'Avrupa'da devam etmek istiyorum'
Fenerbahçe yönetiminin transfer girişiminde bulunduğu Nihat Kahveci, futbola Avrupa'da devam etmek istediğini açıkladı. Kulübüyle 3 yıllık sözleşmesi olduğunu hatırlatan yıldız futbolcu, "Kulübümde mutluyum, ayrılmak gibi bir niyetim yok" dedi.

Euro 2008 kampında basının karşısına çıkan Nihat Kahveci, hakkında çıkan transfer söylentilerine son noktayı koydu. Tercihinin Avrupa olduğunu belirten Nihat Kahveci, "Şu aşamada Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyorum. Avrupa'da futbol oynamaya devam etmek istiyorum" diye konuştu.

NİHAT'IN TERCİHİ AVRUPA

Son yıllarda sürekli transfer sorularıyla karşılaştığını dile getiren Nihat, "Bu konudan oldukça rahatsızım. Milli Takım kampında bu tarz haberlerin çıkmasına ise bir anlam veremiyorum. Ben buraya transfer konuşmak için gelmedim. Ancak, transfer benim elimde değil. Kulübüm ile 3 yıllık bir sözleşmem var ve kariyerime Avrupa'da devam etmek istiyorum. Şu anda tamamem EURO 2008'de oynayacağımız maçlara odaklandım. Transfer söylentileri beni rahatsız ediyor. Transfer olacaksa bile bu karar benim elimde değil. Sadece Fenerbahçe değil, diğer takımların da transfer için girişimleri var. Ancak bir daha söylüyorum. Ben takımımda mutluyum ve ayrılmak gibi bir düşüncem yok. Hedefim Avrupa'da devam etmek" şeklinde konuştu.

"PORTEKİZ'DEN ÇEKİNMİYORUZ"

Turnuvanın başlamasına kısa bir süre kala EURO 2008 havasına girdiklerinin altını çizen Nihat Kahveci, "Turnuvada mücadele edecek 16 takım da iyi. Portekiz de tabii ki kaliteli bir takım. Cumartesi günü zorlu bir maç oynayacağız ve biz de elimizden gelenin en iyisini yapacağız" dedi.
Portekiz'in önemli yıldızı olduğunu ifade eden yıldız futbolcu, "Portekiz bireysel anlamda önemli yıldızlara sahip. Takımda bulunan bir çok ismi yakından tanıyorum ve İspanya'da birçoğu ile bir çok kez karşı karşıya geldim. Ancak kimseden korkacak ya da çekinecek durumumuz yok. Biz rakipten önce kendimize bakıyoruz. Grubun favorisi tabii ki yok. Basında grubun favorisi olarak Portekiz gösteriliyor. Bence büyük hata. Biz Portekiz'i değil, Portekiz bize düşünsün. Düşünmüyorlarsa da büyük hata yapıyorlardır" diye konuştu.

HAKAN BALTA: "TÜRKİYE'DE DE ÖNEMLİ İSİMLER VAR"

Nihat ile birlikte basına açıklamalarda bulunan Hakan Kadir Balta ise, turnuvada mücadele edecek olan 16 takımın da çok iyi olduğunun altını çizdi. 16 takımın da birbirlerini yenebileceğini dile getiren Hakan Balta, "Portekiz, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti oldukça kaliteli takımlar. Zaten son zamanlarda oynadıkları futbol ile bunu kanıtladılar. Ancak bizim, bu takımlar ile aramızda bir fark yok" dedi.
Portekiz'in çok iyi bir takım olduğuna dikkat çeken Hakan Kadir Balta, "Portekiz'in bireysel özelliklerinden daha ziyade takım özellikleri bizim için önemli. Kimseden çekinmiyor ya da korkmuyoruz. Portekiz'in yıldız oyuncuları kadar Türkiye'de de önemli isimler var. Önemli olan bireysellik değil önce takım olabilmek" şeklinde konuştu.

addIcFb

Aileden
bu öle dior başkasıda dior bugun fb li yöneticler nıhatı almaya gitti hiç bişe anlamadık :S

Yukarı Alt