1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Askeri lise?

1. Intensify

Intensify   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Arkadaşlar bugün derste öğretmen anlattı uzun zamandır düşünüyordum.Askeri lise için neler gerekir hızlı koşma gibi eksiklerimi nasıl kapatabilirim şimdiden teşekkürler.Boyum.1.74 Kilom 58.Birde kollarımı geliştirmem lazım önerileriniz

2. Kyrojen

Kyrojen Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ayı Bogan
    Hergun 30 kere yere yatıp ayaklarını yukarı kaldırıp aşşagı indiriceksin. Ve ondan sonra 15 tur uzun bir koşu yapıcaksın.Tavsiyem budur.

3. Intensify

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    uzun koşu mesafesi kaç olmalı?bide spor gibi mi yoksa biraz daha hızlı mı koşacağım.Kollarımı nasıl geliştirebilirim?sağol bu arada

4. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Okadar fazla fiziki özelliklere sahip olman gerekmez çok tıknaz değilsen tabi. Normal bir koşu mekik ve şınav çektiriler burda en çok zorlayan nizami mekik cekmekdir. Önemli olan sicilinin temiz olması ve ailendir.

5. Crown

Crown Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İstedikleri şeyler aşırı zor , imkansız şeyler değil. Kendini birkaç kez istedikleri mesafelerde test et, yapabildiğini göreceksin.

6. Kyrojen

Kyrojen Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ayı Bogan
    10 tur spor koşusu.5 tur ise deparlı koşu. Kollarını şınav çekerek Geliştirebilirsin.

7. Intensify

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Birde ailemden birinin sicili beni etkiler mi etkiler biliyorum ama inş etkilemez :buddha: inanılmaz derecede istiyorum bunu

8. Brooklyn

Brooklyn Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Hızlı koşma gibi eksikliklerini nasıl kapatabilirsin ?
    Tabi ki bol bol antrenman yaparak , eğer gerçekten gitmek istiyorsan düzenli olarak spor yapacaksın. Örneğin saat tutarak koşacaksın daha sonra kademeli olarak artırarak kendini göreceksin. Yani bunun başka bir yolu yok ^^

Fakat sadece koşmak veya diğer sportif faaliyetleri eksiksiz tamamlamak hatta 1. tamamlamak yetmiyor. Bir sürü arkadaşım var koşuda falan 1. olup da sözlü de tıkananlar. Oradaki yetkililerin çelişkili sorularına öyle cevaplar vereceksin ki "Bunu kaçırmayalım" diyebilsinler. İşte orası biraz zor fakat kimse için imkansız değil. Tarih bilgin kuvvetli olması gerek , dikkatini ölçecekler. Ve bunun gibi şeyler. Bunlardan fire vermezsen hayırlı olsun diyelibiliriz :P

Ps : Bütün bu yazdıklarımı Askeri Lise sınavını kazanıp mülakat kısmına geldiğini düşünerek yazdım :P Önündeki büyük bi engel de tabi ki sınav :twisted:

Ps2 : Askeri lise gerçekten çok güzel . Eğer istekliysen , gerçekten istiyorsan kesinlikle gitmelisin. Kısa yoldan meslek sahipliği gibi bir olay var , okurken maaş olayı falan. Fakat bunun içinde çalışmak gerekli :P

Ps3 : Sanmayın ki ben bütün bunları yaşadım , sınav aşamasında takılmıştım :P

9. Unforgiven

Unforgiven Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    söylüyorum fiziki testler şunlar girecektim giremedim o yüzden hatırlıyorum.

1. 400m'yi 80 saniyede koşma
    2. basketbol topunu taç atar pozisyonunda 7 metre ileri atma
    3. durarak 1,5metre uzağa atlama
    4. dakikada 35 mekik,

sonra mülakatlarda son 5 cumhurbaşkanı, son 5 genelkurmay başkanı, sakarya savaşı komutanı, atatürk ilkeleri gibi şeyler soruyorlarmış tarih dersine çok iyi hazırlanman gerek.

10. Crown

Crown Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Taç atar pozisyonda mıydı tek kolla mı ?

11. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    En son yapılan sözlü mülakatda ailen ve sen önemlisin ve çapraz sorularla seni yanıltmaya çalışa bilriler. Dikkatli olman lazım.

12. Unforgiven

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

13. Quater

Quater Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mekik kolay bnde 8. sınıfım 1.72 civarı boyum 67 kıloya cıktım bı ara mekık + duzenlı beslenme şimdi 63.5 civarı bı kıloya sahıbım mekık ckemek zor gelmesın 10 tane zor cekıyordum 1 hafta once şimdi ise gunde 100-150 tane cekıyorum 5 dkmı almıyor.

14. Intensify

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
  15. Unforgiven

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşalrın dediği gibi koşu mekik gibi çalışırsan rahatlıkla geçersin kilon ideal, kilo almamaya bak.

16. Intensify

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    tamam teşekkürler hepinize ama önerileride bekliyorum.birde sorular genellikle tarih çıkıyormuş diğerleri nasıl peki?

17. Pearce

Pearce Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci - Part-Time Personel - Programmer
    bende askeri lise sınavına girmiştim bu konuda tecrübeliyim , senin önünde 2 yol var şimdi. ya okul derslerine daha çok önem vericeksin ya da hem okul + askeri lise sınavı için sayısal ağırlıklı çok ama çok çalışmalısın.geçen sene ben girmiştim sınava ama sayısalım fazla iyi değildi.sözelden geçtim ama sayısaldan kaldım.puanlamaya gelince 100 puan üzerinden değerlendirilmişti ben girdiğimde.ama pek değişmiyor galiba.benim zamanımda askeri liseye geçmek için 100 üzerinden en az 70 puanı geçmen lazımdı.şimdi değişti mi bilmiyorum ama şu 2 şeyi unutma 1-sayısal ağırlıklı çalış sözel soruları çok basit oluyor , 2- boş zamanlarında vücut geliştirme merkezlerine git ve sokakta yada vb.biryerde 200 metre koş gerisini düşünme :wink1:

18. Temet Nosce

Temet Nosce   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Günde 10 Mekik 10 Şınav bunu 1 hafta boyunca yap sonra 2. hafta 20 mekik 20 şınav böyle giderek artdır işe yarıyacaktır :thumbsup:

19. Intensify

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
  20. Spiritualized

Spiritualized Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben sınava girmiş ama kazanamamıştım zaten forumun yanında klavuz veriyorlar sınavdan sonraki mülakatta vs. ne yapacağın. Boy kilo yeterli ama ...

ps: torpil yoksa girme bile :P