Azerbaycan’a Eurovision şoku
Eurovision’da üçüncü olarak büyük bir başarı yakalayan Aysel&Arash ikilisi diskalifiye olabilir. Azeri televizyonunun yayıncılık suçu sabit görülürse Hadise de 3. olacak.

ERMENİSTAN ulusal televizyon kanalı, 54’üncü Eurovision Şarkı Yarışması’nda, Azerbaycan’da yarışmayı yayınlayan Azerbaycan Televizyonu ‘İçtimai TV’nin Ermeni şarkının SMS numarasını kapatarak ihlal yaptığını iddia etti. Bu ihlal sonucunda Azerbaycan’da oturanların Ermenistan’dan ‘Jan Jan’ isimli parçayla yarışan İnga ve Anuş’u oylarıyla destekleyemediği ifade edildi.

RESMEN ŞİKAYET EDİLDİ

Eurovision komitesine resmi yazı gönderen Ermenistan, Azerbaycan hakkında şikayette bulundu ve yarışma kuralları uyarınca Azerbaycan’ın para cezası ile cezalandırılmasını ya da yarışmadan diskalifiye edilmesini istedi. Aysel&Arash diskalifiye cezası alırsa Hadise de üçüncülüğe yükselecek.

Yayıncı Azerbaycan televizyon kanalı seyircilerin oy kullanacağı numaraları zaten önceden bildiğini, oy kullanılacak numaraların birkaç saniye ekranda döndüğünü ve onun kapatılmasının imkansız olduğunu belirterek suçlamayı reddetti. Ermenistan, Azerbaycan’a 1 puan verirken, Azerbaycan’dan Ermenistan’a hiç puan çıkmadı ve Azerbaycan yarışmayı 207 puanla 3’üncü sırada, Ermenistan 92 puanla 10’uncu sırada tamamladı.

hiç bi şeyi değiştirmez bence türkiye artık yarışmaya katılmasın

Ya siz Hadise ' yi mi düşünüyorsunuz Türk kardeşlerinizin adının lekelenmesi ni mi düşünüyorsunuz !?

Ya arkadaşlar 4.lük derce kötümü o dereceyi bulamayan ülkeler var son 5 yılda 1,3,5,7,4 dereceler bunlar bunlar bizim ilerlediğimizin göstergesidir.
Eurovision şarkıya göre değil kardeş ülkelerin şarkı yarışmasıdır.
Birde Ermeniler oldum olası sevmem helal olsun Azeri kanalına daha beter olun.

Furina demiş ki:
Ya siz Hadise ' yi mi düşünüyorsunuz Türk kardeşlerinizin adının lekelenmesi ni mi düşünüyorsunuz !?
Türk kardeşlerimiz kimmiş
ortada bir yanlış varsa savunulamaz adları lekenecekse lekenelir

Yanlış örtülmeli diye bir şey ağzımdan çıkmış mı ? Sadece olaya Hadise'nin 3.sıraya çıkması açısından bakmanız saçma ..

Hadise 3. de olsa 4. de birşey değişmez.Fakat Azerbeycan hakikaten böyle birşey yaptıysa en doğrusu diskalifiye edilmeleri , savunulacak bir tarafı yok :wink1: .

Momentum demiş ki:
Haberde 3 satırda bir "Eğer böyle olursa Hadise 3. sıraya yükselcek." cümlesi geçiyorda. :coffee:
Milletin gözünü hırs bürümüş.. Gerçekten Azerbeycan'ın böyle bir yaptığının doğru çıkmasını, diskalifiye edilmesini , Hadisenin 3. olmasını isteyen varsa yazıklar olsun der geçerim.

Furina demiş ki:
Yanlış örtülmeli diye bir şey ağzımdan çıkmış mı ? Sadece olaya Hadise'nin 3.sıraya çıkması açısından bakmanız saçma ..
ben söylediklerinden bi yanlışın örtülmesini anladım

Kobe demiş ki:
Furina demiş ki:
ben söylediklerinden bi yanlışın örtülmesini anladım
Yanlış anlamışsın :P :P Benim tek istediğim bunun bir iftira çıkması :mrgreen: Eğer doğru çıkarsa Azerbeycana napılsa yeridir.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Pff ne adamlarsınız ya^^? En ufak bir makaleden bile tartışma kounsu çıkarabiliyosunuz-ki tartışılacak bir şey de göremiyorum burda-

Yukarı Alt