Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Amazon'un e-kitap uygulaması Kindle for PC kullanıma sunuldu

Envanterinde 360.000'den fazla e-kitap bulunduran Amazon, Kindle adını verdiği taşınabilir e-kitap görüntüleyici cihazıyla müşterilerinin bu devasa kütüphaneye erişimini sağlıyordu. Ancak Amazon'un son hamlesiyle artık bu kütüphaneden e-kitap satın alabilmek için bir Kindle'a sahip olmanız gerekmiyor.

Amazon'un, Windows ve Mac OS işletim sistemleri üzerinde çalışacak bir e-kitap uygulaması hazırladığı haberini yaklaşık iki hafta önce yayınlamıştık. Firma e-kitap severleri fazla bekletmek istememiş olacak ki, yayınladığı bir duyuruyla Kindle for PC adını verdiği e-kitap uygulamasının beta sürümünü kullanıma sunduğunu açıkladı. Windows 7, Vista ve XP işletim sistemleriyle uyumlu olan e-kitap görüntüleyici yazılımın Apple Mac OS uyumlu sürümüyse çok geçmeden hazır hale gelecek.

Kindle for PC yazılımıyla kullanıcılar, Amazon'un tanesini ortalama 9.99 USD fiyatla sattığı kitapları satın alabilecekler. Eğer halihazırda bir Kindle cihazına sahipseniz veya iPhone için geliştirilen Kindle uygulamasını kullanıyorsanız, daha önce bu cihazlar üzerinden satın aldığınız e-kitaplara bilgisayarınızdan erişebileceksiniz. Kindle for PC, Windows 7'yle gelen çoklu dokunma (multi-touch) özelliğini de destekliyor; bu sayede e-kitap sayfaları üzerinde yakınlaştırma yapmak daha kolay hale getirilmiş.

Kindle for PC uygulamasının Windows işletim sistemleriyle uyumlu beta sürümü şu bağlantıda bulunuyor ancak ne yazık ki uygulama şu an için Türkiye'den indirilemiyor. Nihai sürümle birlikte, Amazon'un uygulamayı tanıtırken kullandığı "100'den fazla ülkede kullanılabilir" ibaresindeki ülkeler arasına Türkiye'nin de katılmasını umuyoruz.

Yukarı Alt