1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Avrupa Halter Şampiyonası

1. djfko

djfko Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

Türk Milli Takımı, Tataristan'ın başkenti Kazan'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda madalyaya doymuyor. 5. gün sonunda 12 altın, 5 gümüş, 7 bronz kazanan sporcularımız gururumuz oldu. 77 kiloda göğsümüzü kabartan Semih Yağcı'nın ayakları da yerden kesildi. Yağcı, 192 kiloyu omuzlamasının hikâyesini anlattı.
    Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da devam eden Avrupa Halter Şampiyonası'nda, Türk halterciler 5. gün sonunda 12 altın, 5 gümüş, 7 bronz madalya kazandı. 77 kiloda 2 altın, 1 bronz madalyanın sahibi olan Semih Yağcı, "Podyuma çıktığımda gözümü kararttım ve kiloya kilitlendim. Şampiyon olduğumda da tüm yorgunluğum gitti." dedi.

Avrupa şampiyonalarında toplamdaki ilk altın madalyasını boynuna asan Semih Yağcı, şampiyonluk öyküsünü anlattı. Şampiyona için 3 aylık bir kamp dönemi geçirdiğini aktaran Yağcı, "Şampiyonaya Nurcan'ın altın madalyasıyla iyi bir başlangıç yapmıştık. Kapanışı da herkes benden bekliyordu. Bu beklentiyi boşa çıkartmadığım için çok mutluyum." dedi. Silkmede podyuma çıktığında 188 kilo ile ikinciliği garantilediğini, ancak bunun kendisine söylenmediğini dile getiren Yağcı şöyle devam etti: "Son hakkımda hocam Muharrem Süleymanoğlu yanıma geldi. 'Toplamda Avrupa şampiyonu olmak istiyor musun?' diye sordu. Ben de sınırlarımı zorlayacağımı söyledim. 192 kilo silkme yaparsam, toplamda da Avrupa şampiyonu olacağımı söyledi. Bu benim için bir fırsattı. Bu fırsatı iyi değerlendirmek istedim. Halter kariyerimde büyüklerde toplamda ilk şampiyonluğum olacaktı. Start aldığımda o kiloyu yapacağıma inanıyordum. Gözlerimin önüne direkt kürsünün en tepesi geldi. İstiklal Marşımızı okutmak istiyordum. O heyecanla geldim ve 192 kiloyu kaldırdım." Halter barını bıraktığında arkadaşlarının ve Kazan'da yaşayan Türk seyircilerin sevincini görmesinin tüm yorgunluğumu aldığını vurgulayan Semih Yağcı, "Kendimi kuş gibi hissettim ve adeta uçarak kürsüye çıkıp altın madalyamı aldım, çok mutluyum." ifadelerini kullandı. Bundan sonraki hedefinin dünya şampiyonası olduğunu belirten Semih Yağcı, en büyük hedefinin ise Londra Olimpiyat Oyunları olduğunu kaydetti. Yağcı, kendisinden desteğini esirgemeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Federasyon Başkanı Hasan Akkuş ve başarısında emeği olan herkese teşekkür etti.

2. djfko

djfko Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ermeniler çok şikayet etti hakeme.Çekemediler.Ama sonuç değişmedi neutral1 İstiklal Marşımızı yine dinlettik herkese nese:

3. TurKKillS

TurKKillS Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çevre Mühendisliği.
    İstiklal Marşımızı yine herkese dinlettik. :muck: :kalp: