1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Anakart ve ram hakkında bir soru

1. boolartxe

boolartxe Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yeniden bi pc toplatıcamda şöyle birşeyi merak ettim.

ben anakart alıcam .1333Mhz e kadar normal destekliyomuş 1600 den 2133 e kadar mhz destekliyo ama overclock olarak destekliyomuş.alttaki linkteki anakartı alıcam.
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-880gm-e41-880gm-e41-am3-amd-880gsb710-ddr3-2133-%28o.c.%29-vga&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=50119

yanındada 2000mhz lik kingston ram alıcam ama bu rami kullanmak için bi ayar yapılıyomuş 2000mhz hızında kullanmak için.nasıl yapıldığını bilen varsa veya iyi ve kötü yanları var mıdır bunu söylerseniz yeterli yoksa 1333mhz lik alıcam rami.

2. S4YKLO

S4YKLO Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    overclock pc yi bir miktar daha hızlandırmak demek ve bunun içinde daha fazla enerji ve saglam bi sogutma sistemi gerkir çnki degerleri yükselttiginde pc fazlaaca ısınıcaktır ve overclock pc nin ömrünü kısaltır bnce ne kadr zorlarsa okdr düşer yani bence zamanı gelene kadar 1333 olarak kulnnamya devam et pc sana yetmemeye başlarsa eger ozmn denersin overclock u tabi saglam bi psu ve saglam fanlar ile bnm tavsiyem daah şimdiden 2000 mhz ye cıkarmaya gerk yok anladıgım kadarıylada oyun için yapıcaksın amd işlemci istedigine göre ama suan o .c ye gerk bi oyun yok piyasada :) takarsan 4+4 8 gb 1333 mhz hayli hayli yeter bnim düşüncem :)

3. boolartxe

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın.

galiba 1600mhz destekliyen bi anakart alsam yeterli heralde.daha üstü destekleyen varmı bilemiyorum ama fiyatlarıda tuzludur heralde :P

4. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    MSI yerine gigabyte al , kendi programlarıyla ram'in hızını 2200 mhz'a kadar çıkartabilirsin tabi iyi bir soğutma sisteminin olmasıda gerekiyor.

5. S4YKLO

S4YKLO Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerkli yorum yapılmış fakat fiyat acısından baya fark olur bence :)

6. boolartxe

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl yaparım onu öğrenebilsem yeterli bana :).zaten 2000mhzlik ramler sogutuculu ama bende 50 tl lik sogutucular var onlardan alırım ve kasa var 6 fan cıkıslı ondan almayı düşünüyorum birde ledli şekil olur felan.hava sirkülasyonunuda sağlarım yani.

7. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    ET6 diye bir program veriyorlar anakartınla beraber , programı açıyosun turboya tıklıyorsun hem ram hızın hemde işlemci hızın artıyor :) İstiyorsan gelişmiş olarakta ayarlayıp sadece ram'ide arttırabilirsin.