Kuşadası, bugün Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Bunun nedenlerini değerlendirirken, zengin tarihi çevrenin ve eşsiz planların varlığının yanısıra, bölgenin iklim koşullarını da belirmemiz gerekmektedir. Kuşadası, hemen önünde başlayan kumsal kıyıları ile her şeyden önce bir plaj merkezidir.

Tusan, Akyar, Otuzbir, Kadınlar Denizi, Aslan burnu, Karaova, Güzelçamlı, Büyük ve Küçük Kalamaki, İlyas Ağa, Dipburun, Tavşanburnu plajları gibi temiz kumsallar kuzey ve güneye doğru kilometrelerce uzar gider. Kumsal şeritlerinin toplam uzunluğu 20 kilometrenin üzerindedir. Geniş kumsalların yanısıra derinlikten hoşlananlar için, dalmaya elverişli kayalık koylar da Kuşadası’ndadır

Resimer için: http://www.kusadasi.bel.tr/belediye/kusadasi.asp - Kuşadası Fotoraflarını tıklayp ulaşabilirsiniz.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
güzel mekan 2 kere gittim gayet sevimli lakin ege oldumu tatil aklıma glemiyor hep bir denizin soğukluğu zihnimi kaplıyor akdeniz favorim Wink

aydın demişken kuşadası - didim de unutulmamalı...

Katılıyorum tatil için pek de uygun bi yer değil.Kuşadasında oturduğumdan mıdır nedir :lol: Bütün çevre tatil mekanlarını gezdim ama Akdeniz gibisi yok Exclamation

Ben aydınlıyım :lol: yazları paso kusadası 4ewer :lol:
Bekleriz hepinizi :lol:
Extraloob gel misafirimiz ol :lol:

ßende Aydınlıyım - Merkez

Kusadası saklı cennettir Korumar' ın arkasındaki koyları hic bir yerle deismem Cool

Kuşadası kadınlar denizi barlar sokağı bu çizgilerin üzerinde durusanız beni gözden kaçırmak pek mümkün deil :?!!

Yukarı Alt