arkadaşlar bugun okulda ALS (askeri lise sınavları) başvuru formu ve açıklayıcı bir kitapcık verdiler
sınıfta konuştk baya sardı asker olma fikri beni ama mülakatta filan 20 kişi gidiyormu 18 i eleniyormuş vb. bunlar beni çok korkuttu eğer bu mülakata katılmış , şu an askeri liseye giden vs. arkadaş varsa yardım etsin herşeyi bilmek istiyorum

Şimdiden Tşk.!

bi kere sınavlardan çok iyi bir puan alman gerek üzerine çevik olman gerek mesela 1 dakikada kaç mekik-şınav çekiyorsun?

sınavlarım iyi mülakata baktım istediği şeyler
400 metre koşu 85 saniyede
30 mekik 1 dk da (bu tmm)
durarak zıplama 160 cm (bu da tmm)
basket topunu dizlerinin üzerindeyken ve baş üstünden 7 m fırlatma (max 9 m atıyorum ben )

ztn dumble sağlık topu vb çalışıyorum ben sorun değil
hem ışıklar hava lisesini istiyorum Türkiyedeki tek hava lisesiymiş

xienne demiş ki:
sınavlarım iyi mülakata baktım istediği şeyler
400 metre koşu 85 saniyede
30 mekik 1 dk da (bu tmm)
durarak zıplama 160 cm (bu da tmm)
basket topunu dizlerinin üzerindeyken ve baş üstünden 7 m fırlatma (max 9 m atıyorum ben )

ztn dumble sağlık topu vb çalışıyorum ben sorun değil
hem ışıklar hava lisesini istiyorum Türkiyedeki tek hava lisesiymiş
yolun açık olsun ne diyim ama bi kere daha düşün bence

aklımda soru işaretleri var :!: sözleşme imzalıyomuşsun eğer okuldan atılırsan 30 000 Tl (sanırsam) tazminat ödemen lazım

hem neden bi daha düşüniyim ki cnm abim Öss derdin yok iş arama derdin yok

xienne demiş ki:
aklımda soru işaretleri var :!: sözleşme imzalıyomuşsun eğer okuldan atılırsan 30 000 Tl (sanırsam) tazminat ödemen lazım

hem neden bi daha düşüniyim ki cnm abim Öss derdin yok iş arama derdin yok
öss derdin yokta bak söylüyüm kafan hovarda ysa oraya dayanamazsın ordaki ortam çok disiplin gerektirir
bide oraya girdinmi sivil hayatına elveda demen gerek

evet ya kız yok :O full erkek bide disiplin fln :/ orda geçen 5 yıl tam bir eziyet olucak gibi ama sonrasını da düşünmek lazım
bide asker üniformamla çıksam dolaşsam benim memleketin çarşısında kız mı bulamam :S
sadece - leri düşünmeyelim ltfn ++++++++++

sınav yetmez tek belinde rahatsızlık vücudunda herhangi bir izin bulunması gözlerinin bozukluğu vb.. şeyler yüzünden almazlar birde mülakatlarda vücud dışında beyininide test ediolar die biliorum mesela arkandaki duvarın rengini filan sorabiliorlar

Eğer havacı olacak gözlerinin 0 olması lazım.Bi de sürekli olarak almışlar gibi konuşuyorsun o dikkatimi çekti.İlk önce havayı kazancak kadar puan alman lazım ardından koşu,mekik vs yapman yetmiyor ailenede bakıyorlar ve havaya alınıp ardından pilot olabilmen imkansıza yakın bir şey...

Kazanmak mesele değil asıl önemli mevzu kazandıktan sonra ki yapıcakları testler ve seninle yapacakları görüşmeler eğer gerçekten istediğini görürlerse alırlar ama daha deminde dediğim gibi aile bu konuda çok önemli çok araştırıyolar...

Annenin dinine bağlılığı neden - olsun ?
Disiplinle çalışırsan her istediğini yapabilirsin merak etme. O imkansız diyen arkadaşlara da bakmamanı öneririm. İmkansız diye birşeyi olmadığını bana gösteren çok olay yaşadım

Ya arkadaşım benim anlatmak istediğim öyle her ben istiyorum diye gidenin giremediği kendini çok umutlandırmaması gerektiği sonunda acı duymasını istemediğimden dolayı böyle sölüylüyorum tabi ki çok ister ve çalışırsa zaten o ışığı görüp almaları yüksek ihtimal ve ayrıca askeri liseye as veya yedek olarak seçildikten sonra evine kontrole geliyolar ve ailende en ufak bi dinci bir yan görseler bile eliyolar sistem böyle çalışıyor dinci olması çoğu zaman - değil elenme sebebi oluyor bilmem anlatabildim mi ?

AllStAr demiş ki:
Ya arkadaşım benim anlatmak istediğim öyle her ben istiyorum diye gidenin giremediği ve kendini çok umutlandırmaması gerektiği ve ayrıca askeri liseye as veya yedek olarak seçildikten sonra evine kontrole geliyolar ve ailende en ufak bi dinci bir yan görseler bile eliyolar sistem böyle çalışıyor dinci olması çoğu zaman - değil elenme sebebi oluyor bilmem anlatabildim mi ?
Kaç kez askeri sınava girdin :think:
Benim okulda arkadaşlarım geçtiler askeri liseye sınava girdiler dediklerini hiç duymadım - ki arkadaşlarımın anneleri de aynı şekilde.
Denizaltında namaz kılan subaylar var hava da dua eden pilot olsa çok mu :detective:

1 kere askeri lise sınavına girdim ve hepsini kazandım mülakat vs hepsini gördüm ve ben çevremde kazanan veya kazanamayan çoğu insanın yaşadıklarını göz önünde bulundurarak bunu söylüyorum..

Yukarı Alt