Baliç'ten Sercan'a tavsiye!
Baliç, Sercan Yıldırım'ın yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda takımın takibinde olduğunu öğrendiğini dile getirerek, bu oyuncuya önemli tavsiyelerde bulundu

Bursaspor'un unutulmaz futbolcularından Elvir Baliç, yeşil-beyazlı kulübün şampiyonluğu çok önceden hak ettiğini belirterek, "Bu mutluluğun Şampiyonlar Ligi'nde de süreceğine yürekten inanıyorum" dedi.
Bosna Hersek Milli Takımı Teknik Direktörü Saffet Susiç’in yardımcılığını yürüten Elvir Baliç yaptığı açıklamada, Türkiye’de forma giydiği ilk kulüp olan Bursaspor’un sezonu şampiyon olarak tamamlayarak büyük bir başarıya imza attığını söyledi.
Bursaspor’da forma giydiği günleri unutamadığını, arkadaşlarıyla ve ailesiyle yaptığı sohbetlerde sürekli o dönemi andıklarını ifade eden Baliç, "Benim forma giydiğim o günlerde de arkadaşlarımızla hep ’Anadolu’dan bir şampiyon çıkacaksa o takım Bursaspor olacaktır’ diyorduk. Sonuçta o sözlerimiz gerçek oldu" diye konuştu.
Baliç, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, yönetim kurulu, teknik heyet, oyuncular ve taraftarları şampiyonluktan ötürü kutlayarak, şunları söyledi:
"Bursaspor, şampiyonluğu çoktan hak etmişti. Bu mutluluğun Şampiyonlar Ligi’nde de süreceğine yürekten inanıyorum. Birlik ve beraberlik içinde zor olan bir şeyi başardılar. Bundan sonra önemli olan bu başarının sürdürülebilmesi. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve ekibinin bu başarıyı devam ettireceğine inancım sonsuz. Eski takımımın şampiyonluğu beni çok mutlu etti. Çok sevindim ve bu sevincim halen devam ediyor. Bursaspor, taraftarını mutlu ederken bir yandan da Türkiye’ye olmayacak denilen şeyin sistemle, birlik ve bütünlükle nasıl gerçekleştirilebileceğini gösterdi."

TRANSFER REKORTMENİNDEN SERCAN YILDIRIM’A TAVSİYE

Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye 9 milyon dolar gibi rekor bir ücretle transfer olan Elvir Baliç, yeşil-beyazlı takımın genç yıldız oyuncularını da yakından takip ettiğini söyledi.
Baliç, özellikle Sercan Yıldırım’ın yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda takımın takibinde olduğunu öğrendiğini dile getirerek, şöyle konuştu:
"Sercan Yıldırım, çok yetenekli bir oyuncu. Bunu herkes gördü. Şu an çok sayıda talibi olmasına rağmen bence acele etmemeli. Sercan Yıldırım’ın, en az 1-2 yıl daha Bursaspor’da oynadıktan sonra Avrupa’ya gitmesinin kendisi açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü önünde Şampiyonlar Ligi maçları var. Bu maçlarla Bursaspor’un ve kendisinin göstereceği performans onu çok daha farklı yerlere getirebilir. Bu avantajını çok iyi kullanması gerekli. Bazı eksikleri var. Onları gidermesi lazım. Mesela son vuruşları da iyi yaparsa Sercan, çok önemli kulüplerde forma giyebilir. Ben de o zamanlar çok sevdiğim kulübüm Bursaspor’dan doğrudan Avrupa’ya gitmek istemiştim. Ancak bizim dönemimizde Türkiye ligleri bu kadar takip edilmiyordu. Bursaspor, Şampiyonlar Ligi’nde oynamıyordu. İnşallah Sercan Yıldırım için en hayırlısı olur. Sercan’ın yanı sıra Volkan Şen’i de çok beğeniyorum. O da çok etkili ve önemli bir oyuncu. Ancak burada asıl önemlisi Ertuğrul hocayı kutlamak gerekli. 1-2 oyuncuyla değil takım oyunuyla inandı ve başardı."

"BURSASPOR TARAFTARINI ÇOK SEVİYORUM"

Elvir Baliç, Bursaspor taraftarlarının da şampiyonlukta büyük katkısı olduğunu vurguladı.
Bursaspor’un tüm Türkiye’nin hayranlık duyduğu bir taraftar topluluğuna sahip olduğunu belirten Baliç, şunları kaydetti:
"Her zaman, her yerde takımlarına bu kadar sahip çıkan bir topluluk az bulunur. Sezon boyunca takip ettim. Taraftarlar da takımlarına çok inandı ve güvendi. Bunun sonucunda da hak ettikleri bir başarıyı hep birlikte yakaladılar. Bursaspor taraftarını çok seviyorum. Her zaman da seveceğim. Bana gösterdikleri yakınlık, ilgi ve sevgiyi unutmam mümkün değil."​

Yukarı Alt