1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Anca BayraK Asın Siz !

1. SansarSalvo

SansarSalvo Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci xD
    Anca Bayrak Asın Siz!

Yazıda bahsi geçen kişi, kurum ve karakterler tamamen hayal ürünüdür!(?)

Geçtiğimiz gün 15 “kelle” şehit oldu. Neden “kelle” dediğimi yazının devamında açıklayacağım.

Ama önce sizden sağa sola bayrak asmaya biraz ara verip düşünmenizi istiyorum.

Bir ordu düşünün… Bu ordu dünyanın altıncı, Avrupa’nın da en büyük ordusu olsun. Böyle bir ordu nasıl olurda sayıları birkaç bini geçmeyen teröristleri yok edemez? Hem de en fazla 500 km. bir alanda. Böyle bir orduya başına gelebilecek muhtemel savaş senaryolarında nasıl güvenebiliriz?

Böyle bir şeyin olması imkansız değil mi? Ama gördüğünüz gibi hala yok edilemiyor. Şeytan insanın aklına bin bir tane soru getiriyor.

Benim aklıma gelmeyen şeytanın aklına gelen sorular şöyle?

- Acaba ordu PKK’nın bitmesini istemiyor mu?

- PKK’nın varlığı sayesinde ordu, “bu ülkede PKK var bana muhtaçsın” diyerek ülke yönetiminde söz sahibi olmak mı istiyor?

- Güneydoğu’da terör için sağlanan istihbarat bütçesinin, Milli eğitime ayrılan bütçenden çok fazla olduğu aşikar. Bu kadar bütçe harcanmasına rağmen neden bir işe yaramıyor? Yoksa bu bütçe başka bir şey için mi harcanıyor?

- Ordu her fırsat bulduğunda büyük tehlike var diyerek siyasi rejimle uğraşacağına neden daha büyük tehlike ve asıl işi olan terörle mücadelede gerçek gücünü göstermiyor?

Durun! Daha yazım bitmedi, hemen bayrak asma işinize geri dönmeyin…

Şimdi en başa dönelim… Tarih 1 Mart 2003 Kuzey Irak Tezkeresi.

Amerika Irak’a girecek ve Türkiye de Kuzey Irak’a girerek Kerkük ve tüm o bölgenin güvenliğini sağlayacak. Yasa meclise getirildi, muhalefet ve ordunun büyük baskısı ve karşı çıkmaları yüzünden yasa reddedildi…

Yıl 2007 Muhalefet ve ordu Kuzey Irak’a neden hala girilmiyor diye yaygaralar çıkartıyor.

Zamanında girilmeyen Kuzey Irak’ın kontrolü şimdi Kürtlerde Türkmenler ise yerlerinden yurtlarından ediliyor.

Amerika Irak’ı işgal ettiğinde hiç kimsenin aklına gelmedi mi teröristlerin Kuzey Irak’tan ülkemize sızacakları? Hiç kimse düşünmedi mi tehlike var sınırlarımızı koruyalım diye? Düşünmedilerse bile o meşhur istihbarat bütçesi ne işe yarıyor? Yoksa bu teröristler yerden bitiyor da bizim mi haberimiz yok?

325 bin Amerikan silahının sadece 100 bin tanesi kayıtlı. Diğerlerinin durumu ise sözde meçhul! Amerika en büyük lojistiğini hangi ülke üzerinden sağlıyor?

- TÜRKİYE…

Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Teröristlerin eline geçtiği resmi olarak kanıtlanan silahların hepsi bizim ülkemizden geçiyor! Daha açık olarak yazayım, teröristlere silah bizim iznimizle gidiyor. Hala anlamadıysanız haddimi aşarak yazayım, 15 askerimizi şehit eden silahların teröristlerin eline geçmesini biz sağladık! İşte bu yüzden, göz göre göre askerlerimiz şehit olduğu için bizim gözümüzde olmasa bile belli ki başkalarının gözünde o askerlerimize “Kelle” gözü ile bakılıyor demektir!

Peki, bundan sonra ne olacak?

Zamanında legal olarak girmediğimiz Kuzey Irak’a şimdi illegal gireceğiz ve işgalci olarak tanımlanıp bir çok ülkenin yaptırımları ile karşılaşacağız. Küçücük bölgede düştüğümüz pusulara çok daha geniş bölgelerde daha rahat düşme tehlikesi yaşayacağız.

Bağıra çağıra, yedi cihana duyurarak gireceğimiz Kuzey Irak’taki teröristlerin bunları duymamış olmasını ümit edip, kamplarda bizim onları vurmamızı beklemelerini ümit edeceğiz.

Tüm bunların, bizim çabucak galeyana gelen halkımızın damarına basıp, Kuzey Irak’a girmemiz, sosyo-ekonomik durumumuzun bozulması ve gelişmemizin önünü kesmek için kasıtlı olarak yapıldığını çok zaman sonra anlayacağız.

Şimdi buyurun vicdanınız el veriyorsa tüm bunların hesabını sormak, bu soruları dillendirmek yerine sağa sola gördüğünüz her yere bayrak asmaya devam edin! Umarım işe yarar...

Vaktinizi aldım…

http://www.zekirdek.com/index.php?modul ... ew&id=1781

bu yazıyı adam bu burdan aldım bende bunu benimde garibime gitti görünce sizlerin yorumunu almak istedim

2. FaTaL€RRoR

FaTaL€RRoR Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Thief
    Vallahi ne diyim şimdi. Yazı her nekadar iğneleyici olsa da Doğruluk payı çok fazla...
    Kim bilir ne oyunlar dönüyor .... Confused detective

3. fatihhan46

fatihhan46 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım yazında öncelikle belirteyim ki siyasi sempati görüyorum-
    -ordunun dünyadaki büyüklüğünden bahsetmişsin ama yanında iğnelemişsinde
    tüm dünyanın önde gelen güçlerinin türkiyede ordunun ektisini azaltmaya çalışması aşikar iken sen bir vatandaş olarak bunların hesabına yağ sürmemelisin
    -NOT: son yayınlanan (2 gün önce) avrupa birliği genişleme raporlarına göre hala türkiyede ordu siyasi baskı oluşturuluyor die bahsediliyor yanı bundan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar...

Bu ülkede avrupalılar istedikleri gibi at koşturup bunun adınada sizi avrupalılaştırmaya çalışıyoruz yalanını açıkca söyleyemiyorlar veya uygulayamıyorlarsa bunun sebebi belkide bu ülke içerisinde kalan son direnci yıkamadıklarındandır.....

4. emreblt

emreblt Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaw birader ne sacmalamıssın sen ole ???

orduya bok atmayı bırakın artık.. !!!
    ordunun eliini kolunu baglayan bu hukumet..
    bu hukumet kı tam bı amerkıan kopegı..

ve size bekir coskunun bı kose yazısından ornek veriorm..

Dış politikanın içi...

BEN hiç böyle "dış politika" görmemiştim.

Diyelim ki Ermeni meselesi yüzünden Amerika'ya kızan Türkiye büyükelçisini geri çekti.

Ama davul-zurna ile Başbakan gidiyor...

(Belki kamuoyu "gitme" kampanyası başlatabilir. Ancak ben bilirim; kimse arkadaşı tutamaz.)

(........)

Kuzey Irak'a girmek için "tezkere"yi TBMM'ye sevk eden iktidarın en çok verdiği mesaj ne:

"Tezkere gireceğiz anlamına gelmez..."

Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek daha tezkereyi açıklarken "İnşallah kullanmayız" dedi.

Öbürleri pekiştirdiler:

"Tezkere gireceğiz demek değil..."

"Gireceğiz diye bir şey yok..."

"Girmesek de olur..."

Yazımın tam burasında Başbakan'ın dün Meclis grubunda yaptığı konuşma geldi Anadolu Ajansı'ndan, yine aynı şey:

"Meclis'ten tezkerenin geçmesi hemen bir operasyon yapılacağı anlamına gelmez..."

O zaman demek ki bu tezkere "girmemek" için lazım.

*

Herhalde anlıyorsunuzdur:

PKK terörüne karşı bir şey yapmak istiyorlar istemesine, ama yapamıyorlar.

Onlar da yapıyormuş gibi yapmayı deniyorlar.

O zaman işte böyle oluyor.

(........)

Hepimiz biliyoruz ki "BOP" ve onun vazgeçilmez parçası "Ilımlı İslam" ABD'nin bir projesidir ve bu arkadaşlar bu projenin gönüllü ilk uygulayıcılarıdır.

Kısacası bu iktidarın dayanağıdır ABD.

Ve iktidarını ABD'ye borçlu olup da ABD'ye dayanarak ayakta duranlar, asla ABD'nin istemi dışında davranamazlar.

Bu yüzden; "operasyon yapmak için tezkere" kısmı, çocuklarının tabutuna sarılıp ağlayan toplumu biraz olsun avutmak için... "Bu operasyon yapacağız anlamına gelmez" kısmı ise ABD içindir...

İşte tüm olanların en kısa anlatımıdır:

Yapıyormuş gibi yapmak...

İzledikleriniz ise dış politikanın içidir.

Ne yapacaksınız...

şimdi bence bi daha dusunun ne warsa yoksa bu hukumette ki bu hukumete de oy werenler bızleriz..

orduya da bok atmayı bırakın artık..

5. FaTaL€RRoR

FaTaL€RRoR Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Thief

6. Saian S.S

Saian S.S   gamer olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İşçi
    Şuan ülkenin başındakiler tam siyasetci olsaydı bunlar olmazdı halkın ne kadar afedersiniz ama geri olduğu gözüküyor ki ülkenin başındakiler tam bir şeriatcidir...iran ve arap ülkelerine benzetmeye çalışıyorlar burayıda...birde orduya bo. atmayın...şuan devletin başındakiler amerikanın köpeği olmuşlar amerikadan izin almadan giremiyorlar şuraya

7. SansarSalvo

SansarSalvo Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci xD
  8. Ronin

Ronin Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarım
    Bizim Ordumuz hiç bir ülkede yok.. Bordo berelileri anlatmama gerek yok sanırım. Başka ülkeler gibi her askere 1000 küsür maaş verip ordumuza katmıyoruz. Tamamaen vatani görev ve namus borcu olarak gidiliyor yerine getiriliyor geliniyor veya gelinmiyor...

Bizim ordumuz kolpalardan değil, BOZKURTLARDAN oluşuyor....

9. Morwena

Morwena Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrikler abi Çok güzel anlatmışsın . Wink

10. Dampyre

Dampyre Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ordunun otoritesinin azalmasını avrupalılar istiyor neden acaba bi düşün Wink

11. dR.NooB

dR.NooB Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise ögrencisi...
    Eeet tamamen katılıyorum ve bunun en büyük örneği AB'nin TSK nın disiplinsizliğini bozmak için yaptıkları..

Yok askerlik şart olmasın ...
    Yok Askerlerin saçlarında sakalına karışılmasın
    Yok bilmem ne..

Bunların hepsini ordumuzun disiplininden ve gücünden korktukları için yapıyorlar...

Ayrıca Ordunun elini kolunu hükümet bağladı diyosunuz .. peki iktidarda başka parti olsa , Iraka girin dese çok mu rahatlıcaksınız.. Kim olursa olsun bu emri veremez ! Bnlar şuan ki iktidarı destelediğimden değil.. Şuan Türkiyedeki hiç bi siyasi parti iş görmez.. ve Hiç birini desteklemiyorum... dtp adında pkk lılardan kuruşmuş bir siyasi partiye devletten maaş veriliyorsa ben yaşadığım bu ülkenin TÜRKİYE olduğundan şüphe ederim.. Polisi öldüren ve Dağlarda Mehmetçiğe kurşun skan o.r..p...... bi karıyı meclise nasıl sokarlar ?
    SADECE ŞUAN Kİ DEİL DİER DÖNEMLERDEDE BİRÇOK GİZLİ ANLAŞMALAR YAPIŞDI VE BUNLARA UYULMAK ZORUNDA BU YÜZDEN BU KADAR BEKLENİYOR...

Ayrıca şunu söyliyim biz Somali ordusu değiliz ... !!! 1 şehit verir 1000 köpek öldürürz !

12. The_Crims

The_Crims Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    +1907