Liu

rank8
Dolmabahçe önünde demir atmış olan Savarona'nın güvertesinde, hasır koltuğunda güneşin batışını seyrediyordu. Ufuk, minarelerin arkasında kıpkızıl bir renk almıştı. İstanbul, camileriyle ateşten bir fona yaslanmış gibiydi. Füreya, Atatürk'e son okuduğu kitabı getirmiş, yanı başında oturtuyordu.

"Söyler misiniz, bana bir Münir çalsınlar," dedi Atatürk. Yaveri koşup gramofona bir taş plak koydu. Az sonra, minarelerin birinde yanık sesli bir müezzinin ezanı duyuldu. Atatürk başıyla işaret verdi. Plağı susturdular. Hepsi huşu içinde ezanı dinlediler.

Füreya, başını öteye, camilerden yana çevirmiş olan Ata'nın göz pınarlarında yaşların biriktiğini gördü. Bir damla süzülmüş, yanağından aşağı akıyordu. Atatürk, uzun müddet yanındakilere doğru dönmedi.

Nihayet başını çevirdiğinde, hem ezan bitmişti, hem o kendini toparlamıştı. "Ne yazık ki ezanı tekrar ettirmemize imkan yok, Füreyacım," dedi yumuşak bir sesle. "Sabah ezanını bekler, hep birlikte dinleriz Paşam," dedi Füreya.

belki gercektir ama kurtuluşl savaşı sırasında camileri ahır ve at dinlenme yeri olarak tahsis edende m kemal diil miydi inönü ile birlikte
ben bunu m .kemal in yaverinin yazdığı anılar kitabından okudum da o ezan olayına hiç rastlamadım

sorale demiş ki:
belki gercektir ama kurtuluşl savaşı sırasında camileri ahır ve at dinlenme yeri olarak tahsis edende m kemal diil miydi inönü ile birlikte
ben bunu m .kemal in yaverinin yazdığı anılar kitabından okudum da o ezan olayına hiç rastlamadım
Gençlige Bak Ya Nelere İnanıyor....Yazık...

ben okuduğu mu yazdım cihan tarih 1000 sayfa ise yarısı yalandır o zaman da olsak da ne olduğunu bilsek keşke :?!!

sorale demiş ki:
ben okuduğu mu yazdım cihan tarih 1000 sayfa ise yarısı yalandır o zaman da olsak da ne olduğunu bilsek keşke :?!!
Her okuduguna İnancanmı Sen.Biraz mantıgını kullan M.Kemal Gibi Bir adam Camiyi Ahır diye kullanırmı. Yada diyelim Kullandı Ülkenin %90'ı aşkını Müslüman Hic biri Buna KArşı cıkıp Ne yapıyorsun Sen demezmi. Ama O kadar Türk susuyor ve Sadece 1 kitapda yazıyor Bu olay Ve sende İnanıyorsun.Yanlış bir kitap okumuşsun kurtul ondan

Yaf tamam ne sinirleniyosun Atatürk te bi insan o kitabı yazan da bi insan hepimiz insanız herkez hata yapabilir insanları hata yapmaz görmeyelim
o bilgi doğru olabilir yanlış olabilir hata yapmamak ALLAH a mahsus önemli olan doğru yu görünce kabullenmek diil mi ama doğru yu 1 kişi 1000 kişi ye karşı sölese bile.....
neyse uzatmayalım nerden okumuşum o kitabı :roll:

sorale demiş ki:
Yaf tamam ne sinirleniyosun Atatürk te bi insan o kitabı yazan da bi insan hepimiz insanız herkez hata yapabilir insanları hata yapmaz görmeyelim
o bilgi doğru olabilir yanlış olabilir hata yapmamak ALLAH a mahsus önemli olan doğru yu görünce kabullenmek diil mi ama doğru yu 1 kişi 1000 kişi ye karşı sölese bile.....
Kitap ing denmi Türkçe ye çevrilmiş bir kitap idi :mrgreen:

sorale demiş ki:
Tamam Uzatmayalım Kimsenin Fikrini degiştirmek Haddime degil
Herkes inanmak istedigi Şeye inansın. ATATÜRK için mücadelemi veririm Ama forum İçinde Olmaz Çıkar 1-2 tanesi Ters Ters Konusur Uzar gider...Klavye Başınca Olcak iş Degil Bu..

gscihan demiş ki:
sorale demiş ki:
Tamam Uzatmayalım Kimsenin Fikrini degiştirmek Haddime degil
Herkes inanmak istedigi Şeye inansın. ATATÜRK için mücadelemi veririm Ama forum İçinde Olmaz Çıkar 1-2 tanesi Ters Ters Konusur Uzar gider...Klavye Başınca Olcak iş Degil Bu..
Konum:abd sokakları oralarda mücadele vermen epey zor olacak gibi gözüküyor...

Cem_o7 demiş ki:
sorale demiş ki:

Geç bunları.Sizin gibiler Mustafa Kemal'i kirletemiyeceksiniz...Bunu aklınıza yazın,YOBAZLAR!
Çirkinleşmeyelim arkadaş okuduğu yazının etkisinde kalmış olabilir kim bilir belkide doğrudur Savaş zamanı kimse bilemez elde nekadar imkan olduğnu :?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Terbiyesizlesmeyin... Uyelere sayginiz yoksa su acilan topiclere ve ATA`ya olsun... Tartisma cikarsa bu topiclerin birinde hakli haksiz misketlerini veririm eline affim olmaz bu konuda... :!:

Liu

rank8
jesuswan demiş ki:
Terbiyesizlesmeyin... Uyelere sayginiz yoksa su acilan topiclere ve ATA`ya olsun... Tartisma cikarsa bu topiclerin birinde hakli haksiz misketlerini veririm eline affim olmaz bu konuda... :!:
?!!!!!!... ?!!!!!!... cok öptüm jesuswan

Yukarı Alt