Önde gelen bilgisayar üreticilerinden Asus, dört tablet ürününü de Türkiye'ye getirecek.

Bilgisayar ve bileşen üretiminde dünyanın lider firmalarından Asus, tam dört ayrı tablet ürününü dünyayla aşağı yukarı aynı tarihlerde Türkiye'de piyasaya sürecek.

Asus'un yeni bölge müdürü Peter Chang, İstanbul'da firmanın 2001 stratejilerini ve Türkiye'deki büyüme planlarını anlattı. Tabletlerin bu yıl en çok konuşulan ürün olacağını söyleyen Chang, tüketicinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak 4 farklı seçenekle tüketici karşısına çıkacaklarını söyledi.

Chang'ın verdiği bilgiye göre Asus tablet modelleri bu yılın ikinci çeyreğinde pazarda olacak. Bu modellerden Eee Pad Transformer harici bir klavyeyle birleştirilebilirken Eee Pad Slider dahili sürgülü tuş takımıyla birlikte geliyor. 16 saate varan pil ömrü sunan iki ürün 10.1 inç IPS dokunmatik ekrana, NVIDIA Tegra 2 mobil işlemciye sahip ve Android 3.0 işletim sistemiyle çalışıyor.

Microsoft Windows 7 Home Premium işletim sistemi ve Intel Core i5 işletim teknolojisiyle 12.1” bir multi-dokunmatik ekranla öne çıkan Eee Slate EP121, firmaya göre şimdiye kadar piyasaya sürülen tabletlerin en güçlüsü. Dahili bir Bluetooth kablosuz klavyeye bir Wacom Digitizer kalemden değişen çeşitli veri giriş seçenekleri sunarken, kullanıcılara 64GB SSD sürücüsünde bir çok masaüstü uygulamaları çalıştırmasını sağlıyor.

Asus Eee Pad Transformer

Eee Pad MeMO ise Qualcomm Snapdragon mobil işlemcisi ile güçlendirilen 7 inç kapasiteli bir ekrana sahip. HD video oynatabilen cihaz Android 3.0 işletim sistemi (Honeycomb) kullanıyor. Eee Pad MeMO’nun el yazısı için uçlu kalemi de bulunuyor.

Asus Eee Pad Slider

Asus Eee Pad MeMO

Yukarı Alt