Education is the most important vision of Atatürk. He regarded education as the force that would improve the nation into social and economic development. For this reason he once said that after the War of Independence, he would have liked to serve as the Minister of Education. With pencil or chalk in hand, he personally instructed children and adults in schoolrooms, parks, and other places.

As to Atatürk, success in education depends on the teachers. New generation, who has an independent reason, knowledge and conscience will be the achievement of them. The value of the achievement is measured with the skill and self-sacrifice of the teacher. The success of the teachers will be the success of the Turkish Republic. They aren't only the experts of their branches, but also the guides who prepare individuals for their social roles.

Briefly, Atatürk qualified the teachers as 'the most self-sacrificing and respected people all around the world.'

Arkadaşlar bu yazdığım metni güzel bir şekilde Türkçe'ye çevirebilirmisiniz?

P.S : Google Translate'den çevircekseniz zahmet etmeyin :lol: Şimdiden teşekkürler.

Majestic demiş ki:
Atatürk ve Eğitim

Eğitim Atatürk'ün en önemli vizyonudur.Sosyal ve ekonomik kalkınmayı iyileştirmek için tek güç olarak eğitim görülüyordu.Kurtuluş savaşından sonra bizzat Milli eğitim bakanından gerekli hizmeti istedi ve tüm yetişkinler dahil okullarda, parklarda eğitim verilmesi istendi.Kalem ve kağıdı alarak bizzat ders vermiştir.

Atatürk, eğitim başarısının öğretmenden kaynaklandığını belirtmiştir.Bilgi ve vicdan ahlakı yeni nesil için en önemli hazine olarak görülmüştür.Başarı ve becerinin değeri öğretmenin özverisi ile ölçülmektedir.Öğretmenlerin başarısıda Türkiye Cumhuriyeti'nin başarısıdır.Öğretmenlerin başarısı sadece sadece kendileri için değil aynı zamanda sosyal rollerini hazırlamakta rehber olacaktır.

Özetle, Atatürk öğretmenleri dünyanın en değerli insanları olarak yorumlamıştır.

Anlayabildiğim kadar yardımcı olmaya çalıştım. :muck:
Süper Halil abi sağol tam istediğim gibi olmuş ellerine sağlık. :buddha: :kalp:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Majestic demiş ki:
Atatürk ve Eğitim

Eğitim Atatürk'ün en önemli vizyonudur.Sosyal ve ekonomik kalkınmayı iyileştirmek için tek güç olarak eğitim görülüyordu.Kurtuluş savaşından sonra bizzat Milli eğitim bakanından gerekli hizmeti istedi ve tüm yetişkinler dahil okullarda, parklarda eğitim verilmesi istendi.Kalem ve kağıdı alarak bizzat ders vermiştir.

Atatürk, eğitim başarısının öğretmenden kaynaklandığını belirtmiştir.Bilgi ve vicdan ahlakı yeni nesil için en önemli hazine olarak görülmüştür.Başarı ve becerinin değeri öğretmenin özverisi ile ölçülmektedir.Öğretmenlerin başarısıda Türkiye Cumhuriyeti'nin başarısıdır.Öğretmenlerin başarısı sadece sadece kendileri için değil aynı zamanda sosyal rollerini hazırlamakta rehber olacaktır.

Özetle, Atatürk öğretmenleri dünyanın en değerli insanları olarak yorumlamıştır.

Anlayabildiğim kadar yardımcı olmaya çalıştım. :muck:

:buddha: :kalp:

Yukarı Alt