20 Temmuz 1969’da Ay’a ilk insan indi. Adı Neil Armstrong. Astronot Armstrong şu tarihi sözleri naklen yayın içinde de dünyaya duyurdu: ’Kartal inmiştir.’ Apollo-11 personeli Aldrin ve Collins ile birlikte üç astronottan oluşuyordu. Ay’da yürüyen Armstrong inançları güçlü bir hristiyan idi. Ancak yolculuk boyunca birtakım şeyler ’Sansür’ ediliyordu. Üç astronot birden ’Başka bir cisim’ görmüşlerdi.Bütün konuşmalar bantlara geçiyordu:
ASTRNOT ALDRİN: Açık kitap gibi bir şey var burada, tam durgunluklar denizinin üstünde.’
ASTRONOT ARMSTRONG: ’İki halka gibi, daha doğrusu bir kitap gibi.’
ASTRONOT COLLİNS: ’****tantın odağını değiştirdiğimde bir kitap biçiminde olduğu daha iyi belli oluyor.
YER KONTROL: ’Ne diyorsunuz siz, ayda kitap mı var? Tuhaflıklar bantlarda yer almaya devam ediyordu. Ertesi gün k! itap yok olmuştu ama şimdi de bir parazit radyoyu sürekli meşgul etmeye başladı. İtfaiye arabasının sirenine benzeyen bir ses.
COLLİNS: ’Duyuyor musunuz? Şu sesi kesin yoksa kulaklarım patlayacak.’
YER KONTROL: Bu ses bizden değil, yabancı kaynaklı. Orada sizinle birlikte başkalarının da bulunmak istemediğine emin misiniz?
ARMSTRONG: ’Şimdi de bir müzik başladı. Yer kontrol, şu parzitlerinizi keser misiniz?’
YER KONTROL: ’Hiçbir arıza yok. Müzik oradan sizden geliyor.’ ALDRİN: Hiçbir zaman anlaşamayacağız galiba. Bu müzik sesi bizden gelmiyor.

Ertesi gün Armstrong, Ay’a ayak bastı ’Kartal indi’ diyordu. İlk insan ay’da geziyordu. Birden yine o siren sesi gibi parazit geldi. Ama bu kez keskin seslerin içinde şu sözler bantlara geçti: ’RABBİ-EL ARDZ- DİNİ ENDAHU- İZA- KUN-ALİM’

YER KONTROL: ’Hey kim konuşuyor?’ Bu sırada Armstrong ayda yürüyordu. O müzik gibi ses bir daha başladı. ’Eşhedu enlailahe illallah’
YER KONTROL: ’Yine uçan daireler mi? Neydi o şarkının sözleri?’
COLLİNS: ’EŞEN MAHATMA RESSAMBALLA’ filan dedi. Bu Hintçe.
ARMSTRONG: ’Tam***** dinledim. Kalbe bir huzur veriyor. Galiba Afrika radyolarından biriydi.’
ALDRİN: ’Frekans değiştirdim yine aynı ses. Bu ses Ay’dan geliyor. Radyo mesajı değil. İnanılmaz bir şey.’
YER KONTROL: ’Çıldırdınız mı siz? Havasız yerde ses yayılır mı?’
COLLİNS: ’Ne yani, yine uçan daireler mi?’
ARMSTRONG: ’Kitap biçiminde uçan daire olur mu?’
YER KONTROL: ’Bilinmeyen bir hastalık, uzay vurgunu mudur nedir? Bu sesler, kitap, melodi, hep hayal olmalı.’
ARMSTRONG: ’Hayali kamera çeker mi, hayalet bir ses teyp bandına kayıt olur mu?’
YER KONTROL: ’Peki havasız ortamda ses yayılır mı?

Sonra Armstrong ve Apollo-II Astronotları salimen dünyaya döndüler. Bantlar yeniden dinletildi. Bu sırada NASA’da görevli olan Mısır asıllı Faruk El Baz’a danışıldı. Ay’da okunan bir mesajın sözlerinin ’Arapça kutsal bir cümle olduğuna’ ilişkin bilirkişi raporu verildi. Daha sonra aynı cümleyi Apollo-16 astronotu ’Worden’de işitti. Aslında hiç kimse tatmin olmamıştı. Belki UFO, belki başka birileri ama Ay’da bir mesaj vardı. Armstrong hiç mi hiç tatmin olmuyordu. Bu sırada astronotlar dünyayı geziyorlardı. Gittikleri her yerde büyük bir ilgi ile karşılanan astronotlardan Armstrong’un yolu Mısır’ın başkenti Kahire’ye düşmüştü. Armstong kendisine gösterilen rağbetten memnundu. Bu sırada olan oldu. Armstrong irkildi ’Hey, bu müzik sesi ne?’ Mısırlılar gülmemek için kendilerini biraz tuttular. Sonra da cevap verdiler ’O müzik değil, Ezan.. Kilise çanları neyse, Cami’nin de ezanı odur.’ Armstrong, ’Ben bunu daha önce de işittim.’ Elbette işiteceksiniz, dünyada bir milyara yakın Müslüman var. Hangi ülkeye gitseniz mutlaka ezan okunur. ’Ben, dünyayı kastetmiyorum, bu sesi Ay’da duydum.’ Armstrong’un yüzü kireç gibiydi: ’Aman Allah! ’ım, Seni şurada yanıbaşımda değil, ta Ay’da buldum. Uzun bir süre Armstrong’dan ses seda çıkmadı. Sonunda bir açıklamada bulundu: ’Ay’a Besmelesiz ayak basmışım. Besmeleyi şimdi çekiyorum Artık ben de müslümanlardanım..’ Nekadarına Nekadar Kişi İnanır Bilemem.... ?

Jigsaw

Aileden
Bu olay çok popüler ve bilinen bir olay fakat Neil Armstrong Dünya basınına böyle bir şey olmadığını bu uydurma hikayenin bu kadar ünlü olmasına hayret ettiğini söylemiş.

iCe_diVe

Bilgiliyim
bende duymuştum bunu, Neil Armstrong müsLüman oLdukdan sonra gündemden düşüLmüş, beni bu kadarını biLiyorum

arkadaşlar aslında ben aya ilk ayak basan adama inanmıyorum bence böyle bir olay yok hadi var diyelim 1969 yılında ayak basmış deniliyor o zamanın teknolojisiyle.Peki şimdi 2008 teknoloji en üst düzeyde ozaman yani 1969 da ayak basıldıysa bugünün teknolojisiyle hergün aya bir astranot ayak basardı.bi düşünün ozamanın teknolojisiyle aya gidiliyorda şimdi niye gidilmiyor? Wink

iCe_diVe

Bilgiliyim
sro_sero_sro demiş ki:
arkadaşlar aslında ben aya ilk ayak basan adama inanmıyorum bence böyle bir olay yok hadi var diyelim 1969 yılında ayak basmış deniliyor o zamanın teknolojisiyle.Peki şimdi 2008 teknoloji en üst düzeyde ozaman yani 1969 da ayak basıldıysa bugünün teknolojisiyle hergün aya bir astranot ayak basardı.bi düşünün ozamanın teknolojisiyle aya gidiliyorda şimdi niye gidilmiyor? Wink
Şu anki teknoLoji insanı çıkarmaya çaLışmıyor, insansız uzay araçLarı yoLLayarak gereçLi araştırmayı yapıyorLar, taş topLuyor, fotoğref çekiyor vs.

Jigsaw

Aileden
XeSetrA demiş ki:
sro_sero_sro demiş ki:
Şu anki teknoLoji insanı çıkarmaya çaLışmıyor, insansız uzay araçLarı yoLLayarak gereçLi araştırmayı yapıyorLar, taş topLuyor, fotoğref çekiyor vs.
Ve aya insanların şu an çıkması için bir sebep yok. Devletler elalem uzayda sek sek oynasın diye niye milyonlarca dolar harcasın? Yaşama elverişli değil. Ama gün gelecek güzel Dünya'mızdan daha el verişli olacak malesef.

Jigsaw demiş ki:
XeSetrA demiş ki:
sro_sero_sro demiş ki:
Ve aya insanların şu an çıkması için bir sebep yok. Devletler elalem uzayda sek sek oynasın diye niye milyonlarca dolar harcasın? Yaşama elverişli değil. Ama gün gelecek güzel Dünya'mızdan daha el verişli olacak malesef.
ozamanda çıkmasının sebebi neydi? sizce?

sro_sero_sro demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
XeSetrA demiş ki:
adamın canı çekmiş bi ilk yapmak istemiş ne var bunda yani :mrgreen: sana bi gezegen bulduk ilk sen ayak basacaksın deseler istemem desen bile içten içe vay be dersin en azından adam icraata da geçmiş tek fark bu
üzerinde durulacak bi ayrıntı değil kahvekeyfi

Jigsaw

Aileden
sro_sero_sro demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
XeSetrA demiş ki:
Aya çıkmak tarih boyuca büyük bir hayaldir her toplumda, bunu gerçekleştirmek ve politik sebeplerden dolayı güç göstermek için diğer ülkelerden daha önce çıkılması gerekiyordu. Bir sürü teknolojik gelişmeye önem verilmeyip sadece uzaya gitmeye kilitlenmişti bilim adamları o dönem.

Yukarı Alt