Arkadaşlar amazondan bi gaming kulaklık almayı düşünüyorum fakat daha önce hiç alışveriş yapmadım. Türkiyedeki fiyatlara göre gayet uygun gözüküyor fiyatlar(her ne kadar dolar uçmuş olsada :( )

+ Gümrük vergisi varmidir olayı nedir daha önce ürün almiş yardimci olabilecek biri var mi ?

75€'ya kadar vergi yok diye biliyorum.

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Seçiniz...
110$ gümrük vergisi +25$ kargo parası veriyorsun kulaklığın üstüne ek olarak bu da türkiyedeki fiyatına denk oluyo hiç bir gümrük kargoyla falan uğraşmıyorsun sadece ups yada hangisi ile gönderiyorsa sana birgün belge getiriyorlar evine imzalayıp veriyorsun.Sonrasında evine geliyor bir hafta içinde bu dediğim amazon için diğer satıcılar Türkiyeye göndermiyorlar zaten -bildiğim bunlar-

75€ ve 100$ a kadar gümrük vergisi ödemiyorsun ama 95$ dan sonra gümrük sıkıntı çıkartabiliyor, vergi isteyebilir yani. Her neyse ürün mesela 120$ Amazondan aldığın için ve Amerika'dan geldiği için %20'sini vergi olarak ödüyorsun normalde gümrüğe gidip vergisini ödeyip ürünü öyle alman gerekiyor ama Amazon ülkemizdeki gümrük sınırını bildiği için 95-100 dolardan sonra "Deposit" adı altında ürünün %20 vergisini de senden alıyor ve ürün ülkemize girerken Amazon senin adına bu vergiyi ödüyor sende evde paşa paşa ürününü bekliyorsun.

Amazonda kargo ücreti 10 dolardan başlıyor genelde, ürünün boyut ve ağırlığına göre yükseliyor. Ama ilk siparişin ise online chattan bu benim ilk alışverişim kargo fiyatında indirime gidebilir misiniz dersen kargo fiyatını düşüyorlar genelde. Amazonun müşteri hizmetleri çok iyi her konuda.

Seçtiğin kargoya göre kargoda fiyatlandırma olacaktır. Mesela Ucuz kargo seçeneği 9-16 arasında ürünü kapına getirir ve makul bir kargo ücreti olur. Ancak yüksek öncelikli kargo seçersen 2-4 arasında kapında olur ama 40+ dolardan başlayan kargo fiyatı olur.

Kargoyu ucuz seçersen i-parcel firmasıyla Amerika'dan çıkar ülkemize girdiğinde ise kargoyu Yurtiçi kargo alır, ancak yüksek öncelikli yani pahalı kargoyu seçersen UPS veya DHL ürününü Amazondan alır kapına kadar kendisi getirir. Ucuz ve Pahalı kargo arasında hiçbir kalite farkı yok, Amazon her zaman ürünün arkasında. Eğer ki ürünün 1 gün gecikirse kargo paranı bile iade ederler.

Daha fazla sormak istediğin varsa konu altına sorabilirsin

Takımı
Galatasaray
Al üşenmedim faturalarını yükledim yaptığım alışverişlerin. Biri amazon diğeri ebay.
Amazondan aldığımda hızlı özel kargo için 40$ vermişim ki buradan alsam daha geç gelebilirdi. 2 gün sonra adresimde oldu.
Biraz şans faktörü var sanırım. Hiç gümrük ile işim olmadı, aldığım ilk/son ürünler de bunlar değil, vergi sınırını geçen alışverişler de yaptım..

Neden hep logitech? Steelseries , Razer falan da baksaydin. Ben olsaydim G930 alirdim ancak bazi kronik sorunlari var diyorlar ses kesilmeleri, wifi sorunlari vs. Bu yaz ben Steelseries veya Razer almayi planliyorum. G930 alirsan %20 lik vergisini odersin. Bence indirim bekle geçen Kasim ayinda 70 dolara dusmustu.

1-2 Hafta içinde almam gerekiyor sağlam kulaklık olmadan cs:go bir yere kadar oluyor :( O yüzden indirim beklemek istemiyorum.
250 civarında bütcem var

Aslında Razer Kraken 7.1 Chroma da var ama hep 100-115 $ civarinda oldugu için oda vergi işine girecek :) iyice kafam karişti vallahi...

7.1 chroma da çok iyidir ama kulaklıkları deneyebileceğin bir yere gidip denersen daha iyi olur. Çünkü saatlerce kafanda duracak ve süngerler kulağını kaplamıyorsa acıtabilir. Logitechlerin sünger kısımları çok geniştir rahat alır ama Razeri bilmiyorum. Ama Razer'in kulaklık ve mikrofon kalitesi çok iyi

Kraken Chroma incelemesi ;

http://www.chip.com.tr/inceleme/razer-k ... _4427.html

Bu müşteri hizmetlerine nerden ulaşabiliyorum amazon ? Bir türlü bulamadım.

170 Lira Kargoya istiyo yemişim böle siteyi ^^ Türkiyede daha ucuza geliyo la kulaklık..

Bu iş beni aşıyor galiba cözemedim bir türlü ... Nette bakıyorum adamlar 99$lık birşeye 15 dolarda kargo verip getirttim diyorlar . Bizde oluyorsana 200 $

Ula d&r da 380 tl zaten nasil iştir anlamadım gitti... Bi akıl verin lütfen :(

Oradaki payment currency'i TRY değil USD tikle kur farkından dolayı kazık yersin. 2. si d&r daki Razer Kraken 7.1 , Chroma değil. Chroma daha pahalı normalden.

D&R ' ın sattığı bu; http://www.amazon.com/Razer-Kraken-Surr ... Kraken+7.1

Normali ile Chroma arasındaki belirgin fark kulaklık yanlarındaki yeşil ışığın Razer'in kendi yazılımıyla değiştirilebiliyor olması. Bunun için ekstra 20 dolar veriyorsun yani.

Bu arada kargo 18$ ama sen TRY yaptığın için kur farkından dolayı fazla gözüküyor sende 20$ olarak gözüküyor. Alttaki Import Feed Deposit ise vereceğin vergi. Vergi neden o kadar yüksek çıkmış anlamadım ama oradaki kuru USD yapıp tekrar SS sini at anlarız o zaman.

Valla usta kredi kartını usd tanımlı tanıtsam bile benden ürünün yarı fiyatı kadar vergi istiyor... Millet nasıl alıyor 99$ olan ürünleri ucuza anlamiş degilim. Ebaydan bakıyorum ordada aynı halt geliyor başıma...

Buda DR daki ürün amazondan daha ucuza :=)

Yarı fiyatı vergi alması anlamsız. Amerika'dan geldiği için %20 sini yani 20 dolar bir vergi alması gerekiyor. Bir sorun vardır Amazon'da ÖTV falan artmış olabilir

Yukarı Alt