1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Arkadaslar 3 sorum var(Cevap Yokmu Yha =( )

1. Jim

Jim Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SchoolBoyZzZ
    1- güvenli modda internete baglı olarak açıp su bios denilen şeyi nasıl yüklicez? bios ne ?(Hiç Analmıyorum o yüzden ayrıntılı ve net bi anlatın olursa sevinirim)

2-elimde bi windows cdsi var %100saglammı diye nasıl deniyebilirim?

3-Format degilde windowsu nasıl tamir ederim tam loading ekranı geliyo açılırken sonra küt kapanıyo

2. Erroneous

Erroneous Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.bi kere güvenli modda internete giremessin
    bios nedir
    "Basic Input/Output System" (Temel Giriş/Çıkış Sistemi) kelimelerinin baş harflerinin birleşmesinden meydana gelen BIOS, PC’nizin çalışması için gereken temel işletim sistemi olarak özetlenebilir. Sadece okunabilir bellek (ROM) üzerine yazılmış bir yazılım olan BIOS, anakartınızın özelliklerini yönetebilmeniz/ kullanabilmeniz, diğer donanımlar arasında bir bağ kurması için görev yapar. Daha kaba bir ifadeyle, bilgisayarınız açılırken genelde “Press DEL to Enter SETUP” ifadesine hitaben DEL tuşuna basarak girdiğiniz yazılımsal bölümdür.
    neroyla kopyalamayla dene bi cd kopyalamada sorun o
    2.nero yu aç CD kopyala de eğer cd deki dosyalarda sorun varsa hata verir nero dene bi
    3.pc nin ısısı nasıl ona bak eğer dusukse bir parcadan kaynaklanıyordur diye dusunuyorum

3. Jim

Jim Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SchoolBoyZzZ
    pc ısısına nasıl bakıcam

4. MassiveAttack

MassiveAttack Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bios/cmos güncellemesi yapmak için, anakart pilinin yanında 3 pinli bir jumper bulunur.

1 - 2 - 3
    1-2 konumu normal anahtar 2-3 konumu clear cmos yani bios üzerindeki bilgiyi sil anlamındadır.

Bilgisayarın gücünü kesip (fişi çek) jumper konumu 2-3 e ayarlanır ve güç verilip (fişi tak) başlatılır ve clear cmos işlemi başlar akabinde hemen biter (max 500~kb).
    İşlem bitince jumper eski haline getirilir (1-2). Bilgisayar başlatılır ve önceden anakart üreticimizin websitesinden indirip hazırladığımız cd/disket takılır ve gerekli komutlar girilir.

Yeni nesil anakartların çoğu güncelleme işlemlerini windows üzerinden yapacak programlara sahiptir.

5. MassiveAttack

MassiveAttack Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2inci sorunu anlamadım..

3üncü sorun için "R" kurtarma konsolu komut veya arayüz şeklinde çalışır;
    Windows cd takılır ve biçimlendirmede kullanılacak grafik arayüz ve standart birtakım driverler harddiske kopyalanır. İşlem bitince (f8)kullanım sözleşmesi geçilir. İlk penceredeki çıkan "R" komutu msdos gibi bir ekran ve komut sistemini getirir. İlk pencereyi geçersek ikinci penceredeki "R" komutu biçimlendirme yapmaksızın windowsun yeniden yüklenmesine olanak tanır fakat yüklü programlar çalışmayabilir.