1. Reklam


  1. joysro
   visro
   debit
   maxsro
   sw

Aral Rekabet Kurumuna Savunmasını Yapacak


 1. Chorus

  Chorus   Admin rank8

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  341.708
  Beğenilen Mesajlar:
  211
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Steam'in TL'ye geçmesinden sonra bir kaç günlüğüne müthiş ucuz fiyatlardan oyunlar satın alabilmiştik.Daha sonra bu firmalar normal fiyatından (*normal fiyat = dolar fiyatı) ucuz olan oyunların fiyatlarını esrarengiz bir şekilde topluca normal halinin bile 2 katına çıkarttılar. Haliyle büyük bir yaygara koptuktan sonra firmalar açıklama yapıp , yerel satıcılarla aynı fiyatlara çektik demişlerdi.

  Bu açıklamadan sonra haliyle gözler Aral'a çevrildi ve rekabet kurumuna şikayetlere başlandı. Tabi asıl neden bu değil aral , teknosa , d&r , bimeks , gold , vatan gibi şirketlerin aralarında fiyatları aşağıya çekmemek için gizli anlaşmalar yaptığı söyleniyor. Böyle bir anlaşma da haliyle rekabet ortamını baltalayıp vatandaşlara zarar vereceği için yasak.

  Neredeyse 1 yıl önce başlayan bu soruşturmanın ilk ayağı yani davalı tarafın savunma yapacağı ayak 6 Eylül 2016 tarihine alındı. Aral , teknosa , d&r , bimeks , gold , vatan bilgisayar ve nedendir bilinmez Vestel , Philiphs ,LG gibi şirketlerde yine savunma yapacaklar.

  Bakalım sonuç olarak neler çıkacak...  1yil.png
   
 2. sytgkdmr

  sytgkdmr Old School olduser rank8

  Kayıt:
  9 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Pendik/İST.
  ooo hadi bakalım :beer: