1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Altın Oran ve Kabe Mucizesi...

1. Streetwise

Streetwise Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Kod:
    http://www.youtube.com/watch?v=G-maKMUT62g

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
  2. Misproject

Misproject Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlginç.

3. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...
    Ömer Çerakıl bilirsiniz :) Kuranın sırları adlı kitabı da var :) bazı kelime ölçütlerini sayılarını toplayıp cıkartarak bazı yerlere varıyo :) sanırım o adamdan esinlenmişler .....
    Birde :) kuzey güney paralelerındeki her nokta 1,6... vrıyo ve meridyen hesabına görede öle ..
    aldıkları harita göreceli yani batı dogu dogu batı İnsanlar tarafından dunya haritasının göreceli yapılısı ..
    America kıtasını batı olarak kabul etmişler yani o kıta haritalar çizilirken doguda kalsaydı eğer :)
    altın oran dunya üzerinde Hong kong cıkardı.
    :) göreceliden maksadım : dünyanın yuvarlak olmasından dolayı bir yeri sabitlemek istemişler zamanında fakat doğu ya giden aslında batıya gidiyor . hep doguya giderseniz gittiğiniz yer batı olur ..

yani bu olayı göreceli dünya haritasına göre Oranlamamız sanki biraz bana değişik geldi.Altın oran Somut ve sabit göreceli olmayan şeyler üzerine geliştirilmiş değilmi ?

(bu filmide harun yahyanın finanse ettiğinden eminim) :roll:

4. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63

bu altın oran olayıda yıllardır var, lakin asıl aklıma takılan bu filmin sponsoru kim adnan oktar mı sanki onun filmlerine benzettim yapımı sunumu :curtain:

Son düzenleme: 28 Ekim 2015
  5. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...
    Banada o gibi geldi :) zamanında evrim teorisi çöktü hakkında Liselere bedava kitap dağıtmışlardı ...
    insandaki ve yaprak dizilişindeki altın oran yasalardıda Tam tutmuyor :) yani mükemmel dizilim tamam altın oran ama her insan ve her bitki böyle değil diziliş sayısı o bitkideki geometrik figürler.. olsun yani genetik varyasyonlar iklim vs vs gibi etmenler sayesinde bu türlerin hiç birinde vücut kısımları arasında devamlı bir sabit oran bulunmamaktadır..(WKP)

6. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    bir enteresan noktada şurada var tama diyelim mükemmel dizilim altın oran ok, ee hadi benden başlayalım ben nasıl ölçeceğim vucüdumun oranını cetvellemi ölçüp ispatlayacağım röntgen mi çekip ispatlayacağım kemik boyutuna bakıp yani bu oran sınırlı aslında reelde göremediğim bir orande bana mekke şuradan şuraya şu uzunlukta yahu kime göre ülkeler arası saat farkı varken dünyanın konumu farklıyken ben neden cm kavramını baz alayım benim cm dediğim belki metre uff uzun hikaye babalar demişse demiş peki der geçerim.

7. IronStone

IronStone Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0