Fransız oyuncu, bu sene Premier Lig’de daha iddialı olabileceklerini düşünüyor.

Chelsea santrforu Nicolas Anelka, Manchester United’ın bu sezon daha zayıf olduğunu ve şampiyonlukta kendilerinin daha şanslı olduğunu belirtti.

Cristiano Ronaldo’yu Real Madrid’e gönderen Kırmızı Şeytanlar, Carloz Tevez’i de ellerinden kaçırmışlardı.

Bu sene yine United ile zorlu bir şampiyonluk yarışına gireceklerini düşünen Anelka, geçen seneye göre daha avantajlı olduklarını da sözlerine ekledi.

The Daily Telegraph’a demeç veren Fransız golcü, “Manchester United’ın geçen seneki kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Ronaldo ve Tevez’i kaybettiler. Bunun bize şampiyonluk yolunda büyük avantaj sağlayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Eski Fenerbahçeli futbolcu, “Tabii ki hâlâ güçlü bir kadroları var ve Sir Alex Ferguson bu işi iyi bilen, tecrübeli bir menajer. Ama bu sezon biz daha güçlüyüz ve şampiyonlukta daha çok şansımız var” dedi.

Bu sezon yine ilk onbirde düzenli olarak yer almayı umut ettiğini belirten Anelka, Didier Drogba ile iyi bir ikili olduklarını söyledi ve “Sanıyorum ki İngiltere’deki en iyi forvet ikilisi biziz, çünkü birlikte oynadığımızda çok güçlü oluyoruz. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. O benim gol atmamı istiyor; ben de onun gol atmasını istiyorum. Sonuçta bizim için takımın gol atması önemli, bu yüzden de başarılı olduğumuzu düşünüyorum” diye ekledi.

Yukarı Alt