1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

ASUS Limited Edition Radeon HD 5970 ROG Ares

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    ASUS Limited Edition Radeon HD 5970 ROG Ares

Anakart'larından sonra ekran kartlarında da çeşitli yüksek performans modelleriyle adından sıklıkla bahsettiren ASUS, 2 adet Radeon HD 5870 GPU'si içeren ve overclock edilmiş bir biçimde sunulacak olan Radeon HD 5970 Republic of Gamers (ROG) Ares ekran kartının özellikleri belli oldu. GPU başına 2GB bellek içeren üründe toplamda 4GB'lik bir hafıza yer alırken, GPU ve bellek hızları olarak 850 / 1200 MHz düşünülmüş. Bu standart bir HD 5970 kartından toplamda %18 gibi bir artışa denk geliyor diyebiliriz.

Ayrıca kartın soğutma ve fan sistemi yine standart modeline oranla daha sessiz çalışıyor. Güç konusunda 3 adet PCI-Express giriş konnektörlerini kullanan kart, bu konuda bir hayli cömert davranacak ve sınırlı sayıda üretilerek sadece belirli kesimdeki yüksek performans isteyen kullanıcıları ve overclock düşkünlerini hedefleyecek.

2. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Uff uff, asus bu yüzden favori markam. Hiçbir zaman geride kalmıyor, rakibi 1 adım geçmişse onu 3 hatta 4 adım atıyor. 3 adım önüne geçiyor rakibinin. 8)

Bu arada ATI 5970'in 30cm olduğunu duydum. Her kasayada sığmaz hani. ^^