Takımı
Galatasaray
ironEyE demiş ki:
2 gitarım var ikiside ibanez, memnun muyum ? Evet. Ama onuru kürsüye davet ediyorum tabiki. :D
@WaxWhine
aha böyle yapacan :mrgreen:

Beyler Marka söylerken yanına da kodunu yazarsanız gitarın örnek LAG F66 gibi

http://www.muzikenstrumani.com/Takamine-G-Serisi-G321-Akustik-Gitar_4614.html#0

Nasıl beyler?

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Akustik alacak olsam terciyim Yamaha olurdu. Ibanez'e para verilmez Cort ile ayni fabrikadan cikiyor ama soyle bir durum var. Gitari eline alip calman gerekli. Tinisina bakman lazim ic akustiginden cikan ses iyi mi volume guclu mu? Teller klavyeye yakin mi uzak mi? (Ne kadar yakin o kadar iyi) Yamaha akustikleri cok caldim ve ses olarak fazlasi ile guzel

Peki adminim başkanım bana Yamaha 400-450 TL arası Güzel bi yamaha gitar önerebilir misin?

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Ya su an model olarak bir sey oneremiyorum ne yazik ki. Tunelde olsaydim gider bakardim ona gore soylerdim de internetten model anlamam gitarin elimde olmasi lazim :/

koskoca EXL de gitardan anlayan güzel bi akustik gitar önerebilicek yokmu yaw :(

CosmicGate demiş ki:
koskoca EXL de gitardan anlayan güzel bi akustik gitar önerebilicek yokmu yaw :(
gitar önerilip alınacak bir alet değil o yüzden kimse şunu al demiyor :mrgreen: koskoca dediğin extraloobda toplasan 4-5 kişinin müzik bilgisi var. pahalı gitar iyi kötü gitar kötü anlamına gelmiyor maalesef bu konularda :) almışsın gitarınıda hayırlı olsun bol müzikli günler...

TanerUNER demiş ki:
CosmicGate demiş ki:
gitar önerilip alınacak bir alet değil o yüzden kimse şunu al demiyor :mrgreen: koskoca dediğin extraloobda toplasan 4-5 kişinin müzik bilgisi var. pahalı gitar iyi kötü gitar kötü anlamına gelmiyor maalesef bu konularda :) almışsın gitarınıda hayırlı olsun bol müzikli günler...
eyw tşk ederim :)

CosmicGate demiş ki:
LAG T66DC dandik mi la :(
şöyle diyelim öyle karar ver.

1. Tonu hoşuna gittiyse (0.10 veya 0.09 tel takılmıştır sıfır gitara büyük bir ihtimal tel ölçüleri büyük derecede fark ediyor tonda)
2. Perde aralığı haddinden fazla değilse ( 1 saat falan çaldıktan sonra basmakta zorlanmıyorsan iyidir aralığı görmeden bir şey diyemem buna ve ne kadar süredir çalıyorsun buda önemli yeni başlıyorsan bu adımı atla ^^ yarım saat çalsanda ağrıcaktır zorlanıcaksın )
3. Kasası gözüne hoş geldiyse (özele girer tabi bu adım :D çoğu akustik aynı tiptir ama bunun kulaklarının olduğu kısım hoşuma gitti mesela)
4. Amfi (ampli) varsa elinde burdan çıkan tonda hoşuna gittiyse

gerisi boş :) internette baktığım videolarda tonu gayet hoş bence

hazır konu gitardan açılmışken,

squier vintage strat alacağımda yeterli distortion alabilir miyim, funk rock çok seviyorum ama system of a down'da playlistimin vazgeçilmezleri arasında. bilen abiler aydınlatırsa sevineceğim ahali

Senius demiş ki:

squier vintage strat alacağımda yeterli distortion alabilir miyim, funk rock çok seviyorum ama system of a down'da playlistimin vazgeçilmezleri arasında. bilen abiler aydınlatırsa sevineceğim ahali
daha strat çalmak nasip olmadı onur çalmıştır kesin benim müzik hayatım onurdan daha az kendisi cevaplarsa bu sorunu daha iyi olur + ekliyerek setup ile birlikte istediğin soad tonlarını yakalıyabilirsin strat alıp mg10 amfi ile bunu denemek akıl işi değildir :mrgreen:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Senius demiş ki:

Strat ile SOAD calinir mi emin degilim. MetalMuff pedal bagladim evde bakalim distortion ne kadar sertlesebilir diye ki VX-4V gitarimda bu pedali kullandigimda heavy metal sololarina cuk oturuyordu ses, acikcasi sertlik fazla yok. Stratlar zaten blues gitaridir sert degil soft ama nameleri bol sololar verir. Tatli bir gitardir yani :!!&%&! SOAD yanlis hatirlamiyorsam sert giren bir grup bazi parcalar disinda. Yani farkli gitarlara yonelmeni oneririm soad icin. Tabi ki calarsin ama ton cok fark eder kulak rahatsiz olur
TanerUNER demiş ki:
Senius demiş ki:

daha strat çalmak nasip olmadı onur çalmıştır kesin benim müzik hayatım onurdan daha az kendisi cevaplarsa bu sorunu daha iyi olur + ekliyerek setup ile birlikte istediğin soad tonlarını yakalıyabilirsin strat alıp mg10 amfi ile bunu denemek akıl işi değildir :mrgreen:
Strat denemelisin cidden harika bir ses veriyor :D

Yukarı Alt