Edirne'de bir mağaza tarafından düzenlenen imza gününe katılan Galatasaray ve milli takımın başarılı oyuncusu Arda Turan'ı görmek isteyen taraftarlar izdihama yol açtı. Yaşanan izdiham nedeniyle Arda ile çok sayıda taraftar ezilme tehlikesi geçirdi. Mağazanın güvenlik görevlileri izdihamı bastıramayınca polisten yardım istedi. Polis eşliğinde imza töreninin yapıldığı mağazadan çıkan Arda, güçlükle aracına bindi ve hızla mağazadan uzaklaştı.

Arda Turan'ın Edirne KİPA AVM'deki Efor mağazasında düzenleyeceği imza gününe katılmak isteyen çok sayıda taraftar erken saatlerde mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturdu. AVM'nin girişine ise taraftarlar 'Baba Ocağına Hoşgeldin' afişi astılar. Arda'yı üzerine giydiği Galatasaray forması ile karşılamak isteyen ve Arda'yı göremeyeceğini düşünen 14 yaşındaki Büşra Topaçlar gözyaşlarına boğuldu. Arda'yı görememe korkusu yaşadığı için ağladığını belirten Büşra Topaçlar, "Onu çok seviyorum. Onunla bir defa fotoğraf çektirsem yeter"dedi. Ancak yaşanan izdiham ve kalabalık nedeniyle Büşra, Arda'ya ulaşamadı.

Galatasaray'ın başarılı oyuncusu Arda Turan ilk olarak anne Yüksel ve babası Adnan Turan ile birlikte memleketleri olan Edirne'nin Havsa İlçesi'ne bağlı Bakışlar köyünü ziyaret etti. Ziyaretin ardından ise Arda, Edirne KİPA Alişveriş Merkezi'ndeki Efor mağazası'nda düzenlenen imza törenine katıldı. Çok sayıda taraftar tarafından 'Aslan Arda' sloganları ile karşılanan Arda daha sonra çok sayıda güvenlik görevlisinin eşliğinde güçlükle mağazaya girdi. Mağazanın önünde toplanan yaklaşık 3 bin kişi ise izdihama yol açtı. Güvenlik görevlilerini zor anlar yaşadığı imza gününde çok sayıda taraftar Arda'yı görebilmek için birbirlerini ezdi. Yaklaşık 1 saat kendisini görmeye gelen taraftarlara imza dağıtan ve hatıra fotoğrafı çektiren Arda ter içinde kaldı.

'OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM'

Arda ile birlikte imza gününe katılan baba Adnan Turan, "Memleketimize geldik. Sağolsun burada hemşehrilerimiz Arda'ya yoğun sevgi gösterdi. Oğlumla gurur duyuyorum.Allah herkese böyle evlat nasip etsin"dedi.

Memleketine geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Arda Turan, "Gerçekten uzun zamandır gelemiyordum. İnsan memleketine geldiği zaman daha farklı karşılanıyor. İlgiden çok memnunum. Herkese yetişmekte zorluk çekiyorum. Herkese imza dağıtmak gerçekten çok zor. Elimden geldiği kadar herkese imza vermeye ve fotoğraf çektirmeye çalıştım."dedi.

'YENİ HOCA HAYIRIL OLSUN'

Burada gazetecilerin Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Frank Rijkaard hakkındaki soruları da yanıtlayan Arda Turan, "Yeni hoca hayırlı olsun Galatasaray camiasına. İnşallah Galatasaray takımına yakışır büyük başarıları imza atar."dedi. Frank Rijkaard'ın 'Arda benim Galatasaray'daki Messim olacak' diye bir açıklama yaptığının hatırlatılması üzerine Arda, "Ben Galatasaray'ın profesyonel futbolcusuyum. Bana ne görev verilirse onu yaparım. Hocamız geldi. İnşallah Galatasaray'a hayırlı olur. Galatasaray takımı her bulunduğu ortamda şampiyoluk ve hedef için uğraşır. Bunuda yapacağımızı düşünüyorum. Şampiyonluk ve UEFA kupası için uğraşacağız."dedi.

Bir gazetecinin Avrupa'dan teklif varmı? sorusuna Arda, "Bunlar tamamen benim dışımda gelişen olaylar. 2012 yılına kadar sözleşmem olduğu için bu menejerim ve kulüp arasında. Bunun muhattapı Galatasaray ve benim menejerimdir. Onlarla konuşulur. Ben gerçekten birşey bilmiyorum."dedi. Ülkesine bir insanın hizmet edebilmesinin çok güzel olduğuhu belirten Arda Turan, "Bende bunu yaptığım için gurur duyuyorum. Futbolculuk başka bir meslek. İyi olursunuz kötü olursunuz o önemli değil. Önemli olan ülkeye hizmet edebilmek. Hizmet ettiğim için mutluyum."dedi.

'DERBİDE ÇIKAN OLAYLAR'

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde Fenerbahçeli Semih Şentürk arasında yaşanan olayların milli takımdaki kampa yansıdımı sorusuna Arda, "Bizler onları unuttuk. Sahanın içinde olan sahanın içinde kalır her zaman. Tartışma yine olacaktır.Belki yarın yine olur. Ama biz birbirimizi her zaman çok seviyoruz. Berebar çok şeyler paylaşttık saha içinde ve saha dışında."dedi.

Sabri Sarıoğlu'nun paralarımızı alamıyoruz yönünde bir açıklama yaptığının hatırlatılması üzerine Arda Turan, "Galatasaraylı futbolcular hiç bir zaman para konusunda konuşmazlar. Sabri abi de konuşmaz."dedi.

'ARDA'YI POLİS KURTARDI'

Daha sonra Arda Turan, imza gününün yapıldığı mağazadan çıktı. Ancak mağaza önünde toplanan çok sayıda taraftar Arda'ya dokunmak isteyince izdiham yaşandı. İzdiham sırasında ezilme tehlikesi geçiren ve zor anlar yaşayan Arda Turan, mağazanın bulunduğu AVM'den çıkamayınca polisten yardım istendi. AVM'ye gelen polisin yardımıyla kapalı otoparktaki aracına binen Arda hızla AVM'den uzaklaştı. Çok sayıda taraftar ise Arda'nın içinde bulunduğu aracın peşinden koştu. İmza gününün ardından Arda, bir lokantada anne ve babası ile birlikte meşhur Edirne tava ciğeri yedi.Yemeğin ardından ise Arda Edirne'den ayrıldı.​

Yukarı Alt