Kulüpler Birliği Vakfı'nın olağan genel kurulu, vakfın Astoria AVM'deki merkezinde yapıldı. Divan başkanlığını Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın yaptığı genel kurulda Başkanımız Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevine yeniden seçildi. Aziz Yıldırım'ın oybirliğiyle Vakıf Başkanlığına yeniden seçildiğini, genel kurul devam ettiği sırada Birlik Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ duyurdu.
Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, "Bütün kulüplerimizin oybirliğiyle Aziz Yıldırım yeniden başkan seçilmiştir. Yönetim kurulu olarak aynen devam etmekteyiz. İkinci gündem maddesi olarak Avrupa Kulüpler Birliği'ne kabulümüzle ilgili 6-7 aydır çalışma yürütüyorduk. Sayın Platini ile bu konuda görüşmemiz olacak. İnşallah Avrupa Kulüpler Birliğine kabulümüz onaylanmış olacak. Gösterilen teveccühe teşekkür ediyoruz. Avrupa Kulüpler Birliği 22 ülkenin içinde olduğu, FIFA ve UEFA'nın da kabul ettiği bir birlik. Avrupa Kulüpler Birliği'nin çok büyük haklar katacağını düşünüyoruz. Bunun kabulü Avrupa Birliği'(ne girmemiz gibi algılanabilir" diye konuştu.
Genel kurula divan başkanlığı yapan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ise, "Kulüpler Birliği Başkanlığı yapmış, 32 yıl futbolun içerisinde olan bir yönetici olarak Sayın Aziz Yıldırım ve değerli yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Kulüplerimize gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bütün kulüplerimizin oy birliğiyle aynı yönetimin devam etmesine sevindim. Tekrar görevi kabul ettikleri için teşekkür ediyorum. Telekom ve DigiTürk'e minnet ve şükran borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ayrıca Avrupa Kulüpler Birliği'ne iştirakimiz onur ve gurur olacaktır" diye konuştu.

Yukarı Alt