1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

'Avrupalılar'ın lig maçları ertelendi


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz Aileden rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  25.100
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  'Avrupalılar'ın lig maçları ertelendi
  Basketbol Federasyonu, Avrupa kupalarında mücadele eden Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cafe Crown'ın, ligde 26 ve 28. haftalarda oynayacakları üç maçı erteledi.
  Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Beko Basketbol Ligi'nin 26. haftasında oynanacak Kepez Belediyesi-Fenerbahçe Ülker maçı ile 28. haftada yapılacak Galatasaray Cafe Crown-Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ve Beşiktaş Cola Turka-Alpella karşılaşmalarının, 16 Nisan Çarşamba günü oynanmasına karar verildiği bildirildi.
  Açıklamada, sezon başından bu yana heyecana ve çekişmeye sahne olan Beko Basketbol Ligi'nde zirve mücadelesi veren Beşiktaş Cola Turka, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cafe Crown'ın, Avrupa kupalarında da üstün bir performans sergiledikleri kaydedilerek, ''Her üç takımımızın da yer aldıkları kupalarda ilk 8 takım arasına kalma başarısını göstermiş olması, Türk basketbolu adına fevkalade gurur verici, önemli bir olaydır. Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş Cola Turka ve Galatasaray Cafe Crown, federasyonumuza yazılı olarak başvurmuş ve Beko Basketbol Ligi'nde oynayacakları müsabakalara yönelik olarak erteleme talebinde bulunmuşlardır'' denildi.
  Basketbol Federasyonu'nun erteleme taleplerini değerlendirdiği ve uygun gördüğü belirtilen açıklamada, ''Söz konusu erteleme başvurularını, takımlarımızın elde edecekleri olası başarıların ülke sporuna ve ülke tanıtımına sağlayacağı katma değerler açısından değerlendiren ve bu anlamda talepleri uygun ve yerinde bulan federasyonumuz, Beko Basketbol Ligi'nin 26. haftasında oynanacak Kepez Belediyesi-Fenerbahçe Ülker müsabakası ile 28. haftadaki Galatasaray Cafe Crown-Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ve Beşiktaş Cola Turka-Alpella müsabakalarının 16 Nisan 2008 Çarşamba günü oynanmasını kararlaştırmıştır'' ifadelerine yer verildi.