Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Turkcell Süper Lig'de Ankaraspor'u 2-0 mağlup ettikleri mücadelede ilk 15-20 dakika haricinde etkili olan tarafın kendileri olduğunu söyledi.

İspanyol çalıştırıcı, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, Ankaraspor'un kendileri için karmaşık bir takım olduğunu kaydederek, ''İlk 15-20 dakikalık oyun dilimini saymazsak geri kalan sürede de biz daha etkiliydik. Topa sahip olan, isteyen, fırsatları bulan, yakalayan takım bizdik. Rakip biraz karmaşık bir takımdı. Kontratağa iyi çıkan, gerektiğinde pasları iyi yapan bir takım. Bunun da önlemini zaten almıştık'' dedi.

Galatasaray ve Ankaraspor karşılaşmalarında iyi pas yaptıklarını belirten Aragones, ''Pas konusuna ağırlık verdiğimiz çalışmaların meyvelerini alıyoruz. Galatasaray maçında da duran toptan gol attık, bu maçta da iki duran toptan gol geldi. Zaten dünya futboluna baktığımız zaman gollerin yüzde 60-70'i duran toptan geliyor'' şeklinde konuştu.

İspanyol teknik adam bu sözlerinin ardından tercümanının çevirisi bitince tercümanına ''Ben o kadar fazla şey söylemedim ki'' dedi.

KOCAMAN: DURAN TOPLARIN SORUN OLACAĞINI TAHMİN EDİYORDUK

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe karşısında kendi seviyelerini göz önüne aldıklarında kolay sayılabilecek bir golle geriye düştüklerini, son 20 dakikada toparlandıklarını, ancak gol atamadıkları için maça ortak olamadıklarını kaydetti.

Kocaman, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ''Bu seviye için kolay sayılabilecek bir golle geriye düştük. Oyunda son 25 dakikaya kadar acemilik çektik. Gerçek oyunumuzu klasımızı sahaya yansıtamadık. Özellikle maç öncesi duran topların problem teşkil edeceğini tahmin ediyorduk. Ancak yüksek topları bekliyorduk. Yerden organizasyonla bir gol geldi. Bu golden sonra ritmimiz bozuldu. Fenerbahçe yüksek moralle oynamaya başladı. Sonuçta rakibimiz Fenerbahçe ve İstanbul deplasmanı. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Golden sonra sıkıntı çektik. Son 20 dakika biraz toparlandık. Bizi oyuna ortak edecek şey goldü, golü bulamayınca skora razı olduk. Önümüzdeki hafta Galatasaray maçını düşünmekten başka bir şeyimiz yok'' dedi.

''FENERBAHÇELİYİM AMA PROFESYONEL DÜNYA BAŞKA DÜNYA''

Aykut Kocaman, Fenerbahçeli taraftarların kendisine sevgi gösterilerinde bulunduğu hatırlatması üzerine, ''Ben Fenerbahçeliyim. Söyleyecek bir şey yok. Bu profesyonelliğin dışındaki bir durum. Bunu da her zaman her yerde söylüyorum. Ama profesyonel dünya başka bir dünya'' dedi.

Aykut Kocaman isminin hep Fenerbahçe ile anıldığı ifade edilerek gelecekle ilgili yöneltilen bir soruya da, ''Bunu çeşitli röportajlarımda yanıtladım. Antrenörlük uzun soluklu bir iş. Bunu yapabildiğiniz zaman iki kriter devreye giriyor. İyi bir teknik direktör olursanız, bu kez Fenerbahçe ya da diğer takımların kriterleri devreye girer. Anadolu takımlarında forma giyen bütün oyuncuların isteği Fenerbahçe formasını giymek. Yapabileceklerinizin karşılığını görebileceğiniz yerler buralar'' yanıtını verdi.

''REZERVLERİMİ BİRİKTİRİYORUM''

Maçın ilk dakikalarındaki bir pozisyonun penaltı olma ihtimali ve hakem kararlarıyla ilgili bir soruya da Kocaman, ''Hakemlerle ilgili 1. maçtan beri konuşmuyorum. Ancak bu yıl bir düzelme var, ama kırılmalar da var. Hatalar mesleki olduğu sürece problem değil. Yeter ki insani hatalar olsun. Rezervlerimi biriktiriyorum. İlerde kullanmak da istemiyorum açıkçası. Antrenörlüğe başladığım sürece bildiğim yolda yapabildiğim kadar gitmeye çalışıyorum'' yanıtını verdi.​

Aragones: İyi pas yapmaya başladık

-Yakında şut çekmek, top sürmek, markaj..

olacak olacak yavaş yavaş..

Yukarı Alt