda goRe ne kadarda 90 yapR.. :detective:

YorumLarınızı bekLıyoRm.. TeşekküR edeRim..
kasma konusunda bardla coşarsın ama cleric açacaksan oyunda iyi bir arkadaş çevresi kur pt ile kasıl

bu sorunun cevabını bnde çok merak ediyorum şu an farmda charım yan skill açmadım ama kararsızım lütfen daha fazla yorum :(

HolyGirls demiş ki:
bu sorunun cevabını bnde çok merak ediyorum şu an farmda charım yan skill açmadım ama kararsızım lütfen daha fazla yorum :(
ImmorTaLGoD demiş ki:
Yapman Gereken Şey Çok Basit..
Wiz/Bard Olarak Başlıyacaksın Chara..
Bu Şekilde Daha Hızlı Kasarsın.
97Level'den Sonra Bard'ı Kapatıp Cleric Açmaaya Başlayacaksın..
Bunun Sebebi:Bard Daha Hızlı Kasar Fakat FW-Pwp 'de Hızlı Koşma Dışında Bi İşe Yaramaz.Bu Açığı Parasını Verereq Kapatırsın.Cleric ise Canın Az Olduunda Bas Gitsin .Recovery ile Pwp'de Dier Charlara Karşı Üstünlüq Sağlarsın

GaMe_MaSTeR demiş ki:
yasar91 demiş ki:
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: katılıyorum
Bardla hem seri kasarsın hemde hemde canavarlar seni göremez.Uniqe keserken çok rahatlarsın. Zaten yüksek levellere geldiğinde herkez bi partide kasılmaya çalıştığı için parti içerisinde sana buff basarlar.Ancak agresif canlılar seni görebileceği için noise ile yanıbaşında biten bir canvardan kurtulursun.Hemde lag olduğu zaman cl. görülebileceği için şahadet terleri akıtırsın.Bence bard aç.Nede olsa clerice göre çok daha çabuk 90 olursun

Bende katılıyorum :thumbsup: clericle belki defansın fln artar tamam ama kasılmak istiyorsan bard acıcaksın. Cogu kisi bardı sadece kosma skili icin actığımızı zannediyor ama Noise daha onemli bir skill. Zaten wizardsın. Dışardan mob dalmadıgı surece daldıgın ya tekte yada iki vuruşta iniyor. Ne gerek var defansı arttırıyımda vursunlar ölmiyim demeye. Defansın olmasın ama vurmasınlar :thumbsup: ayrıca hic sorun olmuyor party le kasıcam dersen. Bi cleric mutlaka oluyor. Sana Bless atabilirler ama Noise atamalar :muck:

Wizler çok sağlam olur ve hemen yatmazlar (kullanmasını bilene bence viz cleric aç).

boo

rank8
ben de cok arastirdim ama oyunu yaratan joymax masslah gene dengeli vermis.
unique+hizli kasmak = bard
pvp+ job = cleric

kisacasi 100 olana kadar bard, sonrasinda cleric lazm sana bence. benim guzel bi partim var cleric de var partyde o yuzden wiz cleric acicam...

bence bosver wızard ı butun yorumları okudum herkese tesekkkur edıyorum yazdıgı ıcın benım kafamda bu yorumlardan sonra tek bı car kaldı Bard + Clerıc ac :D

Yukarı Alt