Ben daha önce arazide kullanmıştım aşırı zevkli bir şey :D Şehirde kullanacaksan sadece motor al napacaksın atvyi?

Hacı motor alınca şimdi ehliyeti mehliyeti birsürü para. Parasını geçtim kaskıdır osudur busudur. Motorda alacaksam elektrikli alırım bi şarj ile 60-70 km gidiyorlar. Bende onun yerine off-road atv alırım çok sık şehir içinde dolanmam dedim hem daha güzel kullanımı olur hemde dağa falan çıkabilirim yazları trabzona gidiyorum ben yaylalara falan gidiyoruz. Kullanımı çok zevkli olur diye düşündüm. Sence yanlış mı düşündüm ? :/

Bu mesaj Violent Arise rumuzlu uyeden alinti yapildi
Violent Arise demiş ki:
Hacı motor alınca şimdi ehliyeti mehliyeti birsürü para. Parasını geçtim kaskıdır osudur busudur. Motorda alacaksam elektrikli alırım bi şarj ile 60-70 km gidiyorlar. Bende onun yerine off-road atv alırım çok sık şehir içinde dolanmam dedim hem daha güzel kullanımı olur hemde dağa falan çıkabilirim yazları trabzona gidiyorum ben yaylalara falan gidiyoruz. Kullanımı çok zevkli olur diye düşündüm. Sence yanlış mı düşündüm ? :/
İyi güzel düşünmüşsün de ehliyet gerekmiyor mu atv için?

Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
Violent Arise demiş ki:
yok bro işte :) bu atv işinin bi off road olanı var bi on road olanı. On Road alırsan eğer ehliyet, aynalar, kask falan herşeyin tastamam olması gerek ve istersen çevre yollarında kullan istersen otobanda kullan + vergiside var 6 aylık 190 tl sanırım araştırdım biraz. Off Road olanı ise ehliyet istenmeyeni zaten 110 cc yada 150 cc leri var. İdeal olanı 110 cc max 55 km kız yapıyo. Şehir içinde göze batacak kadar kullanmazsan bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Vergisi falan hiçbişeyi yok off roadların elektrikli bisiklet gibi. :beer:

Violent Arise demiş ki:
Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
Violent Arise demiş ki:
yok bro işte :) bu atv işinin bi off road olanı var bi on road olanı. On Road alırsan eğer ehliyet, aynalar, kask falan herşeyin tastamam olması gerek ve istersen çevre yollarında kullan istersen otobanda kullan + vergiside var 6 aylık 190 tl sanırım araştırdım biraz. Off Road olanı ise ehliyet istenmeyeni zaten 110 cc yada 150 cc leri var. İdeal olanı 110 cc max 55 km kız yapıyo. Şehir içinde göze batacak kadar kullanmazsan bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Vergisi falan hiçbişeyi yok off roadların elektrikli bisiklet gibi. :beer:
İyimiş ben de mi alsam bi tane üniye bunla gidip gelirim :D

Bende genellikle ATV leri yazlık mekanlarda görüyorum daha çok.Birde o ehliyet istemeyenleri şehir içinde nadirde olsa görüyorum kullananlarda bakkala gitmek olsun böyle küçük şeylerde mahalle aralarında kullanıyorlardı.

Bence de rahatça kullanırsın oturduğun muhiti nerelerde rahatça gezebileceğini sen bilirsin ama motor klasik bir şey ATV alabiliyorsan al.

Farklı olmak güzeldir :)

Bu mesaj tenpanter rumuzlu uyeden alinti yapildi
tenpanter demiş ki:
Bende genellikle ATV leri yazlık mekanlarda görüyorum daha çok.Birde o ehliyet istemeyenleri şehir içinde nadirde olsa görüyorum kullananlarda bakkala gitmek olsun böyle küçük şeylerde mahalle aralarında kullanıyorlardı.

Bence de rahatça kullanırsın oturduğun muhiti nerelerde rahatça gezebileceğini sen bilirsin ama motor klasik bir şey ATV alabiliyorsan al.

Farklı olmak güzeldir :)
düşündüğünün aynını düşünüyorum dostum :muck:

Caddelerde sürersin ya kim ne diyecek kimse bir şey diyemez biz kıçı kırık elektrikli bisikletle ana yollarda gidiyorduk bugüne kadar kimsede bir şey demedi.ATV biraz dikkat çekici ya o yüzden bu şekilde düşünüyoruz belkide.

Ama şu aletin ehliyetini alıp yollarda akmanın tadıda başka olur heralde :D

Fazla fiyat farkı var mı?

Bu mesaj tenpanter rumuzlu uyeden alinti yapildi
tenpanter demiş ki:
Caddelerde sürersin ya kim ne diyecek kimse bir şey diyemez biz kıçı kırık elektrikli bisikletle ana yollarda gidiyorduk bugüne kadar kimsede bir şey demedi.ATV biraz dikkat çekici ya o yüzden bu şekilde düşünüyoruz belkide.

Ama şu aletin ehliyetini alıp yollarda akmanın tadıda başka olur heralde :D

Fazla fiyat farkı var mı?
ya bro ben yazları köylere falan çıkıyorum memleket trabzon olunca haliyle tatili orda yapıyoruz. Yaylasıdır osudur busudur oralarda kullanırken sıkıntı yok. Unv zamanı ufak tefek gideceğim yerlere götürsün bakkala gideyim yeter bana. On roadlar daha güçlü olduğu için biraz fiyat farkı var. Off roadlar gördüğüm kadarı ile 1000-2500 arası değişiyo on roadlar 3500-30.000 arası değişiyo + ehliyet ve vergisi var :)

Bu mesaj frityus rumuzlu uyeden alinti yapildi
frityus demiş ki:
Bende Trabzonluyum yayla falan diyorsan off road alman sart
:thumbsup:

ya beyler bilen eden yokmu 110 cc rahatça götürür mü beni yokuşlarda falan. Bide aklıma takılan bi mevzuuda max yük taşıma kapasitesi 70 kg diyor o 70 kg benim bindiğimin haricindemi :/

Sen dahil 70kg.. Kapasite o kadarsa saglam performans alacagini hic zannetmiyorum.

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt