1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Aziz Nesin - Poliste // Kitap Tanıtımları Bölüm 1

1. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    Aziz Nesin - Poliste

Aziz Nesin'in her siyasi olay sonrası polisin suçlu bulamaması üzerine gözaltına almasını, bu gözaltılar sırasında basında çıkan yazıları ve Aziz Nesin'in polislerle yaşamış olduğu anları, bazı yerlerde kitaplar ve gazetelerden alıntılar ile bazı yerlerde ise Aziz Nesin'le yapılmış olan röportajlarlala anlatan, aslında Aziz Nesin hakkında yazarların ve medyanın ne düşündüklerini çok güzel bir şekilde anlayabileceğimiz, bununla beraber Türk polisinin o tarihlerdeki durumunu gözler önüne seren, her gencin okuması gereken bir kitap.

Kitaptan ufak bir alıntı:
    "Soru: Nasıl soru soruldu?
    Cevap: Eskiden sorgu böyle yapılmazdı. Sorgu metodu değiştirilmiş, geliştirilmiş, belki bu metot Amerikan metodudur!.. Polisler iki saat konuluyorlar, beni sinirlendirmeye çalışıyorlar bağırıyorlar, hakaret ediyorlar, pohpohluyorlar ve ondan sonra çocukça bir soru soruyorlar:
    -Sen Yakup Demir'le konuşmuşsun!..
    -Samimiyetime inanın, ben Yakup Demir'le konuşmadım...
    -Peki Yakup Demir'in öbür adı ne?
    -Bilmiyorum...
    -Ya işte... Sen gizliyorsun!.. Yakup Demir'le konuşmadım diyorsun ama onun öbür adını söylemiyorsun!...
    "
    Sayfa 110

Kitaptaki " Yuzuf Ziya Ortaç'ın 'Bizim Yokmuş' Adlı Kitabından " isimli bölümde Yusuf Ziya Ortaç'ın Aziz Nesin için söyledikleri
    "O bir eşi yetişmemiş Ercüment Ekrem'ler, o bir benzeri yetişmemiş Osman Cemal'ler, o Reşat Nuri'ler, o Mahmut Yesari'ler.. Hiçbiri, hayır hiçbiri değil, hepsi birden Aziz Nesin olamaz! "

Tanıtımın tamamı bana aittir, herhangi bir yerden alıntı değildir.
    Okuduğunuz için teşekkürler
    Macrocheck

2. Caprice

Caprice Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Vay vay güzel olmuş ellerine sağlık. :kalp: :muck:

3. JohnnyBravo

JohnnyBravo Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Girişimci
    Kitabı bi yerden bulursam kesin okuyucam gençler arasında yakın tarih çok taleb görüp okunan bişey değil ama unutulan bişeyde var geçmişini bilmeyen geliceğinide de şekillendiremez