Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

F.Bahçe'yi çok seviyorum"

2005-06 sezonunda Juventus'tan Fenerbahçemize transfer olan ve gösterdiği performans ile sarı lacivertli taraftarlarımızın gönlünde taht kuran Stephen Appiah, artık sarı lacivertli formadan uzak.

Geçen sezon yakalandığı damar tıkanıklığı hastalığı sebebiyle yaklaşık 7 aydır futboldan uzak kalan Ganalı futbolcu, bu süreç içerisinde yaşanan olayların ardından sarı lacivertli takımımızdan kopmuştu. Şu anda serbest oyuncu stasünde bulunan Ganalı yıldız, geçtiğimiz günlerde özel işleri için günübirlik İstanbul'a geldi. İstanbul'da sadece DHA'nın görüntülediği Ganalı yıldız, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

"ARTIK İYİLEŞTİM"

Özellikle yönetimimize oldukça kırgın olan Ganalı futbolcu, herşeye rağmen Fenerbahçemizi çok sevdiğini söyledi. Hastalığının tam olarak iyileştiğini belirten 28 yaşındaki futbolcu, hayatta ollduğu için de tanrıya şükrediyor. Appiah, "İtalya'da çalışmalarım sürüyor. Artık rahatsızlığım geride kaldı. Damar tıkanıklığı sorunu artık yok. Şu anda her şey çok iyi. Topla çalışmalara da başladım. Oldukça yoğun bir tempo ile çalıştım" dedi.

"TARAFTARLAR İÇİN İTALYA'DAN DÖNÜP YİNE TÜRKİYE'DE OYNARIM, AMA YÖNETİM İÇİN BİLEMİYORUM"

Appiah, damar tıkanıklığı ve hastalağı ile ilgili süreci ve sarı lacivertli kulübümüze tekrar dönüp dönmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu. Ganalı futbolcu şöyle konuştu:

"Ocak ayında sayın Murat Özaydınlı ve Ali Yıldırım ile Brescia'daki testler ile ilgili konuştuk. Testler olumlu çıktı. Test sonuçları sonrasında bana Afrika Kupası'na git ve izle, döndükten sonra İtalya'ya git ve tedavini sürdür dediler. Ben de 'tamam' dedim. Daha sonra benim yerime oyuncu transfer ettiler. Ben hiçbir kağıt imzalamadım. Çünkü ben Ocak ayından bu yana sakattım. Yöneticiler bana oynamam için birçok kez yalvardı. 'Sana şampiyonluk yolunda ihtiyacımız var' dediler ve iğneler ile oynadım. Daha sonra ağrılarım gittikçe arttı. Yürüyemiyor, uyuyamıyordum, çünkü acı çekiyordum. Acılar içindeydim. Bana profesyonelce davranmaları gerekiyordu. Eğer bana profesyonelce yaklaşsalardı, ben de her türlü kolaylığı sağlardım. Daha sonra haberim olmadan benim kontratımı dondurdular. Kontratımın dondurdulduğunu internet siteleri ve haber kanallarından öğrendim. Bana önce Afrika Kupası'na, daha sonra da İtalya'ya gidip tedavi olmam için izin verdiler, ama daha sonra FIFA'ya gidip, 'Şu an Türkiye'de değil, kendisinden haber alamıyoruz, telefonları kapalı ulaşamıyoruz' dediler. Bu kesinlikle doğru değil. Ben Türkiye'den birçok arkadaşım ile görüşüp konuştum. Nasıl böyle bir şey söyleyebilirler anlamıyorum. Şu an gerçekten tam olarak nerede oynayacağımı bilmiyorum. Taraftarlar için İtalya'dan dönüp yine Türkiye'de oynarım, ama yönetim için bilemiyorum. Fenerbahçe'ye geri dönüş için söyleyecek çok fazla bir şeyim yok. Eğer böyle bir şeyi isteselerdi, yönetim bunu daha önceden yapardı. Şubat ayından bu yana beni kimse aramadı. Hayatta olup olmadığım ile ilgili bilgileri yoktu. Şu an benim için önemli olan, tekrar futbola dönmem ve iyileşmem."

"GALATASARAY MAÇI ÖNCESİ RAHATSIZLANDIM"

Appiah, ilk olarak bir Galatasaray maçı öncesi rahatsızlandığını ifade ederek, "Hatırladığım kadarıyla Şubat ayıydı. Galatasaray maçı öncesi antreman yapıyorduk. Antremandan sonra odama gittim. Ama o gece uyuyamadım. Daha sonra kalktım ve bana bir şeyler oldu dedim. Bacağım acıyordu. Çok acı çekiyordum. Hastaneye gitmek istediğimi söyledim. Doktor bana derhal antremanları bırakmam gerektiğini, 6 ya da 7 ay futbol oynayamayacağımı söyledi. Şok oldum. Siz neden bahsediyorsunuz dedim. Önümüzde Afrika Kupası var, orada oynamak istediğimi ifade ettim. O da bana 'Hayır, risk alamazsın' dediği zaman tedavi süreci de başlamış oldu. İlaçlar ve tedavilerin ardından şu an iyiyim. Çık oyna derseniz çıkıp oynarım, ama 90 dakika değil, 50 ya da 60 dakika" diye konuştu.

"KALBİ KIRIK BİR SEVGİLİ GİBİYİM"

Fenerbahçemizden ayrılış şekli sebebiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayan başarılı orta saha oyuncusu, kendisini kalbi kırık bir sevgiliye benzetti. Appiah, "Kalbi kırık bir bir sevgili gibiyim. Çünkü Fenerbahçe'ye sevgimi gösterdim. Gerçekten çok fazla hayal kırıklığına uğradım. Şu an kırık bir kalbim var. Ben takıma ve Fenerbahçe'ye olan sevgimi gösterdim. Eğer benim yerimde başka bir futbolcu olsaydı, belki de futbol hayatı bitmişti. Hatta ölmüştü. Gerçekten bu sakatlığı atalabilmek için güçlü olmak gerekiyor. Şu an ölü biri olabilirdim. Allah beni seviyor ve şu an yaşıyorum. Benim başıma gelen hastalık 50 kişinin başına gelse sadece 2 yada 3 kişi kurtulabilir. Halen yaşıyorum, önemli olan bu" ifadelerini kullandı.

"ŞU AN SERBEST BİR OYUNCUYUM, BELKİ BRESCİA'YA GİDEBİLİRİM"

Şu an serbest bir oyuncu olduğunu söyleyen Stephen Appiah, "Bana kontratımın sona erdiğini söylediler. Serbest bir oyuncuyum. Şu an resmi olarak FIFA'nın kararını bekliyorum. Teklifler var, ama acele etmek istemiyorum. Kendim için en doğru kararı vereceğim. Belki Brescia olabilir. Şu an sağlığım yerinde, tam olarak iyileştim. Acele etmiyorum ve bunun için mutluyum. Ben bir futbolcuyum ve bir futbolcu için önemli olan oynamak. Nerede oynadığınızın önemi yok. Dubai, Gana, Burkina Faso. Önemli olan bir takıma gtitiğinizde o takımın formasına duyduğunuz saygıdır. Şu an için herhangi bir seçimim yok" şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE TARAFTARININ DESTEĞİ İLE AYAKTAYIM"

Fenerbahçemizden ayrılan Ganalı yıldız sarı lacivertli taraftarlarımıza minnettar olduğunu ve onların verdiği destek ile ayakta durduğunu söyledi. "Burada taraftarı ne kadar özlediğimi de söylemek istiyorum. İnternet siteme gelen mesajlara inanamazsınız. Binlerce mesaj geldi. 'Seni seviyoruz ve dönmeni istiyoruz' diyorlar. Bu benim moralimi oldukça yükseltti. Bana güç verdi. Fenerbahçe taraftarını çok seviyorum" şeklinde konuştu.

"MALDONADO İLE KIYASLANMAM YANLIŞ"

Ganalı yıldız, kendisi yerine transfer edilen Claudio Maldonado içinse, "Hiçbir zaman bir oyuncunun stilini değişitiremezsiniz. O farklı, ben farklıyım. O defansif, ben ise hücuma yönelik bir oyuncuyum. Böyle bir kıyaslama doğru değil. Kimse onu bu yüzden yargılamasın" dedi.

"CHELSEA MAÇINDA TRİBÜNDEYDİM"

Appiah, Fenerbahçemizin Chelsea ile oynadağı Şampiyonlar Ligi rövanş maçını izlediğini belirterek, "Londra'daki Chelsea maçını tribünden izledim. O an orada olmak isterdim. Takımımı o kadar seviyorum ki, biletimi aldım ve tribüne gidip takımı destekledim. Sadece Mateja, Colin ve Kemal ile konuştum. Gerçekten iyi oynamışlardı. Şansları iyi olsaydı, o turu geçebilirlerdi. Ama takım arkadaşlarımı çeyrek final başarısından dolayı tebrik etmek istiyorum" dedi.

"AURELİO'NUN GİDİŞİ FENERBAHÇE'YE GÜÇ KAYBETTİRDİ, ZİCO'NUN GÖNDERİLMESİNE DE ŞAŞIRDIM"

Appiah, sarı lacivertli takımımızın Aurelio'nun gidişi ile büyük güç kaybettiğini, Zico'nun gönderilmesine ise şaşırdığını belirterek, şöyle konuştu:

"Aurelio'yu kaybettiler. İnanılmaz bir oyuncu, çok özellikli. Fenerbahçe için büyük kayıp. Zico'nun ayrıldığını duyunca çok şaşırdım. Süper Lig ve Süper Kupa'yı aldı. En önemlisi takım Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldi. Bence başarılıydı. Kezman'ın ise oynamasını istiyorum. İyi ve karakterli bir oyuncu. Takımda şu anda 3 forvet var. Karar Aragones'in."

"DENİZLİSPOR MAÇINI DÜŞÜNDÜKÇE TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR"

Ganalı yıldız son olarak, sarı lacivertli takımımızdaki ilk sezonunu unutamadığını, ancak Denizli'deki son maçta kaçan şampiyonluk aklına gelince tüylerinin diken diken olduğunu söyledi. Appiah, "İlk sezon benim için gerçekten inanılmazdı. Buradaki atmosfer her şey mükemmeldi. En kötü hatıram ise, Denizlispor maçında kaybettiğimiz şampiyonluktu. Aklıma gelince halen üzülüyorum. Tüylerim diken diken oluyor" dedi.

Öte yandan daha önce kilo aldığı yolunda haberler çıkan Stephen Appiah'ın eski fiziğinden hiçbir şey kaybetmediği dikkat çekti.

Bir Galatasaraylı olarak o sezon un son maçı 16 dk uzatma höh...

o 16 dakika 16 yılmış gibi geldi..o sezonun dvd si var bende Galatasaray Dergisi vermişti..

o an kalbim çok pis atıyordu kalp den de gidebilirdim :P

Yukarı Alt