1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Antalyada'Ki Büyük Yangın :(

1. X-Hacker

X-Hacker Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilsiayar Tamir bakım!
    ANTALYA'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

[​IMG] :|

Antalya'nın Manavgat İlçesinde Etkili Olan Yangın Kontrol Altına Alındı. Dumanların Çıktığı Bölgelerde Soğutma Çalışmaları Sürerken, Takviye Ekipler Geri Gönderilmeye Başlandı.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde perşembe başlayan, Manavgat ve Serik ilçelerine bağlı Karabük, Akbaş, Karataş, Bucak, Sarıabalı, Deniztepesi, Sağırin, Çardak, Karabucak, Kızılcadağ köyleri ile buralara bağlı bazı mahallelerde etkili olan yangın kontrol altına alındı. Dumanların çıktığı bölgelerde soğutma çalışmaları sürerken, takviye olarak çağrılan bazı illerin ekipleri geri gönderilmeye başlandı.
    Antalya'da 5 gündür süren yangının tamamen söndürülmesi ile birlikte yüzler gülmeye başladı. Yangınla mücadele eden ekipler, soğutma çalışmalarına geçerek rahat bir nefes alırken, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci yardımcıları ile birlikte değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıdan çıkan Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu, gelinen son nokta ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuşlu, soğutma çalışmalarına başlanması ile birlikte takviye olarak çağrılan ekiplerin bir kısmının geri gönderildiğini açıkladı. Kütahya, İzmir, Uşak ve Denizli ekiplerinin geri gönderildiğini belirten Mustafa Kurtulmuşlu, ayrıca yangına müdahale eden helikopter sayısının sabahtan itibaren 7'den 2'ye düşürüleceğini ifade etti. Ayrıca uçakların sayısının da azaltılacağını vurgulayan Kurtulmuşlu, "Soğutma çalışmalarının hızına göre takviye ekipleri illerine geri göndereceğiz. Çünkü yangın riski her yerde var." diye konuştu

http://fotogaleri.haberler.com/yangin-koyleri-sardi-iste-dehsetin-fotograflari/

2. Lagroad

Lagroad Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bendeantalyadan ama merkez eet çok kötü bi yangın

3. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Gerçekten çok büyük bir yangındı yaf. 7 ila 9 bin hektar arası bir alan kül olmuş. Yanan ormanlık alan ise 4 bin hektar civarları. Lakin bakanlık çabuk toparlanırız dedi. Zaten orada yeni ağaçlandırma yapılmış. Çabuk dediğide bi 20-30 yıl^^

4. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    önce bizim burası yandı,sonra Manavgat...
    Kasıtlı yapılmış gibi, Antalya turizmini baltalamak, betonlaşmayı teşvik etmek için yapılmış gibi duruyor.
    Önce Patara yandı,sonra Manavgat :cry:

5. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    ,Hacım yanlış hatırlamıyorsam sende zarar gördün galiba önce ki yangında :| :|

6. SilenTT

SilenTT Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sanada geçmiş olsun
    bu yangınlar dünyanın ve insan ırkının hayatını biraz daha kıslatıyor... :( :cry:
    Olayı yaşayanlara büyük geçmiş olsun

7. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    maalesef, zeytinliğin bir kısmı yandı. Dayımın ve oğlunun evi kül oldu içindeki eşyaları ile birlikte. :(
    arada ben de yanıyodum,zeytinliği söndüreceğim derken.Ama şükür kurtardık, çoğu kısmını.

8. X-Hacker

X-Hacker Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilsiayar Tamir bakım!
    6 GÜN daha yeni kontrol altına aldırlar :(

9. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    Çam ormanı yanarken kontrol altına alamazsın kolay kolay. Kozalaklar 100-200 m ileri fırlar. Düştüğü yer yanmaya başlar. Mermi gibidir açılmamış çam kozalağı.

10. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Balıkesir - Dursunbey yangınında görmüştüm ilk defa bende. Gerçekten şok oldum. Kozolaklar mermi gibi fırlıyor gerçekten. Canımı zor kurtardım allahtan bana falan gelmedi. Dursunbey//Kepsut yangınıda Tr tarihinde en büyük yangınlardan.

11. SilenTT

SilenTT Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bende ormana yakın yaşıyorum allah korusun bir yangında tahliye çok zor olur dağın eteklerinde çok fazla kçak yapı var...
    ama nasıl oluyorsa bu kaçak yapıların suyu-elektirği-doğalgazı var :S yangında bu doğalgazları ne olacağını düşünmek istemiyorum... inşallah başımıza böyle birşey gelmez
    (Bursa Uludağ dan bahsediyorum)

12. 4eweRSro

4eweRSro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum Aynı Anda 4 Yerde Cıkması Biraz İmkansız.
    Bu Arada Geçmiş Olsun.